Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    ASUS P55 alaplapok

    Az ASUS P55 lapok között az alsó kategóriát a P7P55D képviseli.

    A képből kideríthető, hogy 14+2 fázisú tápellátással rendelkezik, és, hogy a többi gyártóhoz képest, a gyártó legolcsóbb P55-ös alaplapja lévén, nem is annyira tartozik az alsó kategóriához, inkább a középhez lenne sorolható.
    Specifikáció(forrás: juventus-team.hu)

    Belső bővítő csatlakozók:
    2 db PCI Express x16 foglalat VGA számára
    2 db PCI Express x1 foglalat
    3 db PCI foglalat (v2.2, 32bites bus master)
    4 db 240-pin DIMM DDR3 memória foglalat Dual-channel memory támogatás (Max 16GB, DDR3 2133(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz)
    * A memória támogatásról tájékozódjon a gyártó weblapján

    Belső csatlakozók:
    3db USB csatlakozó támogatott 6 USB port
    1db IDE csatlakozó
    7db SATA csatlakozó
    1db IEEE 1394 csatlakozó
    1db COM port csatlakozó
    1db CPU Fan csatlakozó
    2db Chassis Fan csatlakozó
    1db Power Fan csatlakozó
    Front panel audio csatlakozó
    1db S/PDIF Out kivezetés
    CD audio in
    24-pin ATX táp csatlakozó
    1db 8-pin ATX 12V Power csatlakozó
    System Panel (Q-csatlakozó)
    1db MemOK! gomb

    Külső csatlakozók(színkóddal ellátva):
    1db S/PDIF kimenet (Optical)
    1db PS/2 billentyűzet port
    1db PS/2 egér port
    1db eSATA
    1db IEEE1394a
    1db RJ45 port
    8db USB 2.0/1.1
    8-channel Audio I/O

    BIOS:
    16 Mb Flash ROM
    AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.5, ACPI 2.0a, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3

    Beépített szolgáltatások:
    Beépített VIA VT1828S 8 -Channel High Definition Audio CODEC
    Beépített Realtek 8112L PCIe Gigabit LAN
    Beépített VIA 6308P Firewire vezérlő

    Méret:
    ATX 305 x 244mm

    P7P55D PRO:(Zájec)

    P55 lapkészlet , LGA 1156 cpu-foglalat
    Core i5 és i7 processzorokhoz(Lynnfield és Havendale)
    8+2 fázisú tápellátás..
    DDR3 tamogatás , Dual-Channels .. 4db slottal. ("click-slot" féle) tehát csak a felsö résznél van nyitható pöcök....alul meg fix..
    2db PCI Express 2.0 x16-os slot ,ami ha (sli vagy cf , akkor csak x8-s)
    2db PCI-E x1 és 3db sima PCI-os slot , 6db SATA 3.0 , e-sata ,
    8-csatornás hang...

    a fekete szinü lap és kék slotok szinkombinációja, a remek letisztult képet kölcsönöz , elég mondern behatsú elrendezés.. ;)

    P7P55D EVO(forrás: PH!)

    A legszembetűnőbb változás, hogy az alaplapon nem találni északi, csak déli hidat, mivel előbbi a processzorba költözött. Az LGA1156 foglalat körül egy 12+2 fázisú tápáramkör kapott helyet, a FET-ek hűtéséről aprónak mondható, kék bordák gondoskodnak. A bővítőkártyák számára három tizenhatszoros PCI Express 2.0 foglalat kapott helyet, de grafikus kártyákkal feltöltve az első kettő elektromosan csak nyolcszoros, míg a harmadik csak négyszeres sebességgel üzemelhet. Ezeken felül két további egyszeres PCIe és két hagyományos PCI foglalat áll rendelkezésre.

