Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz jocomen #4932 üzenetére

    1db 8 éves 640gb-os winyó van.
    Guru3d-nek a teljes terhelésnél sem ment 175W-ra, hanem csak 145-ig, tehát vmi +30W-ot okoz folyamatosan, és így ki is jön a 90W körüli netezős fogyasztás, ami náluk csak 55-60W, és náluk nincs benne winyó.
    Szerintem a ventillátorok miatt lehet még kicsit több a fogyasztás, mert a procihűtőn kívül pörög másik 4db is :DDD (bár 1et lekapcsoltam, szóval csak 3)

    Utánaolvasva elvileg a dvd író 1,5-5W idle-ben, a HDD 6,5-9W, a ventillátorok darabja is 2W körül csipegethet.
    A memória nem néztem mennyi extrát eszik 3200mhz-en az 1.2V-os 2133mhz-hez képest, és ami érdekes még, hogy az alaplapok elég bőszen szórhatnak akár 80W-ig is. Az én mindenütt világítós csodám tuti többet kér és 25W helyett 40+W körül fogyaszthat, úgyhogy kb. meg is van az extra 30W, ami végülis nem nagy mennyiség, de ha most fillérb@szó lennék, és azt nézem, hogy 60W helyett 90W-ot eszik, az biza +50% fogyasztás, és ha teszem azt 10ezer Ft lenne az éves villanyszámla a gép rendszeres 24/7 használata miatt, akkor emiatt ebből 15ezer Ft lesz, az áramdíjak közben hosszú távon évről évre növekszenek, és alsó hangon 6 év alatt (remélem lesz azért 8-10 is mire cserélni kell a gépet) ez bizony minimum extra 30ezer Ft lenne, ami addigra ha vga váltás jönne képbe, akkor "ingyen" egy fokozattal erősebb kategóriát jelenthetne ;]

    Ettől függetlenül nem kötök ki semmit, de jó volt írni róla :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák