Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunattila

    tag

    Fiúkák!

    Én abba a műanyag ivópohárban jártam immáron 43 éve. Akkoriban a bőrpausz, redisztoll, zsilett járta, no meg jó nagy púp a hátra, mire elkészült az emberke egy beadással.
    A "kompjuter" valami szitokszó lehetett. Egyszer a tanulmányi kirándulást szerveztek West Deutschlandba (akkoriban ez a csoda kategóriába esett a derék elvtársak jóvoltából). Ott mutattak egy háromajtós szekrényt tele diódával, meg mágnesszalaggal, lyukkártya leolvasóval és talán 7"-os fekete-fehér monitorral. Cca. 10 percbe került, amíg kiköhögte azt, hány lottószelvényt kell kitölteni egy tutti ötöshöz.
    Ehhez képest ma egy csipogó is többet tud. Nagyon becsüljük meg azt a lehetőséget, amit az ArchiCad biztosít! Ezzel a rutinosabbak hamar összekalapálnak egy tervdoksit. ... és ne feledjük a látványterv lehetőségét se. Akkoriban heteket vett igénybe, amíg megrajzoltuk, hőmásoltuk. A látványt csak a nagyon jó rajzkészséggel és művészi vénával megáldottak próbálták mellékelni. Ezért ez nem is volt annyira jellemző.
    Én mostanában álltam rá az ArchiCad-re. Nem az én generációm eszköze, de keményen megküzdve érek el lassan, de biztosan jó eredményeket. A fórum nagyon jó, mert többször átolvasva is tanulok belőle rengeteget. Az AC súgó nem magyar agyra van kitalálva, így számomra sokkal hasznosabb, amit Ti írtok itt le :W .

Új hozzászólás Aktív témák