Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    válasz junkpod #11004 üzenetére

    illetve @ blakey

    Bocs, nem mindig vagyok a fórum közelében. Lehetséges, hogy félreérthetően fogalmaztam: a lejátszó HDMI-n a tv-be (az a bizonyos Pana plazma), és a lejátszó direktben optikán az erősítőbe (régebbi Yamaha, nincs rajta HDMI). Minden más kábel kihúztam a biztonság kedvéért mindenhonnan ;] .
    Szóval, az erősítős rész rendben, értem az ajánlott táblázatot, annak megfelelően, illetve a fórumban korábban ajánlottak alapján állítottam be a hangot (megjegyzem, default audio settings esetén is előjött a hiba), tehát az erősítőt zárjuk ki most. A lényeg, hogy mindegy milyen a hangom (AC3, AAC, mp3 / 5.1., 2.0 - ezekkel próbáltam eddig), vagy van, vagy nincs hang a TV-n, HDMI-n elsőre - majd egy film restart, vagy passthrough on-off és van hangom, de csak adott filmnél, utána egy másiknál már megint előjöhet ugyanez.
    Most másik HDMI kábellel és másik HDMI portban vagyok, így is előjött a hiba tegnap. Elindítottam egy filmet (passthrough off, tehát értelmezésem szerint és gyakorlatilag is a HDMI-n kellene kimennie a jelnek), dolby 2.0, nem volt hang. Megállítottam a filmet, megint elindítottam és volt hang. Ahogy írtam, lejátszás közben - ha van hang a tv-n - nincs akadás, pattogás, stb., így szerintem nem lehet hardver hiba. Hogy lehetne vizsgálni még a kérdést? Prohardveres teszt videóknál ugyanez.
    LE 007 jelenleg, de 009 alatt is volt ilyen gondom. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák