Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HavocS

    senior tag

    válasz komi77 #9008 üzenetére

    A legújabb a honlapról. Ha induláskor AMD Zen optimized-et ír, az a jó. Az aláírásodért meg respect, jó kis Prosectura ;]

    Fentebb a RAM nyűgre: jó helyen vannak, nekem is így látja őket. Fizikailag a két piros slotban, ezt az alaplap DIMM2-DIMM4-nek látja, AIDA meg DIMM3-DIMM4-nek. Esetleg próbáld meg, nekem ugyan nem a fehér hanem a "classic" változat van, de így stabil 2666-on minden BIOS-szal mióta megvan:

    CPU: Auto minden
    SoC Voltage: +0.1V
    Memory Voltage: 1.35V
    Memory Multiplier: 26.66
    Memory Timings: Manual
    Időzítések pedig: 16-16-16-16-36. Többi Auto.

    Esetleg még az megér egy próbát, hogy SoC Voltage +0.3 (ez még simán biztonságos), és Memory Voltage 1.35V, és alapon hagyod. Mindenesetre ha már megrendelted az újat (milyet?), nagyon ne törd össze magad, ezt viszont kíváncsiságból tuti elvinném valakihez tesztelni. Nem lepne meg, ha csak az alaplapnak lenne vele baja, rohadt nyűgösnek tűnik a RAM-okra.

    Mondjuk ha a RAM LED világít... rohadt érdekes, de nekem mikor az XMP profil miatt bootloopol a cucc, a CPU LED világít a 4 debug led közül. :F

    F5-F7 BIOS között nekem is nettó annyi érdemi különbség lett, hogy fürgébben bootol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák