Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    Turbo boost mennyit segít mai modern játékok alatt?
    Próbaképpen kikapcsoltam a Turbo boost-ot és most már a cpu mindig 2.4 Ghz-en fut és nem 2.4-3.5Ghz között ugrál. Játékkal még nem teszteltem, de 3DMark Vantage Fire Strike test alatt ezek az eredmények születtek:
    - értelemszerűen kevesebb a cpu score (kb 500-al), de a gpu score nem változik
    - a combined test a végén 1-2 fps-el futott lassabban
    - legnagyobb cpu hőmérséklet a végén 68C volt (Turbo boost-al 88-89C ugyanezen teszt futtatása után)

    Most töltök még játékot, de ha tényleg megszünteti a néha feltűnő apró beakadást néhány játékban (feltételezem az ugráló órajel miatt), akkor marad is kikapcsolva.
    Bár ha ezen nem is változtat, ám a teljesítmény a játékok alatt semmit vagy szinte semmit (1-2 FPS) nem változik, akkor is marad kikapcsolva, mivel nem mindegy, hogy 68 fokon vagy 88 fokon üzemel a CPU, főleg ha játékok alatt teljesítményben nincs is különbség (nem is említve, hogy a gép is halkabb).

    Még réges rég amikor ROG G73JH laptopom volt, azon volt dedikált gomb a Turbo boost ki/bekapcsolására, de sose kapcsoltam be, mivel volt játék, ami még rosszabbul futott...

    Kíváncsi vagyok ezen a gépen lesz-e a hőmérséklet óriási különbsége mellett a játékokban is érezhető változás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák