Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Remékem nem haragítok magamra senkit sem :), de szeretnék venni egy ,,márkásabb" (Prémium) lejátszót, mely az első hszben is olvasóhatobb.

    Dönteni nem tudok véleményetekre van szükségem:

    Kritériumok:
    - 4k + HDR
    - OMSC vagy Libreelec támogtás
    - Kadencia-helyes lejátszás
    - Sorozatok/filmek 1080p vagy jobb minőség
    - Passthrough
    - Max 40-50k

    Jeleneg rendelkezem egy MECOOL M8S Pro+ boxxal melyre Libreelec-et tettem(Link), tökéletesen megfelel a célnak, viszont szeretnék egy jobbat is kipróbálni, mivel van egy HTPC-m melyet építettem (Asrock J4105-IXT + 8GB RAM+SSD....). Itt viszont nincs HDR-m és nem is tudom lesz e.... plusz VGA-ra már költeni nem akarok inkább átalakítom NAS-nak.
    A 4k-s HECV 10 bites anyagokat lejátszottam ismerösöm Sony 4k+HDR TV-jén eléggé meggyözök voltak.

    Amiket kinéztem hogy általam a kritérimuoknak megfelelnek:

    1. Vero 4k + Ugreen Gigabites ethernet :
    2. Wetek Play 2 : Itt asszem van Libreelec támogatás
    3. S905X vagy S912-es Box + Gigabites ethernet : Valami jobb Beelink

    Sajnos Zidoo X9S,X10 bartai kilőve mert nincs Libreelec támogatottság.
    HiMedia Q5/Q10 Pro lejátszókrok sok rosszat olvastam

    Egyéb infókat innen vettem : https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=332180

    4k-s saját TV-t 2-3 héten belül veszek, boxot már ismerősömnél kipróbáltam. Amikor FullHD-s anyagokat játszok le a jelenlegi TV-en akkor kisebb színbeli különbséget + hangnál érzek eltérést mivel egy 10k-s box-ot hasonlítok egy 80k-s HTPC-hez...de ezt nem nagy őrdöngőség megállapítani, hogy nem anyaghasználatban különbség van (+ szoftveresen is....Win10 pro + Kodi 17.6....)

    Egy szónak is 100 a vége ki mit ajánl..

    bocs hogy ennyire belemegyek de nem 1 évre akarok ismét gépet/lejátszót fejleszteni.
    Jelen esetben nálam van olyan LE-s 9-es Build melyen már 4k + HEC10 bit tökéletesen megy, HDR még nincs sajnos.

    A konfig melyhez venném:
    - 4k-s TV (Sony XE9-es széria vagy Pana 780-as széria vagy LG 55B7V-s TV)
    - Pioneer VSX-932 erősítő (4k + HDR + Atmos...)
    - 5.1-es H/K hangfalszett.

    Segítséget előre is köszönöm :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák