Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz Pelican #28007 üzenetére

    Ehhez nem kell mintavideó, vagy látja valaki vagy nem. Ez nem csak egy kis helyen észrevehető, mindenhol látszik. Az tény hogy eltűnik a dolog kikapcsolt állapotban ha csak kézzel szerkeszted, de erre tettem fel a megoldást.
    Kb az a hatás mint amikor tv-ken be van kapcsolva mindenféle gyári megoldás amivel képet "javítank" és attól csak elmosottabb lesz a kép. Ha valakinek ezek eleve be vannak kapcsolva az nem is fogja látni a különbséget, de szerintem aki be tud állítani egy tv-t az azzal kezdi megvételkor hogy ezeket a finkciókat lelövi.
    Ezt talán jobban hasinlítanám a mozgásmgjelenítéshez ami lcd-knél nagy kéréds még mindig. ( én pl a sony-t preferálom ebben, talán ott a legtermészetesebb de nem akarok ebből vitát)
    Fentebb leírtam a megoldást amivel megmarad újraindításkor is a beállítás, az autostart.sh fájl a megoldás Itt írtam hogyan kell megoldani, 1 perc, azért csináltam meg a scriptet és tettem fel hogy ne kelljen írogatni sem.
    Utána ha nézni akarjuk a változást lehet kézzel módosítgatni ide-oda a sys/module/di/parameters/ könyvtárban lévő nr2_en fájlt. Ha egy az értéke be van kacsolva a szűrés ha 0 akkor ki. Hibát dob a WinSCP sokszor, de mégis módosítja. Akkor egy részletet többször meg lehet nézni egy filmben, menet közben ha kilépünk a filmből majd újra elkezdjük a zállítás érvénybe lép. Egy tesztet megér. Nekem sokkal " simábbnak" tűnik minden, Talán bekapcsolva olyan amikor kicsit "tömörítik" a filmet. 100% hogy felesleges a bekapcsolt zajszűrés már, talán régen volt értelme de most ezekél a filmeknél csak ront az eredményem, és ez nem csak az én véleményem.
    Próbáld ki, érdemes, gondot nem lehet vele okozni. Az első linkelt script amiben csak ez van, ott az afr-hez nem nyúltam, a második scriptben ( az már másik hsz) az afr is level 2-re van állítva, de azt írtam hogy annak utána kell járni nagyon mi is a különbség, nagy eséllyel itt nem fog kelleni, de azért megéri a tanulmányozást. Az nem az én kitalációm hogy ez felesleges és nem jól beállított paraméter, eről már beszélnek egy ideje pár helyen, csak még nem mindenhol alkalmazzák és Libreelecnél még nem merült fel a téma, csak androidon. Miután androidon láttam a változást itt már azonnal szembetűnő volt, azért néztem meg és valóban itt is működik a dolog, megoldani is könnyebb volt mint droid alatt .

    Bocs mindenkitől a nem ide való hsz-ekért többet nem raeagálok semmire ami nem kifejezetten a témával kapcsolatos, figyelmen kívül hagyom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák