Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz kacsa7 #27665 üzenetére

    Nálam visszaváltani azonnal visszaváltott ahogy kiléptem a filmből. Próbáltad mxplayerrel is? a 23.976 az 24 Hz-en megy vagy kadenciahelyesen? Állítólag ha "csak" 24Hz-en megy az nem jó.
    Kodiban is be lehet állítani ezt, az összefoglalóban le van írva hogyan.
    Idézem:
    "
    Kadenciahelyes videólejátszás beállítása Kodiban
    Settings >
    > Video > Playback > Adjust display refresh rate to match video: On start / stop
    > Video > Playback > Sync playback to display: off
    > System > Video output > Vertikal blank sync: Let driver choose / disabled"

    Ezek a menük nem mindig ugyanott vannak ahogy néztem attól függ milyen skin és melyik verzió, az utolsót nem is mindig találtam meg.
    Talán az első beállítás okozhatja ezt hogy nem lép ki? ( persze lehet hogy ez hülyeség)

    A beta firmben már benne van a menüből a HDMI Self adaptation alatt kapcsolhatóan ( off - level1 - level2), és ott finomabban is kezel mindent. itt is lehet majd finomítani, van pár fájl amit esetlehg majd cserélni kell, de ha a 23.976 nem megy jól akkor nem foglalkozom vele mert nem éri meg valószínűleg.
    Sajnos a firmből nem nagyon lehet kiszedegetni, próbálgattam de már a kernelbe is bele kell ahhoz piszkálni az meg már nem egyszerű sajnos. Jó lenne ha sikerülne egy zip telepítőt összehozni ami tartalmazná ezeket a megoldásokat gyártótól függetlenül. Persze azt olyan csinálná aki értene is hozzá, már vannak kísérletező tagok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák