Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz Leon77 #6736 üzenetére

    Szia,

    VRM melegedéstől: ha van rajta egy értelmesebb borda nem kell félni mint az FX esetében.
    Itt feszültséggel se tudsz addig elmenni (illetve nem nagyon ajánlott 1.4v felett ütni a kockát) Én meghúztam egyelőre egy 1.4v alatti lélektani határt ha oc-val szórakozok de igazából kérdés bencseken kívül bárhol megéri e az a plusz 100-200-300 MHz.
    4GHz atomstabilhoz értelmes fesszel kell egy adag jószerencse egy jó kockához.
    1.3V felett neki tud állni fűteni ha intenzíven gyepálja az ember. Persze ez is relatív kinek mi a sok én nem szeretem ha 70 fok felett kalimpál tartósan a cpu :D. Holott amit látok sok esetben ilyen 70 fok környékén gyepálják őket OC-val :F .

    Jelenleg 1.25v környékén használom 3.7-en (biztos ami ziher alapon) így elvan 55-60 fok között h264/h265 encode alatt is még több órás folyamat esetén is. 1.370v környéke kell a stabil 3.9-hez a tapasztalataim alapján ami kicsit megtolja a fogyasztást (annyira nem számít mert az FX-hez képest ez még mindig semmi) hőmérséklet is feljebb kúszik azonos terhelés mellet 4-5 fokot ami még bőven vállalható. De egyelőre amíg a bios nem 100%-os és nincs normális ram támogatás nem igazán látom értelmét a kihegyezett OC-nak.
    Kb minden bios update után az előző beállítások mehetnek a levesbe ami előtte stabil volt az frissítés után már nem az.. szóval lehet megint tesztelgetni..
    Ezért is maradtam egyelőre a 3.7-nél azzal 1.25v környékén még kicsit főlé is lőttem a fesszel de legalább nem dobja el magát pát órás munkafolyamatok alatt ami meg egyelőre fontosabb szempont :).
    VRM ezekkel a beállításokkal nemigen ment 60 fok fölé szenzoradatok szerint. Alaplapot nem fújatom direktbe semmi ventivel de légáramlás van a lap körül azért.

    (#6739) funik: Asus Aisuite nálam is instabillá tette a rendszert szóval töröltem. Előző generációban is voltak vele gondok OC nélküli rendszer esetében is.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák