Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz Speeedfire #2169 üzenetére

    marmint mi a lassu rajta? a zarat elobb nezd meg, hamarabb latni fogod mint egy tekit elcseszni ra. eleg tipikus tunete van, a bal oldali reszen a lamellakon enyhe ndvesedes szeru csikok vagy a lamellak elein.

    az adapterre le van irva:
    Mivel az objektív távolabb kerü az érzékelőtől, a lencse valamelyest nagyítani fog, valamelyest macro lencseként fogod tudni használni. Élességet állítani - objektívtől is függően - egy bizonyos távolságig tudsz majd.

    azaz nem lesz vegtelned. de ilyen vastag adapternel meg kozelid is alig, most igy saccra azt mondanam 1-2m-nel tavolabb nem tudsz majd fokuszalni vele. legjobb ha vasarlas elott kiprobalod.

    vannak lencses adapterek. azokkal a szokasos problema van, csokkentik a fenyerot, nyujtjak a fokuszt es rontanak a kepminosegen.
    letezik jo minosegu is, mert a canon kiadott sajatot, de az ritka es nagyon draga (rekeszeles hatranyai ugyanugy vannak).

    sztem ez az adapterezosdi olyan amit, meg lehet oldani de inkabb csak erdekesseg. van egy ket terulet ahol okes, pl makro vagy targyfoto. de a nativ az igazi. ef-bol meg van nativ boven. nem is dragan.
    ha adapterezettnel elkezdesz rekeszelni akkor a fenymeres is bizonytalanna valik mert munkarekeszes a meres. vagy nyitogatod es szamolsz. a vakuzasa se csipalja mert nem tudja hogy all a rekesz es mia targytav.
    pedig a canon meg egesz jo ilyen szempontbol mert sok tipus ramegy, m42-tol a nikonig, pk, om, de a limiteket nem tudja atlepni, rekesz es fenymeres sosem lesz olyan mint egy nativ. a fokusz is problemas mert a fenyes kereson nem latod mi hol eles.
    multkor kiserleteztem digiten (5dm2) egy minolta md* 50/1.2-es obival. hat 3bol ha egyszer sikerult nyitott rekesznel, pedig live viewnel van fokusz peaking (keresoben eselytelen volt, szobaban normal vilagitas mellett).

    *minoltat nem lehet feltenni ef bajonettre adapterrel, csak ha at van alakitva. raadasul az atalakitas nem visszafordithato mert le kell vagni a rekeszgyuru vaz fele kiallo fuleit. nem jo otlet md-t ef-esiteni.

    A camera does not make art, the artist makes art.

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz Speeedfire #2169 üzenetére

    na ilyen amikor ragacsos a zar.

    elfelejtettem irni a 30/33-asoknak van meg egy betegsege, el szokott torni az ajto zarja. marmint ez nem a 30-as egyedi baja mert rengeteg nikonnak meg pentaxnak is torik a zarkampoja ahogy a 30/33-nak is, szoval finoman kell kezelni. annyi elonye viszont van hogy nagyon konnyen javithato, lehet venni a mai napig csere alkatreszt. konnyu beletenni, nekem is volt egy amiben eltort es kicsereltem (volt tobb 30/33/30e/33e gepem). asszem az 50-eseknel is elofordul ugyanez a baj.

    nem nagyon van olyan gep (barmelyik gyartot is nezzuk) amelyiknek ne lenne mar ilyen koraban valami kehe, ami vagy javithato vagy nem, de szinte mindegyik tipusban van valami.

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák