Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ghost364

    senior tag

    válasz freelanced #1961 üzenetére

    Szerintem kezdésnek a legjobb egy manuális SLR, beépített fénymérővel. Secc-perc meg lehet tanulni, és általában elég jó érzés velük fotózni. Fix obikkal elég jó képeket tudnak csinálni (inkább ezeket ajánlom, a korabeli zoomok elég gyengék).
    Én egy Revueflex SC2-t vettem elsőnek, alapvetően Chinon átmatriczáva. 50/1.9-es obi volt rajta, teljesen jó képeket lehet vele csinálni. Kezelni is imádtam, záridő-rekesz, meg a keresőben 3 led, hogy hogyan mennyire sikerült belőni az expot. Ha jól emlékszem talán 7000 forint volt az egész. Ebből annyi a lényeg, hogy kevéssé ismert márkát is nézhetsz, már egy Chinon is sokkal olcsóbb mint egy Canon-Nikon-Minolta, miközben ugyan annyira használható. Lényeg, hogy Zenit ne legyen. Ötvenes, min. f2-es fixszel se nagyon lehet mellélőni, nagyrészük kielégít minden igényt.
    Vaterán ahogy nézem több gép van most, lehet SLR-re is szűrni. De ha van a közeledben bolha/ócska oda is érdemes néha elmenni, múltkor pl. 2.8-as 28mm-es Canon EF obit lőttem 5 ezerért.
    Lehet venni ruszki távmérősöket is 10 ezer alatt, de sajnos a zárjuk nem valami időtálló darab.
    Kompaktok általában jók kattintgatni, de nem olyan élvezetes fotózni velük, cserébe elképesztő kibaszott drágák :D Már egy sima kis Oly mju 1-et sem kapsz 15 alatt. Mondjuk örültem neki, amikor egyszer csak találkoztam vele a fiókban és rájöttem hogy még régen vettem, ennél sokkal olcsóbban. :)) Az XA persze egy unikum, az tényleg jó lehet.

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz freelanced #1961 üzenetére

    akkor mit szeretnel? mert lehet azt jatszani hogy mindenki mond valamit te meg ramondod hogy azt nem.
    mi a cel? mennyi a keret? milyen tipusu gep kell, modern, regi, af, mf, kompakt, tlr, slr, rf? obival vagy a nelkul, van e mar sajat rendszer amihez igazodni kell vagy nem? kisfilm, kf, netan nagy vagy instant, stb-stb...
    ha meg tetszik az xa akkor azt kell venni. ha sokallod a gepek arat, vegyel zenitet, meg szmenat, de azok olyanok is. persze ha a gep sok akkor majd mi lesz ha meglatod a filmek arat? meg a hivaset, meg a nagyitaset, hogy a szkennelest ne is mondjam. persze mindent lehet hazilag, de az lesz a zsebenyulosabb. marmint ha minoseget akarsz es nem elegedsz meg a lejart orwo, kavezacc hivo, rollei `filmszkener` szinvonallal..

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák