Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Sziasztok!
    Ma "üzemeltem be" egy Alfawise S95-öt (android marad rajta, szóval CE-t hagyjuk, androidos app-ok miatt lett véve a box). Szemlátomást 1280x720p csupán a felbontás, (az UI felbontása is, mert szutyok a kép), hiába állítom 1920x1080-ra, láthatóan csak felskáláz. Kérdezném tőletek, a gyári android ennyit tud? Mert ha igen, akkor 4k-val hirdetni a pofátlanságnak egy teljesen új szintje... Hozzáteszem nincs igény 4k-ra, szóval nem ezért lett vásárolva, a TV is csak fullHD, elég volna annyi... :) Nem akartam volna cserélni a gyári androidot ezért, mert pár applikáció fut majd rajta, UPC direct, Filmbox live, ilyesmi, de így tényleg egy szutyok képminőséget tud csak produkálni, pláne egy olcsóbb TV-n. Szóval én nyúltam mellé vagy halál komolyan még mindig arról beszélgetünk, amiről beszélgettünk ezelőtt mittomén 10 évvel ha nem több, mikor az RK3066 volt az isten? Mert tátott szájjal állok a dolog előtt... Továbbá kérdezem, rosszul emlékszem-e? Nem úgy volt anno, hogy a build.prop-ban megvolt határozva fixen a felbontás+hz, s ez átírható volt, azaz kvázi ennyit kellett csak tenni az ügyért, hogy natív fullHD-t "kapj"? Mondjuk ha igen, akkor meg mi a bánatért lehet változtatni a Hz-n is? Egyébként a Kodi sem tudja automatikusan változtatni, mondjuk erre számítottam, hogy ez még mindig nem megy, (pont nem is érdekelne a dolog) de legalább ne lenne alapban 60Hz, mert pár TV stream lejátszása után azt gyanítom, hogy még csak nem is 50Hz az alapbeállítás (amit elvileg igen, gyakorlatilag meg nem tudsz változtatni)... Azért nem vagyok képben és azért élek ennyire kvázi a "múltban" e témakörben, mert hosszú évek óta nem foglalkozom ezzel, OE majd LE majd CE-et használtam ill. használok (én, de ezt a boxot nem én fogom használni!).

Új hozzászólás Aktív témák