Hirdetés

Aktív témák

  • #37745920

    törölt tag

    Sziasztok!

    Tisztában vagyok azzal, hogy létezik egy topic, ami ezzel az alaplappal (is) foglalkozik, de sajnos ott nem kaptam (egyelőre) semmilyen választ a kérdésemre. Ezért felteszem itt újra, remélem tudtok segíteni...
    Asus a8n-vm lappal illetve annak egy hibaüzenetével kapcsolatban szeretnék választ kapni, segítséget kérni.
    ''Augusztus óta használom az alaplapot (ugye nforce410+geforce6100 chipset), kezdetektől fogva nem az alaplapi videoval, hanem egy Asus Geforce 6200tc kártyával.
    AMD Athlon 64 3000+, rendszerben 512mb, semmi extra, semmi tuning. Driverek rendben feltelepítve. Kezdetben havonta egyszer, aztán egyre gyakrabban, most már szinte 3-4 naponta bootoláskor a következő üzenetet írja ki: Flash chip not supported.
    F1 után szépen feláll a windows, minden rendben, de sajnos a hálózat nem működik, nem tudok netezni. Mindig csak újraindítás után 100%-os a rendszer.''
    Mióta 1-2 hete érdeklődtem ezzel kapcsolatban (lásd fentebb), azóta csak rosszabb lett a helyzet. Most már el sem indul rögtön a gépem, folyton csak ezt írja ki, csak 3-4-5. stb indításra tud normálisan bebootolni. (Mondhatni véletlenszerűen jó...) Én annyira nem értek hozzá, remélem nem hibás az alaplapom... :( Sajnos csak sulinetben tudtam új gépet venni, és a konfigot megbontottam azóta, mert belekerült egy sound blaster audigy kártya, vagyis a garancia ugrott, azt hiszem.
    Arra is gondoltam, h lehet csak a biost kellene frissíteni, mivel a hiba nem az op.rendszertől függ, a probléma felbukkanása óta már lett újratelepítve a windows.
    Volt már valakinek hasonló gondja? Bízom benne valaki tud erre választ adni.
    Előre is köszönöm....

  • BobChemistry

    őstag

    válasz #37745920 #1 üzenetére

    gondolom azért nem válaszoltak, mert még senki se olvasta :F
    a gép megbontása nem volt túl jó ötlet ez tény
    ennek ellenére: a bios update lehet hogy segít, megéri +próbálni, de vigyázz vele, el ne rontsd, mert akkor egyáltaláűn nem lesz géped
    a hangkártya nélkül is csinálta ezeket?

    [Szerkesztve]

    Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

  • #37745920

    törölt tag

    válasz BobChemistry #2 üzenetére

    Elképzelhető, h nem nagyon nézegették azt a régebbi topicot, de tény, hogy utánam is tettek fel kérdést mások is, arra sem volt válasz....
    Köszönöm a gyors választ. Az elején még betartottam a sulinetes játékszabályokat, amikor egy plussz vinyót raktam a gépbe, bontási engedélyt kértem rá. De legutóbb novemberben a hangkártyánál már nem foglalkoztam ezzel. Egyébként kártya nélkül is csinálta ezt a problémát, de korántsem ilyen rendszerességgel...
    (Olyan érzés, mintha merülne egy elem/akkumulátor, egyre gyakrabban szarakodik a rendszer. Lehet az alaplapi 3v-os elemet kellene csak kicserélni? :)... Jó nyilván ezt én sem gondolom komolyan.)
    Biost nem frissítettem soha. Tudnál segíteni hogyan kell, mire kell vigyázni figyelni?

  • BobChemistry

    őstag

    válasz #37745920 #3 üzenetére

    hm...ha már előtte is csinálta miért nem vitted vissza egyből? :F
    hogy mire kell figyelni?
    - olyan bios-t szedjél le a netről, amilyen az alaplapodhoz való (pontos !!! típuseggyezés kell)
    - ne legyen áramszünet közben

    nekem hirtelen ennyi jutott eszembe, bios-t személyesen még nem frissítettem, nem mertem hozzá nyúlni (tudom, nyúl vagyok :DDD )

    a bios topicban keresd kraftxl kollegát, Ő a bios-ok nagy tudora

    Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

  • tiv83us

    veterán

    válasz #37745920 #3 üzenetére

    Ha ott nem sikerult valaszt kapnod, akkor itt sem sokkal nagyobb /lett volna/ a valoszinusege. Ezt zartam.

    Always Outnumbered, Never Outgunned

Aktív témák