Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adik

    őstag

    IMHO
    Ahogy már írták, a dia érzékenyebb a fénymérésre. Én úgy érzem, hogy átfogásban nem olyan jó, mint a nega, de a tónusai szebbek, pl a csúcsfények szebben jelennek meg, meg bármi ami ki/beég. Általában a színei is szaturáltabbak (talán pont a kisebb dinamika miatt?), meg úgy egyáltalán sokkal több szín és árnyalat van benne (ezt jól megmondtam, pláne szakmailag). Meg mintha kicsit (tudom, ez hülyeség) lágyabb rajzú lenne - de nem életlenebb. A háttér is szerintem teljesen másként jelenik meg. A nega egy kicsit "keményebb", mint színeiben, mind pedig tónusaiban. Hozzáteszem a fénymérésnél is több bénázást enged.
    Szkennelés ügyileg azt tudom mondani, hogy béna, 15-20 ezer forintos szkennerekkel ne is próbálkozz. Lassan dolgoznak és nagyon sokat kell szenvedni belük, hogy egyáltalán 900*600-ban olyan képet adjanak, amivel legalább az élességet és az expó helyességét tudod ellenőrizni. Mindenképpen film-szkennert végy! Egyébként igen, negával egy gyengébb gép jobban megbirkózik, de egy profi gépnek nem gond egyik sem.

    (Ahogy ezeket most leírtam, hirtelen eszembe jutott, mi lenne ha meló előtt beugranék a Soóshoz adni a celluloid-fetisizmusomnak... :U )

    [ Szerkesztve ]

    Kettő, csipkebokor vessző!

Új hozzászólás Aktív témák