Hirdetés

Aktív témák

  • Neiko

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tervezek venni egy - a címben szereplő - AMD A64 X2 4600+ processzort,amelyhez új alaplapot is kell vegyek. Itt esett a választásom a szintén címben szereplő Asrock AM2NF3-VISTA alaplapra, egyrészt azért,mert AM2es a foglalata,másrészt mivel a mostani videókártyám (GF 7600GT 256mb) AGP-s,és nem tervezem lecserélni.Azonban az üzletben ahol nézegettem a dolgokat az egyik technikus azt mondta hogy ez így szép és jó csak a processzor nem tudná a ''ráírt teljesítményt'' mutatni ezen alaplap mellett.

    Szóval erre irányulna a kérdésem is : valóban így van,kevesebbet tudna a processzorom nyújtani ezzel az alaplappal,vagy csak valószínűleg alaplap és videókari cserére akarnak rábírni a kedves eladók? (persze náluk :) )

    Ha kell még plusz infó a kérdés megválaszolásához szóljatok,megadom :)

    Előre is köszi,

    Neiko

  • robekri

    addikt

    válasz Neiko #1 üzenetére

    Első körben olvass alapelveket! :((

    Másod körben! Teljesen jó ez a lap! Mivel nForce3 250 chipes!
    Az más dolog, hogy nem szoktak már ilyet venni AMD alá! Nadehát nálad az AGP miatt ez van.

    Proci nem tudja ráírt teljesítményt'' mutatni ezen alaplap mellett.

    # CPU Socket AM2 for AMD Athlon™ 64FX / 64X2 / 64 / Sempron Processzor
    # AMD's Cool 'n' Quiet Technology
    # Untied Overclocking Technology
    # Hyper-Transport Technology

    BIOSra kell figyelned, hogy lekezelje 4600+os procid!

    Üdv.: Robe

    -Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

  • robyeger

    addikt

    válasz Neiko #1 üzenetére

    elsőként nem kellett volna erre a késdésedre külön topic-ot nyitni.
    -tökéletesen tudja hozni bármelyik processzor gyári teljesítményét, az eladó vagy a tuningra célzott vagy tényleg vásároltatni akart veled PCIE grafikus kártyát.
    -helyedbe inkább 65nm processzort vennék, meg tényleg feleslegesnek tünik egy ilyen deszkába 4600+ venni, a 3600+ is tökéletesen megtenné.
    -érdemes, mint eshetőséget megvizsgálni a másik oldalt is: Asrock 4CoreDual-VSTA lap (rugalmasabban bővíthető, mint AMD-s verziója), következő Core2 procikkal ajánlott E2140,E2160,E4300,E4400

    [Szerkesztve]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • Neiko

    csendes tag

    válasz robyeger #3 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszaitokat.
    Mostmár az alapelveket is átolvastam :B

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Neiko #4 üzenetére

    Hi.
    Én a múlt héten vettem egy ilyen deszkát 4800+-al. Megyeget, de a biosa katasztrófa. Semmit nem lehet benne normálisan beállítani. Cpu feszt emelni lehetetlen, ő kitalálja, mi a max, oszt' annyi. A proci órajeléből lehetne egy osztó megadásával beállítani, hogy a ramok mennyin menjenek. Hát a lap ezt is magától teszi: a procimat alapfeszen 2400@2780-an járatom. A tetű deszka leoszthatná nekem 8-al, így a 800-as ramjaim majdnem valós órajelen mennének. De most 9-el osztja, így 2781:9=309, azaz 618-on mennek... És ha beteszed a lapot, úgy kell kezdeni, hogy a biosban a cpu beállításoknál le kell tiltani a cool and quiet - (vagy valami hasonlót)- mert meg sem nyikkan különben. Én fél napot telefonálgattam, mire valaki egy német fórumon rátalált a megoldásra. Ami lapon lévő csatlakozókat illeti, megfelelő, én is ezért nem bántam meg még ezek ellenére sem: az 5 pci és a 2 ide csatorna, (4 eszköz,) kárpótol. Az új lapokból ezeket kispórolják és ''elsatásítják''. Úgyhogy , ha rám halgatsz, tényleg azt veszel, amit akarsz.... :)
    Ha valaki tud hozzá valami jó tuning-bios lelőhelyet, sikítson (pü-ben is!!!)

    [Szerkesztve]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Loretto

    veterán

    Válasz érkezett, topic zárva, kereső.

    Soirée...

Aktív témák