Hirdetés

Aktív témák

  • Andris837

    senior tag

    Tisztelt olvasó!

    Bízom benne legalábbis, hogy lesznek olvasóim, akik követik majd mindennapjaim apró kis történéseit. Úgy érzem nyitnom kell egy ilyen kis blogot, ahol kiírhatom magamból azokat a dolgokat amiket úgy érzem megosztanék veletek.

    Először is az elmúlt hetem eseményeiről írnék:

    Sajnos megadta magát a videokártyám (Gigabyte Radeon HD6870 OC) - ismét -. Pár hete kezdett el szórakozni a kártya, méghozzá úgy, hogy amikor játszottam, egyszer csak fekete lett a kép, a hang kiakadt majd - miután újraindult a videokártya illesztőprogram - visszadobott a játékba. Ez pár másodperc alatt lezajlott, nem is foglalkoztam vele annyira, hiszen maximum napi 1-2 alkalommal jött elő a probléma. Először szoftveres problémára gondoltam, de még nem telepítettem újra a rendszert sem, illetve a VGA illesztőprogramot.
    Teltek a napok és egyre érdekesebb hibajelenségek merültek fel. Nem csak, hogy kifagyott a VGA driver, már be is csíkozta szépen a képernyőt és már nem is tudott újraindulni az illesztőprogram. Gondoltam, hogy kiveszem a kártyát, visszarakom újra. Ez sem segített. Már olyan szinten gond volt vele, hogy amikor mondjuk flash videót néztem - volna - el sem indította a képet, a hang ment. Majd egy idő után ismét annyira fagyott a rendszer, hogy már ki sem tudtam kapcsolni, csak a bekapcsoló gomb hosszú megnyomásával.
    Ezek után jött a dirver újratelepítése, ami nem segített.

    Hála az égnek van még garancia a kártyára így vissza is vittem a boltba, ahol azt mondták, hogy elsősorban próbálják javítani - amit nem tartanak valószínek, hiszen ez már egy "javított" kártya -, így vagy kapok egy új 6870-et, ha van a Gigabyte-nak, illetve ha nincs akkor pedig visszakapom az árát.

    Ma tervezgettem, hogy melyik kártyát válasszam majd abban az esetben, ha a pénzt kapom vissza és a Radeon vonal mellett maradnék. Árában kapnék egy R9 270X-et, de csak pár ezres hozzádobásával már egy 280-at tudnék beszerezni amivel véleményem szerint jobban járnék, hiszen újabb konstrukció, időtállóbb lenne szerintem. A márka pedig amit kinéztem az MSI, hiszen ehhez 3 év garancia jár, ami nem elhanyagolható szempont. Most is éppen a 3 év lejárta előtt adta meg magát a 6870. Az elmúlt évben másodszor vittem vissza javításra / cserére tehát ha 2 év garancia lett volna csak rá már ráfáztam volna, szóval itt is ajánlom mindenkinek, hogy ha tud minél hosszabb garanciaidejű terméket vásároljon!

    A másik dolog amiről írni szeretnék az a tegnapi és a mai válogatott meccsek.

    A tegnapi meccs olyan volt, mint amire számítani lehetett. Végre összejött a türelemjáték, nem mentünk fejjel a falnak, összeszedett volt a csapat és a türelem meghozta a győzelmet! Nagyon örülök annak, hogy Palival összeszedtünk 7 pontot, amivel a továbbjutást érő harmadik helyen várjuk a tavaszt. :R Minden tiszteletem a jelenlegi szakmai stábé, akik remélem maradni fognak mert EZ a mentalitás hiányzott eddig a kispadról. Ez a gondolkodás amit Dárdai és csapata képvisel jelenleg.
    Láthatjuk most épp megy a Magyarország - Szlovákia U19-es EB selejtező, ahol minden bizonnyal ki fogunk esni és nem jutunk tovább az elitkörbe. Többet erről a meccsről nem is kívánok írni, mert kapnék egy pár napos bannt. :W

    Minden utánpótlás csapathoz kellene egy Dárdai kaliberű ember!

