Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok,
    kisebb anomáliákat észleltem a napokban , ehhez segítséget kérnék tőletek, mit kell beállítanom, hogy jó legyen.
    Beálításokat leírom miket eszközöltem, mert fontos lehet.
    Beelink GT1 Mini(S905x2)
    - CE 9.2.1
    - HDMI passthough bekapcsolva (erősítő + 5.1 rákötve)
    - 4k Gui
    - alap beállítások.

    Mostanában elkezdett szórakozni a lejátszó, mikor párom 2 sorozatot nézi:
    1. sorozat - Anne : mkv fájl (AVC), h.264-es kódolás, AC3 hang 720p-s minőség: Ennél a sorozatnál kép rendben van, hang nincs, vagy nagyion torz.
    2. sorozat - X-faktor vagy TV-rippes sorozatok (1080i): mkv fájl (AVC) , h.264 kódolás , 25 fps: Ennél hang van, de a kép eltorzul.
    Ezt a 2 sorozatot eddig ezen a lejátszón jól ment, Whitelist-et sem töltöttem ki viszont 2-3 hete szar lehet.
    Bajom annyi, hogy hetente/2 hetente szoktram restartolni, mert mindig standby-ban van, ezért nem szerintem a rendszer lehet a nyűgje.
    Whitelist-et próbáltam a képhibás sorozatoknál , de részben oldotta meg a hibát.
    Szerencsémre a Khadas VIM3L-el tökéletesen megy a lejátszás.

    Frissítse vissza 9.2.0-ra?Van ötletetek?
    Ezenkívül minden más normális rip-et (4k/1080p-s Sorozatot/ filmet) és tökéletes volt.

    Másik probléma:
    Khadas VIM3L
    - hát most meg vagyok lőve, mert a pontosat nem tudom melyik verzió van rajta , de ne gyári az tuti
    - HDMI passthough bekapcsolva (erősítő + 5.1 rákötve)
    - 4k Gui
    - alap beállítások
    Itt az alábbi problémát vettem észre:
    - Menüben a HDR folyamatosan be van kapcsolva, ezért idegesítően fakóak a színek
    - 1080i-s sorozat, mellyel a másik lejátszómnál is gond volt a whitelist-es Tv általi támogatott krekiket bejelölése megoldotta a problémát, úgy látszik.
    Ezenkívül minden más normális rip-et (4k/1080p-s Sorozatot/ filmet) és tökéletes volt.
    VIM3L-re az auto frissítése ugye lelőttem, mert hivatalos oldalon is írva van hogy a 9.2.1-et nem ajánlott VIM3L-re telepíteni.
    Hivatalos oldalon nem találok gyári CE-t , ha gond esetén vissza akarnám tenni...Tud valaki linkelni egyet?

    Segítséget előre is köszi. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák