Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Az-X

    őstag

    Ugyan bevéstem már a külön erről a lapról szóló topikba is, de mivel azt 2 hónapja nem nézte senki ezért ide is beírom :)

    2 napja vettem egy 775Dual-880Pro lapot egy 331-es CeleronD-vel (2666-os, 64bites). Emellé van benne 2*512Mb 667-es DDRII, a többi talán nem lényeges.

    Korábban említették, hogy ezek a lapok nem tudnak fix PCI/AGP-t. Nos igenis tudnak. Legalábbis egy külföldi oldal tesztje szerint: [link]
    Egészen konkrétan itt látható a lényeg: [link]

    Megpróbáltam utánanézni, hogy ezt hogyan sikerült előcsalniuk, a fórumban találtam is valami idevágó témát, de szerény angoltudásom miatt nem jutottam annál többre, hogy létezik valami BIOS amiben benne vannak ezek a beállítások... Hátha valaki többet tud kezdeni vele: [link]

    És akkor mondanám én a megfigeléseimet.
    -Az első kellemetlen meglepetés akkor ért mikor megpróbáltam belépni a BIOS-ba. Ugyanis baromi lassú volt. Én még ilyet sosem láttam, valahogy sávonként kezdte el kirajzolni, meg minden lépéskor 3-4 mp-et kellett várakozni. Ez üzemszerű, vagy vigyem vissza?
    -A második kellemetlen dolog, hogy a memória olvasás (~3500MB/s) és a mem. írás (~1500MB/s) véleményem szerint jóval elmarad a tőle elvárhatótól. Főleg, hogy Dual channelben hajtott 667-es ramok.
    -A harmadik dolog amit nem tudok mire vélni... ha nem használom a hangkártyát akkor kb 1-2 óra után éktelen zúgásba kezd. De a fura az az egészben, hogy ma délután 5-6 órát játszottam egyfolytában és így teljesen jól működött. Ráadásul a hangerőszabályzóval lehalkítható a zúgás

    Ennyi első körben, amúgy az alapján a teszt alapján nagyon kis szimpi lap és tényleg egy csomó minden van rajta. Reméljük ezek a problémák megoldódnak később valami normálisabb BIOS segítségével.

    :)

Új hozzászólás Aktív témák