Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csicsóka

    őstag

    Folytatva előző írásomat, most leírom hogy lehet firmware image-ból visszaállítani az android rendszert, amit előzően az eMMC-re tett LE legyalult, és nincs kéznél USB A-A kábel, vagy az USB Burning tool nem ismeri fel a rádugott boxot.
    Akkor is jó ez a megoldás, ha nem készült mentés a gyári rendszerről (előző leírás szerint), ami a boxon volt.

    Az eljáráshoz szükség lesz egy Linuxos PC-re, vagy egy Live Linuxra (CD, pendrive)

    Az .img kiterjesztésű firmware kibontásához találtam egy C-ben írt alkalmazást amit Debian 64 bit alatt lefordítottam, innen letölthető.

    Használata:

    Egy tetszőleges könyvtárba kell másolni a letöltött firmware fáljt, és az aml-ext binárist.
    Majd ebben a könyvtárban állva kiadni a,

    ./aml-ext firmware.img

    A lefutás után látható, hogy a kibontott firmware-ben minden megvan ahhoz hogy az előző leírás szerint dd-vel, LE alatt vissza lehessen írni a droidot.

    emerson@mint-deb /media/Data/T95-2G-160516/Kibontott-img $ ls
    aml_sdc_burn.ini boot.PARTITION manifest.xml system.PARTITION
    aml_sdc_burn.UBOOT boot.VERIFY meson1.dtb system.VERIFY
    DDR.USB platform.conf UBOOT.USB
    bootloader.PARTITION logo.PARTITION recovery.PARTITION
    bootloader.VERIFY logo.VERIFY recovery.VERIFY

    Az összes partíció image közönséges raw image, kivéve a system.PARTITION, ami dd-vel visszaírható az eMMC-re.

    A system.PARTITION Android sparse images, amit először konvertálni kell, android-simg2img programmal.
    Ezt is lefordítottam innen letölthető.

    Használata:

    ./simg2img system.PARTITION system.img

    A keletkezett system.img már rendes ext4 fájlrendszert tartalmazó raw image, amit a dd szépen visszaír a helyére.

    Ez után, ezen könyvtár tartalmát USB tárolóra kell másolni, majd jön az eMMC-re írás a boxba belépve SSH-n.

    Az előző leírás visszaállítás pontja szerint, ext4 fájlrendszert kell létrehozni a data-n, be kell lépni az USB tárba, majd

    dd if=/dev/zero of=/dev/dtb bs=256k count=1 status=none
    dd if=meson1.dtb of=/dev/dtb bs=256k status=none
    dd if=boot.PARTITION of=/dev/boot bs=64k status=none
    dd if=recovery.PARTITION of=/dev/recovery bs=64k status=none
    dd if=system.img of=/dev/system bs=1M status=none

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák