Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz stigma #74792 üzenetére

    Sziasztok, akkor válaszolok magamnak :DDD

    S905x3 : x96 Max plus 4/32-es boxon elindul az Armbian, mégpedig az alábbi verzió.
    Armbian_20.08_Arm-64_bionic_current_5.7.16.img
    Telepítés lépései, aki szeretné:
    1. lépés: leszedni az alábbi imaget: Link: Armbian_20.08_Arm-64_bionic_current_5.7.16.img
    Ez a desktop nélküli verzió mert, szervernek szánom. Ezenkívül már van 20.09-es változat is.
    2. lépés: balenaEtcher-el kiirom egy SD kártyára az image-t.
    3. lépés: A gyökér könyvtárban az uboot S905x2-922-t lemásolod és átnevezed u-boot.ext-re
    4. lépés: elmész az alábbi mappába, ahol az fájlt megnyitod: /extlinux/extlinux.conf
    Kikommentelsz mindent(az első sorokat nem), majd 2 db kettőskeresztet kiveszed az alábbi sorokból
    - Amligicos résznél kicseréled az egyik nevét az alábbira: meson-g12a-x96-max-no-cvbs.dtb
    - Utolsó sor elött kiveszed a kettőskeresztet (valami root nevü sor)
    5. lépés: fokpiszkálós módszerrel elindítod (fogpiszkáló nyomva tart majd adaptert rádugod)

    Armbian pöccre indult SD-ről kb 10 percet foglalkoztam vele. USB-et néztem működik, Ethernetet néztem működik.
    SSD-n akartam belépni, de ahhoz újra szórakoznom kellene(ssh szervert feltenni) vele így majd hétvégén folytatom.
    A boxot CE + Docker-rel szeretném tesztelni, vagy Armbian vonalon.

    Annyit még erről, hogy X96 Air amin még megy illetve ez a fajta box, ha a fórumot jól néztem: Link
    Legrosszabb esetben lesz egy jó CE boxom :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák