Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz BeZol #4171 üzenetére

    Szerintem megvan mi volt a baj. Felhúztam a 10es view distance-ot, és szerintem azt a másik gépen sem húztam fel soha ennyire hanem 7esen volt mindig. Hát ahol 10esen 50fps, ott 7esen 70fps van, ezzel meg is oldódott a ratyi minimum fps (közben pedig nem tűnik fel h ne látnék messzire annyira mint előtte). Így már rendben van a dolog.

    (#4172) arabus: Igen, tudtam h 1szálas teljesítményben visszalépés várható a 4.4ghz-ig húzható 5820k-hoz képest, de nagyjából úgy számoltam, hogy azért ipc-ben a ryzenek itt-ott elég jól mennek, és legalább ezt a szintet, vagy akár +10%-ot gyorsulhat, ergo mivel általában 3.8ghz-en használtam a régi procit, ezért ilyen szempontból a fix 3.9ghz-cel legalább helyben kell h legyek.
    Az eddig sem zavart, hogy egy húzott i5-i7 gyorsabb volt nálam játékokban, mert megvolt a kellő fps és kész.
    Új rendszernek viszont már biztos nem vettem volna i5-öt, a 4magos i7 árakat nézve pedig inkább lenyeltem a békát mint az 5820k-val is tettem, de 8magom lett, még ha nincs is kihasználva a részemről sehol sem :DDD
    A poén a végére, hogy maradt 70ezer Ft-om a régi gépből így is, mindenképpen jól jártam.
    Egyébként simán lehet h ez a 10-es view distance még egy húzott 4magos i7-et is megfektet :DDD

Új hozzászólás Aktív témák