    A különféle meghajtók csatlakoztatására egy PATA és nyolc SATA port használható, amelyekből kettő már a legutóbbi, 6 Gbps-os szabványnak is megfelel a kiegészítő Marvell chipnek köszönhetően. A hátlapon nyolc USB 2.0, egy FireWire, két PS/2 és két Gigabit Ethernet található, de itt kaptak helyet a nyolccsatornás audiokodek analóg és digitális kivezetései is. A kényelmi funkciókat az alaplapi bekapcsoló- és reset gomb, valamint a fontosabb alkatrészeknél látható LED-ek alkotják. Utóbbiak segítségével könnyedén kiszűrhető lesz a problémás alkatrész.

    P7P55D DELUXE(forrás: PH!)

    16+3 fázisú tápellátó áramkört alakítottak ki rajta, valamint támogatja az ASUS EPU technológiát.

    A memóriamodulok számára kialakított négy memóriafoglalat kétcsatornás működést tesz lehetővé. Feltölteni DDR3 szabványnak megfelelő modulokkal lehet, a maximális kapacitás 16 GB. Támogatja az Intel XMP technológiáját is, ami a JEDEC szabványtól eltérő időzítésű és üzemi frekvenciájú modulok kihasználását teszi lehetővé

    A foglalatok mellett három OV feliratú kapcsoló is található, melyek használatát az Asus csak a tuningolásban járatos felhasználóknak ajánlja. Aktiválásukkal lehetőség nyílik a memóriamoduloknál, a processzornál, valamint annak beépített memóriavezérlőjénél a szabványosnál jóval magasabb feszültségérték beállítására. A foglalatok fölé még egy kapcsoló került, ami a MemOK nevet kapta. Ez biztosítja azt, hogy a túl merész memóriatuning miatt indulásra képtelen alaplap ismét működőképessé váljon, azáltal, hogy a modulokat visszaállítja a szabványos értékekre.

    A különféle bővítőkártyák számára három tizenhatszoros PCI Express 2.0, két egyszeres PCIe és két hagyományos PCI foglalatot alakítottak ki. A P7P55D Deluxe négy grafikus processzorig támogatja az NVIDIA SLI és az ATI CrossFireX rendszereket, a kártyák számára ekkor 2 x 8 PCIe sáv áll rendelkezésre. A harmadik foglalat ugyan PCIe x16 hosszúságú, de a P55 Express chipset tulajdonságai miatt csak négy sávot biztosít.

    Maga a chipset egy nagyméretű, lapított hűtőborda alatt bújik meg, ahol nincs egyedül, ugyanis ide került egy JMicron JMB363-as kiegészítő vezérlőchip is, ami a fekete színű SATA-300 és a PATA portot biztosítja. Egy szintén JMicron vezérlő, a JMB322-es további két SATA-300 portról gondoskodik (fehér és sötétkék), az alaplap szélére pedig a P55 Express által támogatott, hat SATA-300-as csatlakozó került. Ezek természetesen rendelkeznek az Intel Matrix Storage technológiával, és RAID 0, 1, 5 és 10 rendszerbe is szervezhetők. A 6 Gbps-os adatátvitelt biztosító Marvell SATA chip a felmerült problémák miatt lekerült az alaplapról.

    A hátlapi panelen két PS/2 és nyolc USB 2.0 portot alakítottak ki, de ide került egy FireWire és két Gigabit Ethernet is. USB 2.0 portból alaplapi kivezetések formájában további két, Firewire portból pedig szintén két csatlakozó áll rendelkezésre, eSATA-nak nyoma sincs, van viszont egy PCI-bővítő. A tízcsatornás, HD minőségű hangot egy VIA VT2020 chip szolgáltatja, amely az analóg mellett digitális SPDIF és koaxiális kimeneteket is kapott.

    Az alaplap dobozában a szokásos kiegészítők vannak: telepítőlemez, használati útmutató, SATA és PATA kábelek, hátlapi panel, PCI panel egy eSATA és két USB 2.0 porttal, illetve a CrossFireX híd. Akadt azonban egy újdonság is, amit eddig még nem láthattunk, a TurboV vezérlője. Az Asus P7P55D Deluxe lapról készült további képeinket ebben a galériában lehet megtekinteni.

    P7P55D PREMIUM(forrás: képek: iPon.hu, egyéb infok: pcper.com)

    A lapon megtalálhatóak az új, SATA3(6gbps) szabványra épülő csatlakozók is, amelyek visszafelé is kompatibilisek. Ezeket a Marvell 88SE9123 irányítja.


    A lapon az LGA1156 foglalat körül 32+3 fázisú tápáramkör helyezkedik el, valamint a memóriaslotokba 4 modult pakolhatunk, dual channel felépítésben.


    A lapon 2db PCIE x16 és 2db PCIE x1 foglalat van CF és SLI támogatással(x8/x8), valamint 2db PCI port is van rajta. Szintén két db van a gigabites ethernet portokból, és a SATA 6gbps szabványú meghajtócsatlakozásokból is. 6db SATA 3gbps is található rajta.
    A hátlapon található 2db PS2 port, egy CMOS reset gomb, 2db kék színű USB port (Amik eredetileg lehet, hogy USB3.0 portok lettek volna, de sajnos nem azok), optikai és koaxiális audiokimenet, hat további USB2.0 port, egy Firewire csatlakozó, és a Realtek hangkodek 7.1-es ki-, és bemenetei.

    Az alaplap a gyártó megszokott instant operációs rendszerével, az Express Gate-tel is fel van vértezve, plusz rendelkezik a TurboV névre keresztelt tuning szolgáltatással, amelyhez természetesen a Turbo V távirányító is jár. A rendszer nyolccsatornás integrált audió vezérlővel szintén el van látva.

    Sabertooth 55i(forrás: PH!)

    A lap az első TUF(The Ultimate Force) lap az ASUS-tól.
    Az LGA1156 tokozású processzorokat egy 12+2 fázisú áramkör fogja táplálni, a FET-eken pedig a CeraM!X fantázianevű, hőcsöves hűtés díszeleg. A meglepően kisméretű bordák speciális, mikroporózus kerámiabevonatot kaptak, ami amellett, hogy meggátolja azok korrózióját, 50%-kal megnövelt felületet biztosít. Ez az ígéretek szerint jótékony hatással lesz a hőleadásra, ami leginkább azok számára lehet fontos, akik nem lég-, hanem vízhűtéssel hajtják gépüket, a PWM részleg ugyanis igencsak forró tud lenni kiegészítő légáramlatok hiányában. Ugyanilyen CeraM!X bevonat kerül a P55-ös chipsetet hűtő nagyméretű bordára is.

    CoolMEM! néven egy ventilátorkeretet lehet felszerelni a foglalatok végére, igaz, a légkavarót már külön kell majd beszerezni. Két tizenhatszoros PCI Express 2.0 foglalata SLI-t és CrossFireX-et is támogat, a további bővítőkártyákat pedig három egyszeres PCIe és két hagyományos PCI sín fogadja. A különféle meghajtók számára nyolc SATA-300, egy eSATA és egy PATA port lesz használható, ezenkívül Gigabit Ethernetet, számtalan USB 2.0 csatlakozót és 7.1 csatornás audiót kapott, valamint a hőmérsékleti értékek nyomon követésére szolgáló T.Probe is megtalálható rajta.

    Maximus III Gene(forrás PH!)

    MicroATX méretű teljesítményre utazó lap. A processzor számára egy tízfázisú, digitális tápellátó rendszert terveztek, két tizenhatszoros PCI Express 2.0 busz alkalmas SLI vagy CrossFireX konfigurációk kialakítására, ezen felül egy alul nyitott, négyszeres PCIe és egy hagyományos PCI foglalatot alakítottak ki rajta.

    A SupremeFX X-Fi hangkeltőt az alaplapra integrálták, kimenetei között az analóg és digitális csatlakozások egyaránt megtalálhatók. A meghajtók csatlakoztatására SATA-300 portok használhatók, szám szerint hét darab, a nyolcadik eSATA formájában a hátlapra került. Ugyanitt egy Gigabit Ethernet, két PS/2 és számos USB 2.0 port is helyet kapott.

    Zájec & CHIPman

    [ Módosította: Foglalt név ]

Új hozzászólás Aktív témák