Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapper

    csendes tag

    válasz junkpod #20412 üzenetére

    @junkpod köszi a választ!

    Én a magyaros megoldások híve vagyok, vagyis okos és olcsó legyen, nem baj, ha nem elegáns ;)
    A heti néhány film nézéséhez bőven elég ha a polcon pihen HDD-ben, nem kell, hogy NAS-on legyen.

    A NAS-on egyébként van USB3.0-ás csati. Azon van a dokkoló, így az egész meghajtót megosztom.
    Az elérési út nem változik, csak maximum panaszkodik a lejátszó, ha olyan tartalmat indítanék, ami nem a dokkolóban tanyázó HDD-n van.

    A MESE HDD-t a MEDE8ER-ből pedig átteszem egy lapos dokkolóba, hogy a polcon is elférjen,
    mert a gyerekek gyakrabban nézik mint én és akkor ne kelljen mindig cserélgetni.
    Épp most rendeltem ezt a lejátszó mellé: RaidSonic ICY BOX IB-366StU3+B

    Pont azt mondom, hogy nekem a Kodi ne adatbáziskodjon! Azért van gigabites hálózat, hogy a fájl mellől olvassa be azt néhány száz kB-ot. A címkézés elegáns dolog, ha van 16 lemezes NAS otthon. De nekem nemvan és nem is lesz, mert drága. A VHS/CD/DVD korszakban nőltem fel, nem jelent gondot, ha egy "műfaj" HDD-t be kell raknom, mappázás nincs. Soha nem böffen úgy a kedvembe egy film, hogy épp 2006-osat akarok nézni, vagy Kubrick-ot vagy éppen Schwarzenegger-t. Az jut eszembe, hogy vígjátékot vagy fantasy-t stb... A HDD kínálatom pedig a soksok év alatt kialakult 0.5, 1, 2, 4TB-os méretekben. Érthető módon nem dobok ki egy HDD-t mert vettem újabbat. Persze a legjobb az lenne, ha vennék 2db 10TB-os HDD-t és bepaszíroznám a NAS-ba. Kitartana pár évig és azután megint vegyek egy nagyobbat? Ááá nem, nem, köszönöm! :)

    Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

Új hozzászólás Aktív témák