Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogar879

    újonc

    válasz A Zéé #1489 üzenetére

    Köszi A Zéé!
    Sokat segítettél. Akkor személyes megyek syrex-ékhez.
    Igen, szett gyanús volt nekem is, ezért is kérdeztem. Ennek viszont örülök, hogy ilyen könnyen pótolhatóek ezek az eszközök. Vegyszerk miatt agódtam, hogy mondjuk többször felhasználós a stop (ha veszek ezek után) akkor azt bekeverve tárolva egy PET palackban azt megkezdené és esetleg kifolyna vagy csak a vegyszert tenné tönkre, de akkor segítenek a helyszínen. Ha más nem keresek valami HDPE flakont és jól kimosom.
    Bevallom nem lapoztam végig teljesen ezt a fórumot, de külfödi fórumok és blogok is írták, hogy stopnak jó a víz, vagy valamilyen enyhe savas oldat is(citrom például), és hogy a csepptelenítők is ugyanazt érik el, mint a szappanok és a mosószerek, hogy megszüntetik a víz felületi feszültségét így könnyebben letud folyni a filmről (vagy ugye a tányérról is).
    Mégegyszer köszönöm a segítséget, és így legalább több pénzem marad a nagyításhoz és filmre :D

    Akkor már kérdeznék a nagyításról is. Meopta Opemus IV, V vagy VI gépre gondoltam. Leginkább a IV-re. Meopta, mert ebből van sok, és Opemus, mert ezekkel már lehet 6x6-os méretű negatívot is nagyítani. Olvastam, hogy érdemes a 35mm-es és a 6x6-os más gyújtótávolságú objectívvel nagyítani, de a legtöbb nagyítógéphez csak egy van. Ez is csak szörszál hasogatás vagy van értelme?

Új hozzászólás Aktív témák