Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • controlfreak

    csendes tag

    Üdv mindenkinek.

    Első asztali gépemet rakom össze csütörtökön. Az alaplap a fent említett maximus ranger lesz.

    Próbáltam utánnaolvasni, meg megkeresni a lap manulját pdf-ben de csak kínai meg japán van szóval hozzátok fordulok mert a különböző fórumokon nem találtam egyértelmű választ.

    A vízhűtő pumpáját (Seidon 120M) hova csatlakoztassam? 3-pines csatlakozója van.

    A lapon 5db 4-pines PWM-es csatlakozó van. 3 chassis, 1CPU, 1 CPU_OPT.

    Arra jutottam, hogy a hűtő ventijét a CPU header-re csatlakzotatom így nyilván tudja magát szabályozni hőfoktól függően. A másik 3 chassis headerre 2 120as exhaust meg egy 140-es intake venti lesz csatlakoztatva a szellőzés érdekében.

    Így maradt a CPU_OPT 4 pines csatlakozó. Azt olvastam, hogy elvileg ha 4-pinesre 3-pinest csatlakoztatsz akkor az állandóan 100% fog üzemelni? Ez igaz?

    Mindenhol azt írják, hogy a pumpa állandóan 100%-on kell, hogy menjen tehát ez így nagyon jó is lenne.

    De kicsit összezavar, hogy a CPU_OPT elvileg másolja a CPU headert. Akkor is ezt fogja tenni ha csak 3 pines csatlakozó van rajta? Tehát fogja állítani a sebességét a pumpának?

    TL: DR verzió : Ha a CPU OPT-ra csatlakoztatom a 3 pines pumpát akkor tuti 100%on fog üzemelni folyamatosan?

    Köszönöm a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz controlfreak #1 üzenetére

    Ha nincs venti szabályozás, akkor 100%-on megy, de ezt a Z87-es asus topikban is megmondták volna. Nem kellett volna újat nyitni.

Aktív témák