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Lassan vége a napnak.. Fekszem, pihenek. Holnap sajnos dolgozni kell mennem.. :( Épp azon gondolkodom, hogy eladjam e a tabletem. Fel is tettem apróra, de most elbizonytalanodtam. Jó, hogy van egy nagykijelzős kütyü, amivel akár az ágyból is tudok fórumot olvasni, kommentet írni. :K

    No de kezdődik az X-Faktor... Sajnálom Ricsi bácsit, hogy kiesett, de megy tovább a műsor. Sok sikert neki a továbbiakban. :) egész jó mezőny jött össze az idei versenyre.

    Jó éjszakát mindenkinek.

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Ismét itt vagyok! :K

    A tegnapi nap munkával telt, nem történt semmi érdekes. Este hazaértem, eldőltem és megnéztem pár rész a Blacklist című sorozatból, amit még anno a párommal kezdtünk el nézni. Hát srácok, nem semmi az a sorozat! Mindenkinek csak ajánlani tudom. Nálam ott van a top sorozatok között.
    Sorozatfüggő is vagyok a magam módján. :B

    Jelenleg ezeket a sorozatok követem:

    Arrow
    Homeland
    Blacklist

    A Gotham-et elkezdtem, de jelenleg nem folytatom. Talán pár hét múlva. ;)

    Nemrégiben ismét ledaráltam a Prison Break-et, amivel talán elkezdtem ezt a "sorozatfüggést". Nagyon jó volt újranézni, van egy hangulata annak a sorozatnak. Tetszett régen is, most is kedveltem. Jó volt az unalmas hétköznapokon. :K
    A következő ilyen darálós sorozaton gondolkodtam épp pár napja. Szerintem a Dr. House lesz az.

    Ma éjszakai műszak, csodás... De majd csak eltelik az idő. Mindenkinek további szép napot!

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Üdvözlet minden látogatónak!

    Ma pihenéssel telt a nap, a tegnapi éjszakás műszak elég hosszúra sikeredett. Körülbelül délután 2-ig sikerült pihennem, majd felkeltem, ebédeltem, pihentem. Holnap ismét mennem kell. Ez a hónap elég sűrűre sikeredett, de ez van. Az ember örüljön annak, hogy van munkája és keresőképes.

    Semmi extra nem történt azóta mióta felkeltem. Apósommal megtárgyaltuk a borászat rejtelmeit. Van egy szőlőm, borom. Segít, hogy mindent jól csináljak. A következő nagy művelet a borfejtés lesz, ami elég komoly művelet. Bízom benne, hogy sikerülni fog minden és nem fog kárba veszni az a kevés kis borom ami idén összejött. Sajnos az idei időjárás nem tett jót a szőlőföldeknek...

    Este pedig HAJRÁ MAGYAROK!

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Szép napsütéses reggelt mindenkinek!

    Remélem nálatok is hasonlóan süt a nap, mint itt a királyok városában! :) Sajnos hétvégére esőt, és rossz időt mond. Ennek nem nagyon örülök, hiszen lenne dolgom bőséggel a ház körül. Remélem nem jön be a meteorológusok számítása. :B

    A mai program:

    Orvos, gyógyszerfelíratás
    Bevásárlás
    Pihenés
    Éjszakás műszak...

    A héten eléggé sűrű volt a program a munkahelyen, de most már remélem lassan helyre áll a rend. :K

    További szép napot mindenkinek!

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Hát srácok, ez no comment.


    Gárdony, vasúti átjáró

    Hihetetlen, hogy mennyi pénzt beleölnek az állami vasútba és még mindig ilyen hibákat követnek el.
    Állandó késés, jéghideg vonatok hajnalban, bezárt ajtók 10 perccel indulás előtt. Minél jobban fejlesztik a vasutat annál rosszabb lesz. :(((

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Sziasztok, jó reggelt!

