Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz rjy08 #84025 üzenetére

    Én egy hibás példányt (4/64 GB) vettem meg nagyon olcsón itthon. Az android igazából nem is működik rajta (csak CE volt emiatt az emmc-n, de én azért visszaraktam az androidot - most éppen Slimbox-ot, de az is fagy, újraindul - és a CE-t SD kártyáról futtatom), állandó fagyás, újraindulás, stb. Valóban 4 GB RAM van a gépben (soros konzolon néztem, az u-boot is és rajta is vannak a board-on a memória chipek), de azt gyanítom, hogy a problémát az okozza, hogy valamelyik hibás, vagy rossz a forrasztása. Hőlégfúvóval már próbálkoztam, de nem segített. A lényeg: a CE 2 GB-os dtb-vel hibátlanul működik (lényegében kikapcsolom így a felső 2 GB-ért felelős memória chip-ket).

    1. SD kártyáról boot-olás hibátlan, bármikor indul onnan.
    2. A HDR always ON-t nem tapasztaltam (legalábbis nem látok semmi furcsaságot és a TV is csak HDR anyagoknál írja ki a HDR feliratot). Vagy mit kellene figyelni?
    3. Nálam alapban 53-55˚C, 4K HDR anyag esetén 60-61˚C. Viszont stress-ng-vel sikerült 75˚C-ig feltornázni. Azt nem tudom, hogy nálatok hogy megy feljebb, hiszen a dtb-ben beállított hőmérséklet limitek miatt 75˚C-nál elkezdi lekapcsolgatni a magokat (tapasztalatok szerint akár 2-t is) és így tartja a hőmérsékletet. Ha ezt az értéket 60˚C-ra állítottam, akkor azt tartotta ugyan így stress-ng mellett.
    4. Ez nem is néztem a fent írtak miatt...

    Szóval, CE-re még így hibásan is tökéletes.

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák