Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz Halihólaci #797 üzenetére

    Arról van szó, hogy rengeteg droidos ketyere van, a szotfveres optimalizáció pedig teljesen ismeretlen fogalom ebben a hardverrengetegben. Ezért van az, hogy csak olyan típusokat szabad venni, amelyek mögött komoly felhasználói bázis van, és custom fw(-ek) is rendelkezésre áll(nak).

    Ezt a helyzetet bonyolítja Amlogic CPU-s eszközöknél a sok klón, ami miatt már nemcsak a típusválasztásra kell figyelni, hanem az sem mindegy, kitől vásárolsz. De ezt már leírtuk párszor a mini pécés topikokban.

    Mondok 2 példát:
    - ha veszel egy M8S-t az eBay-ről és felteszel rá egy, az adott típusra való OE-t, akkor jó eséllyel téglásítod az eszközt,
    -ha ugyanezt a típust Geekbuyingról, Gearbestről vagy 220Volt.hu-tól veszed meg, akkor pedig jó eséllyel működni fog az OE.

    100%-os garancia nincs semmire, de aki nemcsak hogy nem ajánlott helyről vásárol. de még noname eszközt is vesz, az magára vessen, ha nem jó a gyári fw (ez nem nektek szól, általánosságban véve igaz). Vettem én is M8S-t és MXQ S805-öt Aliról és eBayről, de ezek legalább ismert és elterjedt típusok, ill. fw-telepítés előtt leleveleztem az érintett eladókkal, hogy mit teszek fel a kis gépekre. Téglásítás után az alis eladó gyökér volt, de a vevővédelem a javamra döntött, az eBay-es pedig azonnal full refundot ajánlott, plusz állta volna a visszapostázás ktg-eit is, de végül mindkét eszközt sikerült feléleszteni (mindkettőhöz az itteni mini pécés topikok valamelyikében linkeltek rávaló fw-t).

    Röviden: túlgondolkozzátok ezt a dolgot, ugyanis a kínai mini pécék esetében nem az a meglepő, ha nem működik valami a gyári szoftverrel, hanem az, ha minden klappol.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák