Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz SunMount3r #22135 üzenetére

    Engem TV ügyben nem szabad túlértékelni (még Samsung fronton sem, mert vannak -e vonalon- itt tényleg expert olvtársak.)

    Csupán az általam tapasztalt furcsaságokat tudom megosztani:

    A 24p (ide érve a 23,768 fps-est is) már a D sorozatú Samsungoknál is teljesen rendben volt, minden cafrang nélkül viszik. Nem is tudom hirtelen, talán 2012-ben terítette őket a Samu, azokkal biztosan minden okay volt, bár érdemes volt átnevezni a bemenetet, mert a Blu-Ray-t filmes forrásként kezeli.
    Vagyis ha kapott 24p jelet a HDMI bemenetén (igaz ez a többi filmes frekire is, itt most nem sorolnám), akkor minden cafrang nélkül átállt (egy info sávval még tájékoztatott erről kb. úgy 2 másodpercig)

    A "H"* sorozattól kezdődően azonban már mindenképpen át kell állítani a HDMI bemenetet, mert különben marad 60Hz-n. Source gombbal a megfelelő bemenet kiválaszt, majd Tools gomb hosszan nyom a HDMI bemenet választásánál, a régebbi Samuknál csak átnevezés, az újabbaknál "eszköz típusának kiválasztása".

    * Ebben se vagyok biztos, de emlékeim szerint egy ismerős F sorozatú Samujánál még nem kellett.

Új hozzászólás Aktív témák