Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    válasz PetAd #817 üzenetére

    ugy probald ki hogy egy nagy homogen egyenletesen vilagitott feluletre iranyitod a gepet. pl szobafalra ahol eg a villany es nagyjabol egyenletesen van kivilagitva. ha azt tapasztalod hogy a gep konzekvensen egy zarido valtasra egy rekesz valtast mond, vagy egy az iso valtasra szinten egy rekeszt vagy zarat mond akkor nagy gond nem lehet. a digitek soxor nem jok fenyt merni mert ok egy kicsit mashogy merik a fenyt es ez adhat nagy elterest is, plane ha temat nezel nem pedig homogen feluletet.
    egyebkent ezek a filmes gepek eleg egyszeruek fenymeresi szempontbol, van egy merocella kozepen es az jelez valamit. azt o nem tudja ertelmezni hogy az egy havas taj vagy napsutotte tengerparton egy neger, ezert tapasztalati uton korrigalni kell. a digit masmilyen, az megprobal okos lenni, no meg latod s az eredmenyt (akar elokepen magat a kepet plusz meg hisztogramon is lathatod az eltolodast).

    Buy books not gear.

  • optikus

    senior tag

    válasz PetAd #819 üzenetére

    sztem kicsit tulaggodod a dolgot ;)
    ne hasznald azt a fenymerot es kesz. van szemed, az eleg. sunny 16 szabaly es csokolom (nezz utana neten).
    mikor anno sok sok evvel ezelott elkezdtem filmre fotozni akkor azt se tudtam, hogy van ilyen hogy fenymero. voltak kis rajzocskak az obin, arnyek, felho, napsutes es hasonlok, beallitottam arra es jo lett szinte minden kep. par evig elvoltam igy boldog tudatlansagban, aztan lett egy zenit-e-m, azon mar volt fenymero, szelenes, a tukorhazon kivul, egy tekerovel lehetett a mutatojat beallitani es egy sakalrol leolvasni milyen zar es rekesz kell hozza. nem hiszem hogy sokkal pontosabb volt mint a piktogramos saccmodszer. sokaig hasznaltam, meg diara is fotoztam, es jo lett (azt nem is mondom hogy apam a fel eletet vegigfotozta egy zenit-e-vel, mivel nem volt mas, es azok a kepek is jok lettek). ma is megvannak ezek a diak, nincs veluk semmi baj.
    nagyapamnak sosem volt elektronikus fenymeroje, volt egy szurkeekes optikai kukucska meroje (nem tom hirtelen a nevit) azzal mert ha nagyon merni akart. otven evig jo volt neki (mas kerdes, hogy nem is nagyon volt mas, meg nem tellett semmire).

    sot mondok meg cziffrabbat, a fenymero csak zavar. ;)
    leicak legtobbjeben nincs is fenymero (ltm,m3,m2,m4), sot extremebb esetben a fenymerosbol kiveszik az elemet hogy ne zavarjon (m5,m6,cl). de hogy mi is zavar benne? az, hogy nem a fotozasra koncentralsz hanem a technikara, belenezel azt latod hogy alexpos/tulexpos maris csavargatod, tok feleslegesen, nem az szamit. na ez a pure photography, csak epp nem nikon dslr modon :)
    sztem rakj bele egy filmet es fotozzd el. biztos nem lesz tokeletes, de nem baj, lenyeg ugyis a kep. aztan meg mindig lehet venni egy ruszki kezi fenymerot par e ft-ert, no meg sok filmet es gyakorolni ;)

    Buy books not gear.

  • optikus

    senior tag

    válasz PetAd #823 üzenetére

    nem tom milyen filmet vettel, de egy honap ide vagy oda nem szamit. lehet az doglott akkor is ha melegben tartottak es meg nincs lejarva, meg tokeletes lejarat utan akar evekig ha jo helyen volt.
    a 2khuf hivas sztem eros tulzas, mert ha veszel egy alap ff filmet akkor az megvan max 1khufbol, hivobol meg r09 leosztva par ft (asszem 800ft egy uveggel ami baromi sok tekire eleg).
    sztem annak a fenymeronek higgy amelyik jobban tetszik;) most is ugy lottem el egy tekit hogy mertem minden 4-5 kocka utan aztan saccra allitottam a rekeszen, meg lehet azt becsulni hogy epp sotetebb helyen vagy vagy vilagosabban, nem annyira szamit, hanem az hogy lesz e ertelmes dolog a kepen ;)

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák