Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pro!Petya

    addikt

    válasz Cseneles #21605 üzenetére

    Cseneles & rsanya87

    Itt van akkor még akkor amire kíváncsiak vagytok :

    Kezdésnek Bios Pstates

    Itt a DID és VID -el kiszámolt feszek lehetnek magasabbak és kevesebbek is mint nálam (kb lényegtelen de meg kell adni , mivel az extreme tweaker alatt beállított fesz a mérvadó úgyis nálam a jelenlegi bios-al + a custom windows powerplan-al)
    Ez minden lapnál másképp van sőt még azonos lapon belüli biosok között is vannak eltérések ebben.
    Szval jah, nesze semmi ...

    Windows-os powerplan unlock linkje Ebben a hsz-be van.

    Jó hogy a 2 kattintásos módszerrel kipróbáltátok a fesz - freki kombóm , de a pontok azért kevesek mert a "körítés" nem lett hozzá beállítva...,
    Igazából pont az volt időigényes mire biosban az "External DIGI+ Power Control" alatt minden a helyére került.
    Hiába ugyanaz a tipusu a cpu-nk, szilikán belüli különbségek is közbeszólnak.
    Elképzelhető hogy egy adott beállítás az nálam pozitiv irányba tolja az Oc-t míg lehet nálatok az nem lesz akkora hatással vagy esetleg negatívan befolyásolja a tiéteket. Ezért nem érdemes copyzni a bios beállításokat úgy am block! Viszont ki indulási pontnak tökéletes.

    Cinebench pontok:
    2 kattintásos módszerrel 3200es safe timing ramokkal,cpu 4Ghzen, én is 1335CB körül kaptam mint ti.
    Ezek után toltam még a cpu-n egy leheletnyit.(+50Mhz) és szépen kezdtem Digi+power control részt belőni. + ramokat 3466-ra .
    Kék sávban levő mérések.

    Pár napra rá kijött az uj bios a lapomhoz.(Barna sávban)
    Abban itt ott finomítottam a meglévő beállításaim.
    Így jutottam el idáig hogy "alapon" 1380-körül kapok multiba, + 170-es single score-t.

    Most jön a csavar! Amennyiben a biosban van lehetőség bench módban indítani a gépet
    (Perfomance Bias)
    úgy elérhető az 1400 feletti multi score. (1600 - 1600X-el). De ahhoz persze már alap Oc-val is jóval többnek kell lennie mint 1330cb.. :K (csak a multira van hatással , single score nem változik)
    Piros keretben (Bench mode)
    Zöld "alap OC"

    Prio-t meg ajánlom a programok pioritásának beállítására.

    :R

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Új hozzászólás Aktív témák