Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mate211

    csendes tag

    Hali!
    Én is beléptem a napokba a ryzen tulajok családjába, és ahogy arra számítottam is a ram nem akarja az igazságot :)

    Adott: ASUS prime b350-plus(3203-as bios), Ryzen 3 1200,Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz CMK8GX4M2B3000C15

    A procival egyelőre meg vagyok teljesen elégedve,piszkos oc 1,25 V -on úgy tűnik bírja a 3,8 Ghz-et, de még a komolyabb stressz tesztek hátra vannak :)

    A ram viszont problémásabb.

    Próbáltam xmp profilt, az csak akkor indul, ha vttdrr feszültséget feljebb veszem(1,35 V felére). Viszont ha újraindítom a gépet párszor nem sikerül postolnia, majd egyszer csak mégis. De volt, hogy annyiszor nem sikerült, hogy már szólt a bios is, hogy ideje safe mode-olni. Próbáltam kézzel beállítgatni az időzítéseket, próbáltam auto-n hagyni, ha el is indult, utána cold bootnál, vagy újraindításnál előjött a probléma. 2667 mhz-en viszont semmi problémája nincs.

    Ti találkoztatok hasonlóval? Illetve ha van valami magic megoldás, annak nagyon örülnék. Néhány fórumon valami ohm-os értéket emlegettek, de még nem mertem birizgálni. :) Persze bele tudok nyugodni az alacsonyabb órajelbe is, a stabilitás fontosabb nekem.

    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák