Hirdetés

Aktív témák

  • lojo83

    újonc

    Sziasztok!

    Van egy Asus N552VW FI043T laptopom 4k kijelzővel. 4-5 hete azt vettem észre rajta, hogy a kijelzőn néha zaj jelent meg. Nehéz leírni, valami olyasmi mint amikor a kép kicsit elveszt a fényerejéből és vízszintes zaj-csík jelenik meg rajta valahol (flicker). Ez először csak fehér háttéren volt jól látható, később egyre rosszabb lett a helyzet (egyre gyakrabban jelentkezett az előbb említett zaj és egyre láthatóbban) és 1-2 hete valami végleg elpattant. Most a kijelző állandóan sötétebb (nem drámaian, de nincs meg a teljes fényerő) és ami a nagyobb probléma, hogy szellemképes. Tehát, pl. ha valahol ott tartom az egérmutatót 5-10 másodpercig, akkor a mutató még mindig látszik miután elmozgattam és csak nagyon lassan tűnik el. Természetesen ez igaz bármire. Nézel egy weboldalt, görgeted a lapot és az előző állapot szépen látszik a háttérben. Ugyan ez történik a BIOS-ban is. Ahogy lapozgatsz a képernyők között az előző képernyő szövege kicsit halványabban ott van a háttérben. Ebből azt gondolom, hogy biztosan nem driver/szoftver problémáról van szó. A színek sem tökéletesek, minden melegebb (sárgásabb?) színű mint amilyennek lennie kéne.
    2 GPU van a gépben, mindkettőnél ugyan ez a helyet. Külső monitoron nincs semmi probléma a képpel.

    Látott már valaki hasonlót vagy van esetleg ötlete, hogy merre induljak el?

    Köszi,
    Lojo

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz lojo83 #1 üzenetére

    Légy oly kedves használd a keresőt, megtalálod a megfelelő topikot. Kapásból 2 topik áll rendelkezésedre ->
    - ASUS notebook topic
    - Azonnali notebookos kérdések órája

    Ezt a topikot zártam.

    Köszönjük!

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Aktív témák