Hirdetés

Aktív témák

  • rhidenor75

    csendes tag

    Sziasztok!

    A mai napon vásároltam a Dell Optiplex 9020 SFF asztali gépembe (Intel Core i5 4460, Windows 10 pro 64 bit) egy Asus GT730-2GD5-BRK ([link]) kártyát. Már a behelyezés utáni első bekapcsoláskor gyanús lett a dolog, mivel a kártya ventillátora folyamatosan 100%-on ment a bekapcsoló gomb megnyomását követően, tehát még a Windows betöltődése előtt is.

    Feltelepítettem hozzá a gyárilag biztosított CD-ről a drivert és a GPU Tweak II alkalmazást.
    A GPU Tweak II megnyitásakor észrevettem, hogy a GPU speed 95-100% között mozog úgy, hogy a frissen telepített Windowson semmilyen tevékenység nem folyt, csak az alap rendszer ment. A GPU hőmérséklete 35-40 fok volt.
    Másik érdekesség, hogy a GPU Tweak II-ban nem találtam a ventillátor szabályozására vonatkozó beállításokat sem.

    Kérdéseim a következők:

    1. mi lehet az oka a folyamatos 100% közeli GPU speed értéknek? Vagy ez csak azt mutatja, hogy a GPU a normális (nem felhúzott) órajelén megy?

    2. létezhet olyan, hogy egy VGA-nak nem lehet szabályozni a ventillátor fordulatszámát a saját driverével/szoftverével?

    3. normális dolog, hogy a gép indításakor is már 100%-on megy a ventillátor?

    Válaszaitokat, hozzászólásaitokat előre is köszönöm!

    Acer Nitro 5 - AN515-44-R3FK

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz rhidenor75 #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Azonnali VGA-s kérdések órája

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák