Hirdetés

Aktív témák

  • Boby85

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segitséget, vagy választ kapni egy kérdésemre/probémámra, ami a kovetkezo:

    Acer aspire 3650-es notim van, eddig minden rendben és jol mukodott, semmi baja nem volt mindaddig, mig két hete ki nem kapcsolt magátol éjszaka(mivel töltöttem). REggel be akarom kapcsolni nem indul az OP rendszer, és ilyen hibát ir ki:
    Bios Shadowed
    Video Shadowed
    HD0 failed
    HD0 is WDC.......

    Vagy valami iylesmi, pontosan már nem tudom de a Shadowed-okban biztos vagyok!!

    ez a hiba amint ésrevettem hoszabb ideju terhelésnél, vag ynagyobb erhelésnél jon elo, eddig azt hittem hogy a HDD a hibás mert mindig akkor csinálta ezt a hibát kikapcsolás után ha fel volt melegedve.. ha kiraktam 5 percre ahidegre, utána megint midnn gond nélkul ment min két orát, és megint kikapcs után rogtoni inditás után ezt a hibát dobta ki... Eddig egy 40GBos Hitachi inyo volt benne most meg egy vadiuj 120GB-os WD. PLS vki segitsen mia baj. Biosom a legfrissebb 1.3-as VERSION, kitakaritottamam gépet, hát volt benne 3 porcica család is ;) és az XP+SP3 at is felraktam, uj driverekkel.. de a hiba a telepités után egy orával visszajott :(

    Elore is koszonom a választ és a segitséget! UDV

    Boby

  • shteer

    titán

    válasz Boby85 #1 üzenetére

    ezért nem kell új topik, van Azonnali notebookos kérdések órája és Acer notebookok topik

    meg google :)

    Enter the BIOS and disable system and video BIOS shadowing.
    It serves no purpose. It just copies the BIOS code from ROM
    to RAM during bootup. This is not necessary in today's fast
    machines.

    szerk: ellenőrizd továbbá a memória modulok és a hdd csatlakozását ;)

    szerk2: az is előfordulhat, hogy újra kell flashelned a biost

    [ Szerkesztve ]

    ..szerintem jónak tűnik

  • Boby85

    csendes tag

    válasz shteer #2 üzenetére

    igen láttam, de ott nem volt ilyen kédés, legalábbis rákerestema kulcsszavakra.

    Egyébként mivel aHDD-t kicseréltem, a csatlakozásával nem hiszem hogy meglazult, a RAmokrol sem hiszem, mikor kitakaritottam, mindegyik alkatrészt picit megmozgattam.

    Kérdés: flashelés nem a frissitést jelent?

    Egyébként Googleztam ez volt az elso, és cask anynit találtam hogy ki kel kapcsolnia bioszban ezt az opciot, cask van eyg KIS bokkeno, hogy nincs ilyen opciom!
    Lehetoségeim: Information - informácio a biosrol ésa géprol, semmi változtatást nem engedélyez, csak megtekintheto
    Main - ido és dátum, továbbá video memoria nagysága, gyors boot, hálozati boot, F12 boot menu D2d Recovry és Power on Dislplay, semmi jelentos
    Security - Passwordok beállitása
    Boot - bootolás sorrende..
    Exit - nem kell hozzá komment remélem :)

    Tehát a Googlen semmi erre utalo megoldást nem találtam, itt probálkozok, sajnos az eddigi hozzászolásokban sem találtam ilyet :( Ezért irtam ide, remélem kapok választ vagy valmilyen segitséget! És elnézést hogy erre egy uj témát irtam ki...

    Boby

  • Bordoi

    őstag

    válasz Boby85 #3 üzenetére

    Használd a két linkelt topikot légyszíves.

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Aktív témák