Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akisbandi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Segítséget kérnék a döntésben, nem tudom, hogy melyiket válasszam:

    MacBook Pro 13" (2019 i5 8GB 128GB) vagy MacBook Air (2020 i5 8GB 256GB)

    Ezek kb. egy árban vannak.

    Évek óta elférek 128GB-on, igaz windowson. Nagyon általános feladatok, nagy ritkán van egy-egy képszerkesztés Adobe Lightroomban, mindez egy 8 éves notebookon, szóval ez nem lehet szűk keresztmetszet. Ebből következik, hogy minimum 5+ évre tervezek vele.

    Akkumulátor időben nagy különbség nincs, hordozhatóságban sem, bővíthetőség nulla mindkettőnél.

    Ez a billentyűzet mizéria (tegyük hozzá egyiket sem használtam még) nem tudom, hogy mit jelent a mindennapokban. Persze van családtagom, aki szereti törölgetni a billentyűzetet, így sajnos vannak hiányosságok a most használt notebookon is -> gondolom egyik MacBook billentyűzet sem tolerálja, de ebből a szemszögből az Air sem lehet jobb.

    A kijelző felbontása ugyanaz, de nem tudom jelent-e valami pluszt a nagyobb fényerő a nagyobb színtér a mindennapokban?

    És végül a grafikai teljesítmény és a processzor teljesítménye. Tudom, hogy valamivel erősebb a Pro, de gyakorlatilag egyik sem egy erőgép.

    Ha ugyanolyan jól működik iCloud kezelése, mint az iOS esetében, akkor a Pro-nál nem lehet gond a kisebb háttértár.

    Csak az a billentyűzet a kérdés. Tényleg annyira gáz?

    bocs a sok kérdésért

Új hozzászólás Aktív témák