    Már jó ideje nem írtam ide, most úgy gondoltam mégis írok pár sort.

    Mióta nem írtam jó pár dolog történt velem, többek között megnősültem, elköltöztünk feleségemmel a szülői házba amit örököltem, munkahelyet váltottam. Szóval zajlott az élet rendesen.

    Az előttem álló időszakban is lesz dolog bőven, hiszen a szülői ház felújítását tervezünk a feleségemmel. A kezdeti feladatokat már el is kezdtük intézni. Jelenleg a bank válaszára várunk, hogy a tervek megvalósításához szükséges összeget megkapjuk e, vagy sem. Nem egyszerű a dolog, de remélem minden a terv szerint fog menni. A hétre ígértek telefonhívást, az értékbecslő is mondta, hogy a héten ha nem hívnak szerdáig, akkor hívjam fel őket és érdeklődjek. Szerdán egész nap próbáltam hívni az ügyintézőt, de nem vette fel. Csütörtök délután újra próbáltam, akkor már felvette és mondta, hogy még egy kis türelem, engedélyezés előtt van az ügyem. Hát nagyon reménykedem benne, hogy minden rendben lesz és neki tudunk állni a dolgoknak. Nagyon ráfér már a házra a renoválás. 1983-ban épült a ház, nagyrészt édesapám és a brigádja csinálták. A tető pala, ami sajnos már be-be ázik. Ezt kell mindenképp leszigetelni. A zsindelyes ráégetős módszerre gondoltam, amire kaptam már ajánlatot is. A legnagyobb baj az, hogy a palatetőt leszedni és elvinni a palát az méregdrága lenne, és onnan még az új tetőszerkezet kialakítása is egy horror lenne, így marad ez a verzió. Aztán nyílászárócsere, szigetelés, és a fűtés korszerűsítése. Vannak tervek, lesz munka, majd ide is osztom az infókat, ha nekiállunk. :)

    A mai menü paprikás krumpli lesz, szerintem marad belőle holnapra is. Vasárnap a feleségem főz majd húslevest, én meg segítek neki majd a második fogásban ami egy egyszerű hentestokány lesz. :)

    Mára nagy dolgot nem terveztem, élvezem a "kényszerszabadságot". Elküldtek szabadságra... Ezt inkább nem részletezem, ugye a munkáltató rendelkezik a szabadság 50%-ával. Ez van, elvagyok itthon. :) Hétfőtől pedig kezdődik a meló. Aztán 22-től megyek az egyik kollégával - akit már nyugodtan mondhatok a barátomnak is, hiszen már évek óta együtt dolgozunk - a cég által tréningre, már alig várom. Öt nap, teljes ellátás, programok, jó hangulat. :) Meg is érdemeljük, a tavaly év végi sok hülyeség miatt....

    További szép napot,
    Andris837 :)

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Sziasztok, jó reggelt! :)

    Vagyis inkább szép napot, húú, már ennyi idő van?! Gyorsan elment a reggel. :B
    Este viszonylag hamar elaludtam, így elég korán felkeltem. Forgolódtam az ágyban, majd elkezdtem olvasni. Úgy gondoltam, hogy újraolvasom a Harry Potter sorozatot, kicsit felfrissítem az emlékeket a 8. könyv kiadása előtt. :)
    Reggeli után feleségemmel takarítottuk a házat, semmi extra csak a szokásos törölgetés, porszívózás. Tegnap isteni paprikás krumplit főztem, ma is az lesz az ebéd. :K
    Sajnos nem érkezett válasz tegnap a banktól, így marad a várakozás. Na de majd a jövő héten. :)
    Ma délutánra a program sajnos nem szabadtéri lesz, mert esik az eső. Azt terveztük, hogy megnézzük feleségemmel a Mentőexpedíció című filmet, aztán este 18:00-tól meccs nézés. Indul a Mennyei Bajnokság!

