Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • charlie_hu

    aktív tag

    válasz kozsy18 #597 üzenetére

    Géptől függ. A kozépkategóriás termékek már teljesen működnek manuálisan is, az automata csak egy plusz.

    Nikon F60 az nagyon belépő kategória, emellett újabb modellek is kaphatók olcsón. És ahhoz képest meg drága...

    Legalább egy F65, vagy F75-öst néz (utóbbi asszem az opticamba van is használtan, ha boltból szeretnéd).

    A legjobb ár/érték arányba az az F100-as, bár egy kicsit drágább.

    A legdrágább kiegészítők az objektívek és a vakuk. Bár elindulni a gyári kit objektív is megfelelő (a 28-80-as), de ha komolyabban belemélyedsz kevés lesz. Az újjab nikon filmesekkel mennek a mai AF-S objektívek is, viszont csak FX-esek. Emellett ha nagyon régi objektíveket akarsz, akkor olyan gép kell, amibe a fénymérő nem függ az objektívben lévő csiptől.

    Képminőség itt teljes mértékben az objektívon és a filmen múlik (meg a helyes expozíción).

    Én személy szerint filmre egy F65-öt szoktam hébe hóba használni, meg egy FE10-et sűrűbben. Utóbbi gép egy teljesen manuális gép, A móddal, fénymérővel. Szeretem mert nem túl nagy, mégis kényelmes.

    A nem nikonokról nem tudok nyilatkozni, olyanomból csak egy Minolta távmérős gépem van.

    35mm-es filmből plakátig fel lehet nagyítani ha nagyon akarod...

    Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

Új hozzászólás Aktív témák