Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3shae

    aktív tag

    Helló Guruka!

    A szabi alatt sokminden történt a gépem körül! ASRock 775dual-880pro
    Először is,a névnapi zsetonokból, meg a 9800pro elpasszolásából összegyűlt pénzmagból ( hirtelen felindulásból) vettem egy Connect 3d X800 GTO videokártyát ( pci-ex,vivo,256 mb,256 bit,).Egyszerűen KIRÁLY! Most jöttem rá, hogy az új játékok alatt fellépő problémák a 9800pro agp miatt voltak!!!
    Én nem is hittem volna.. Szóval a helyzet a következő:

    -BF 2 : Durva textura hibák, illetve hangok akadozása.
    -F.E.A.R. : Mentések után , vagy újabb pálya betöltése után durva szaggatások, beleértve a hangot is!
    -Far Cry : Mentések után , vagy újabb pálya betöltése után durva szaggatások, beleértve a hangot is! ( előző gépemen szuperül ment, ati 9600-al)
    Prbálkoztam lebuítani a grafikát,de nem jött be.Illetve kipróbáltam nagyon sok beállítást is, pl.: bios agp8X @4X, Fast write enabled/disabled,apertura méret stb...

    Először a hangártyára,illetve annak meghajtóprogramjára gyanakodtam,azért is,mert a következő játékokat HIBÁK NÉLKÜL végigjátszottam:

    -Postal 2
    -Delta force Black Hawk Down
    -Comanche 4
    -Painkiller ( néha azért belassult,de nem volt vészes )

    A következő programok futtatásával sem volt gondom:

    -Strike Fighters Gold
    -GTA San Andreas
    -Doom 3 demo
    -GTR racing demo
    -Chaser
    -3d mark 2001,2003
    -F1 99--02
    Érted ezt? Vagy X-aktás eset? Nekem egyelőre homály! Ezeken a lapokon pedig egy sima, teljesen szabványos agp8x csatoló van. Az igaz,hogy a kézikönyvben megjelöl egy-két, a lappal kompatibilis agp-s videokártyát, de arra az ASRock site-ján már semmi jel sem utal,hogy speciális agp-s kártya kell bele.Annyi kikötés van,hogy azért illik 8X agp-s ( 1.5 V) kártyát beletenni. Arról hallottam,hogy a 9600pro/xt-vel nem hajlandó működni, de ennyi. Én meg a pci-ex-től féltem,hogy esetleg nehéz lesz olyan kártyát venni,ami a lappal kompatibilis.
    A boltban rendik voltak,azt mondták vigyem be a gépet, és azt a kártyát fogják beletenni,amelyik biztosan műxik benne.Egyébként a boltban dolgozó skacok, -mivel ezt az alaplapot árulják már egy ideje- szabadidejükben mindig belepróbálgatták a beérkező vid.karikat,és mindig tesztelgették.A lényeg, hogy most már minden OK! :C :DD :))

    A hűtésről...Mint már mondtam, a bekapcsolásnál BIOS-ba való turkálásnál is 60-61fok volt a CPU hőmérséklete!!! Az új hűtővel, ( AC Freezer 7 pro ) ez az érték 38 fok!!
    Brutális... 3 óra Far Cry,F.E.A.R. nyüstölése után is max.47-50 fok!! Ami fél perc után leesik 41-43 fokra. Hátul,és elől egy 8 cm-es ventilátor dolgozik. A hátsó az alaplapi csatlakozóra van kötve, az elől dolgozó pedig 5 voltra hogy halkan , de mégis menjen,huzatot csinálva, ezzel frissítve a levegőt.A zajszint a korábbiakhoz képest eltörpül, ugyanis a proci ventije 2500 rpm-nél nem forog többet.Most, hogy mp3-at hallgatok,szöveget szerkesztek így 40-41°C.Persze az is igaz lehet,hogy az Intel hűtő felrakásánál valami nem passzolt. Jó, tudom Neked vízhűtésed van... :)
    Nos ennyi lett volna,illetve a Speedstep.. Nos az nem működik..Teljesen véletlenszerűen lefagy a gép.Pedig már sikerült azt is elérnem,hogy ne az fsb-t piszkálja,hanem a szorzót. A boltba megkérdeztem a véleményüket a dologról, és azt mondták,hogy több esetet láttak már,ahol nem nagyon műxik az EIST. Sebaj! Végül is szinte teljesen mindegy, hogy 2800,vagy 3000 MHz-n megy a cpu.....

    Nos ennyi... :B

    Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

Új hozzászólás Aktív témák