    Szép napot mindenkinek,
    Andris837.

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Idén nem sokat írtam ide, itt az ideje írni pár sort összegzésképp.

    Az idén volt pár nagyobb projektem. Az első és véleményem szerint legfontosabb, hogy életmódváltáson estem át.

    Többször is próbáltam már leadni pár kilót, mert úgy éreztem, hogy fiatal vagyok én még a vérnyomáscsökkentő szedéséhez és az érrendszeri megbetegedésekhez. Ezek a próbálkozások nem vezettek eredményre, idén úgy döntöttem, hogy máshogy állok hozzá az egészhez és nem fogyókúraként fogom fel a dolgot, hanem egy életmódváltásként. Március vége fele elkezdtem odafigyelni az étkezésemre. Teljesen kizártam a direkt cukorbevitelt és édesítőszert kezdtem használni, valamint a jól megszokott fehér kenyeret elhagytam és helyette teljes kiőrlésű-, valamint barna kenyeret kezdtem el fogyasztani. Volt időszak, amikor az abonett kenyeret vásároltam, de az nem igazán vált be hosszabb ideig.

    Az étkezés rendben, de mihez kezdjek még?! Persze, mozogni kell!

    Eleinte több nagyobb tapasztalattal bíró ember javaslatára elkezdtem gyalogolni. 5-8-10-15km-t. Mikor milyen kedvem volt. A végén már bele-bele kocogva, így jött utána a futás. Amit megszerettem!

    Ma már ott járok, hogy 10km-t futok 1:02:00 alatt. :)

    A másik nagy projekt a lakásfelújítás.

    - tetőszigetelés
    - nyílászáró csere
    - homlokzati szigetelés
    - fűtés korszerűsítés

    Ezekkel többé kevésbé végeztünk, de még van mit csinálni bőven. Jövőre színezés, és a belső felújítási feladatok várnak ránk.

    Nagyjából ennyi.

    Ma futottam, nagyon jó volt, csak a telefonomat fogom egyszer elhajítani a fenébe. Megint megcsinálta azt, hogy a 6. km után egyszerűen kilépett a programból és nem mérte tovább a futásomat. Persze a táv így is megvolt, csak bosszantott, hogy nem tudom a statisztikákat. :(((
    Most jött haza a feleségem a munkából, majd megyünk vásárolni. Utána kis pihenés, majd megyek éjszakára. Tegnap ellenőrzések voltak a munkahelyemen, de hál' Istennek mindent rendben találtak nálam. Munkatársaim mondták is, hogy stréber vagyok, pedig csak odafigyeltem a feladatokra. Visszatérve egy kicsit az életmódváltásra... Mióta odafigyelek magamra azóta azt vettem észre, hogy sokkal jobban oda tudok figyelni mindenre, koncentráltabb vagyok. Egyszóval szuper! :)

    További szép napot nektek,
    Andris837

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Szép napot nektek!

    Ma elég rohangálós napunk volt és megosztanám a tapasztalatokat.

    A feleségemnek kellett elintézni a TAJ kártyáját valamint az adóhatóságnál is le kellett jelenteni a névváltozását. A TB-nél kezdtünk, ott nagyon sokat kellett várni, legalább 1-1,5 órát. Itt, ha legközelebb valami ügyet kell intézzünk, tuti időpontot fogok foglalni ügyfélkapun keresztül (mint utóbb kiderült, van rá lehetőség).

    Az adóhivatalban minden simán ment, sok ügyintéző, aránylag kevés ügyfél. Papír kitölt - 10-15 perc és már hívták is az ablakhoz. Sima volt.

    El is fáradtunk ebben a sok császkálásba, így most egy kis lazítás, megnézzük az Aranyélet legújabb részét.

    További szépet-jót.
    Andris837

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Aktív témák