Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab0729

    tag

    Látom eléggé hulla a topik, de én pont most kerültem ilyen sehogy sem megy a downgrade helyzetbe egyrészt a Win7 miatt, másrészt az ASUS-nak hála..

    Alaphelyzet:
    Beszereztem egy P5Q Deluxe lapot, elég régi bios-szal(0702), nem akart 460 fölé menni, gondoltam hátha az új biosokban sikerült kijavítani vmit, flasheltem is a legújabbra..
    Hát L0F@$zT! Az eddigi atomstabil 3.8GHz-es beállításom sem akart menni(Q9550)...

    Jól van - gondoltam naivan - nincs semmi gond, visszarakom a régit.
    Ekkor kezdtem el olvasgatni, hogy ez talán nem is lesz túl könnyű..
    Röviden: EZ FLASH->kuka, ASUS UPDATE->kuka, AFUDOS->kuka, használhatatlanok voltak..
    Win7 miatt a régi ASUS UPDATE nem megy fel, a lapomat se ismerte fel többek közt.
    Régi AFUDOS elkezdi a flashelést, de ADVANCED CHECK alatt kijön egy CHECKSUM error, valószínűleg a bios új volt neki, nem tudom..

    Ekkor olvasgattam, hogy létezik vmi KodaKey cumó, ami elsőre elég bonyolultnak tűnt.
    (Utólag kb. 5 perc volt az egészet összedobni.)

    Először is kell hozzá egy minimum 512MB-os Pendrive.
    Lépésekben:
    1/ Először le kell szedni EZT az archívumot.
    2/ Ki kell csomagolni(Winrar), Célszerű valami könnyen elérhető helyre pl. ASZTAL.
    3/ Adsz a mappának, amibe kicsomagoltad vmi egyszerű nevet pl. KodaKey.
    4/ Megnyitod a KodaKey mappát, azon belül bemész az INSTALL mappába.
    5/ Bedugod a gépbe a Pendrive-odat.
    6/ Elindítod a KodaKey\INSTALL\HPUSBFW.EXE alkalmazást és leformázod a Pendrive-ot FAT vagy FAT32 kiterjesztéssel.(mind1)
    7/Ezután StartMenü->Futtatás->cmd vagy egyszerűen elindítod a kellékekből a COMMAND alkalmazást.
    8/ Ide a következőt írod be
    "C:>Users\XY\Desktop\KodaKey\INSTALL\syslinux -ma F:"
    (Ez a syslinux file elérési útja, ami fontos a végén az "F:" az USB meghajtót(Pendrive) jelöli, tehát értelemszerűen az USB meghajtó éppen akkori betűjelét kell beírni.)
    9/ Ha ezzzel is megvagyunk, akkor meg kell fogni MINDEN kicsomagolt mappát és rá kell másolni a Pendrive-ra.
    Valahogy így néz majd ki:
    F:\Fonds\
    F:\Images\
    F:\Install\
    F:\kernels\
    F:\Menus\
    F:\syslinux.cfg

    Ezután Reboot az USB kulcsról, ha minden igaz egy kis takaros menü fogad, amiben lehet mazsolázni a rengeteg ASUS Bios közül.
    Ui.: Ez is AFUDOS-t használ, de valami miatt nekem csak ez működik rendesen..

    Remélem ezzel a post-tal sikerül majd segítenem annak, aki esetleg hasonló csónakban kezd majd el evezni.

    Itt megtaláljátok a full postot ezzel kapcsolatban angolul és egyéb telepítési módszereket is, én csak a saját tapasztalatomat írtam le!!

    Üdv mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • szab0729

    tag

    válasz sz.j #42 üzenetére

    Kipróbáltam, említettem is, "régi" verzió alatt, Win7 x64 nem szereti, és nem mertem megkockáztatni a WinXP-t feltenni mellé a másik vinyómra, mert nem viselik el egymást egy rendszerben(3 hete kénytelen voltam full újrarakni mindent, mert kilőtte egymást a Win7 és az XP:/). WinXP mód meg sehogy sem akart működni Win7 alatt.
    Ennél amit leírtam is görcsben volt a kezem mikor kiadtam a frissítésre a parancsot :))
    Nem igazán hittem benne, hogy még sikerülhet..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák