Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz Csicsóka #29137 üzenetére

    Köszönöm.
    (#29131) junkpod: A max értéket kellett megváltoztatni, hogy aztán a menüben érvényes legyen a nagyobb érték.

    A probléma az volt, hogy a Pana plazma tévém távirányítójával CEC-en keresztül vezérelve a box időnként duplázta az adott nyomógombot.
    A megoldást itt találtam meg.

    Ahogy Csicsóka írta a peripherals.xml fájlt először át kell másolni a /storage/.kodi/system/ alá.
    cp /usr/share/kodi/system/peripherals.xml /storage/.kodi/system/

    Ott a linkelt oldalnak megfelelően a max értékeket növelni kell (szerintem feleslegesen nagyra tette a szerző, de működik).
    <setting key="double_tap_timeout_ms" type="int" min="50" max="1500" step="50" value="300" label="38050" order="16" />
    <setting key="button_repeat_rate_ms" type="int" min="0" max="1250" step="10" value="0" label="38051" order="17" />
    <setting key="button_release_delay_ms" type="int" min="0" max="500" step="50" value="0" label="38052" order="18" />

    Utána a box menüjében a CEC beállításainál a delay=650, repeat=250 és release=0. Gondolom ezt még lehet finomhangolni.
    Kissé gondolkodik a gomb megnyomása után, de legalább nem dupláz.

    [ Szerkesztve ]

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Új hozzászólás Aktív témák