Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz RVR400 #8445 üzenetére

    Ahogy azt is vegyük figyelembe, mint írtam a cooler ennél többet tud, csak nem engedtem szabadjára a ventilátor fordulatszámát. 1000 és 1300 RPM között a statikus nyomásának közel a felét elveszíti, és mivel széles (vagy hosszú, esetleg mély, a lényeg, hogy áramlási irányban nagy a kiterjedése) bordákon kell átnyomnia a levegőt ez nagyon sokat jelenthet. Hiába aránylag ritkák a lamellák. A lecsökkent légnyomás, ami a lamelák végére már eléggé elfogy ráadásul az alaplapi komponensek hűtését is jelentősen csökkenti.

    A Zipang esetén ez nem volt annyira kritikus, annak fele ilyen vastag sincs a radiátora, szóval azon szétlassítani egy 140-es ventilátort nem volt akkora érvágás a sűrű lamellák ellenére sem. Ráadásul mivel jóval nagyobb kiterjedésű a radiátora, ráadásul aszimmetrikus, és rálóg a VRM-re is, az alaplapi dolgokat is messze jobban hűti*. Csak azt kínszenvedés felrakni a tré lefogató miatt (ugyan az egyébként, mint a Kabuto-é, csak a Kabuto esetén legalább hozzá lehet férni kényelmesebben). Van hozzá ugyan csavaros, de az meg nem jó AM4-re, és a Scythe azt már nem is fogja frissíteni.

    * - Egyébként nem igazán értem miért nem lehet normális bordát rakni a VRM-re. A felülről zárt konstrukció miatt szívás bárhogy is hűteni, a rá irányuló áramlás nem jut be a bordák közé. Az előző lapom ebből a szempontból nagyságrendekkel jobb volt. Miért nem lehet most is ilyet rakni rá, vagy legalábbis egy nyitott alubordát, ha már a költségeket akarják alacsonyan tartani?

Új hozzászólás Aktív témák