Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz joysefke #5182 üzenetére

    Hát első körben 970-esről váltani szerintem butaság, akkor inkább tuningold meg egy kicsit (kb. 10%-kal), és már majdnem 1060-as szinten leszel (3gb-os 1060as szintje meg is lesz), kár ezért 55körül elpasszolni a régit, és 80körül venni 6gb-os 1060ast, mert ez annyira minimális gyorsulás, hogy szerintem erre kár pénzt és energiát fordítani.

    1279 MHz (boost) / 1140 MHz (base) órajelen megy (OC Mode) most a kártyád, és 1230-1350MHz közötti base clock-ra lehet ezeket felhúzni (erre megy rá az extra +140mhz turbo), és így 14% körül gyorsulhatsz.

    Itt a gpu ranglista:

    A sima gtx 970 eredményét 1,171-el felszorozva (kb. ennyire jön ki a felpöckölt kártyád) a 83%-ból lesz 97,2%, ergo enyhén még el is veri az alap órajeles GTX 1060-ast, csak a gyári tuningostól marad el egy picit.
    Az én tanácsom az, hogy ha már kártyát akarsz venni, akkor 1070-est vegyél legalább, DE ősszel úgy néz ki érkezhet az új nvidia sorozat, szerintem inkább várd meg azt, minthogy közel tavaly júniusi árban vegyed meg az 1éve kapható 1070-est, és akkor "talán" új 1060-as árban szerezhetsz 1-1,5 éves 1070-est, vagy megveszed a zsír új technikát, de első körben gondolom az erősebb kártyák jönnek, ha jön most ősszel egyáltalán valami :DDD

    Nem is igazán létezik jobb hűtésű 970-es mint amid van... Az rx480/580-asok is ennyi áramot esznek és hőt termelnek, ez totál normális, csak az 1060-as oldja meg 2/3 annyiból ;]

    Ha aktuális lesz a kártyavétel, akkor nézz körül hogyan alakultak a dolgok. Nálam 3gb-os 1060-as van, ami +10% kakaó lehet a 970eshez képest (ha oc módba rakod a kártyád, akkor szerintem egyforma gyorsak és van extra 1gb memóriád), és wow-ban ill. cs:go-ban egyelőre a proci a visszatartó erő, ahogy korábban az 5820k-val is így volt, igaz cs:go-ban több fps-sel ment az 5820k, de szintén procilimittel. BF1-re ránéztem, az fps-ek rendben voltak.

    Egyébként nincs egetrengető különbség, szokásos egyik játékban jobb az AMD videókártya, másikban az Nvidia: r5 1600-assal teszt
    Az új RX580-as pedig ha jól rémlik olyan órajelen megy alapból, mint egy utólagos felpöckölt rx 480-as, vmi ilyesmi rémlik.

Új hozzászólás Aktív témák