Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HavocS

    senior tag

    Ryzen HPET mizéria (biztos vótmá)

    Azért szépen gyűlnek a szoftveres bakik, alakul a púpos gyerek. Vicces hogy a HPET-re pont gondoltam tegnap, FX-szel szoptam vele, ha ki van kapcsolva és Overdrive-ban húzom a BCLK-t eldobja az Aerot, játékban meg 600 napokat ugrik oda-vissza másodpercek alatt :DD... Win10 meg KO, mivel ott nem opció az aero kikapcsolása. Mindenesetre érdekes, ha egy i7-en mondjuk átlag 5%-ot gyorsít, a Ryzenen ugyanennyit lassít, akkor egy patch után jócskán gyorsíthat rajta.

    A játékok alatti manuális core korlát viszont nekem eléggé WTF, oké hogy utoljára C64-en programoztam, de feltételeztem hogy legalább Win 7-től felfelé egy sor lekérdezni a fizikai / logikai magok számát...

    A fentebb linkelt német tesztben amúgy örömmel látom hogy végre tesztelték a Fallout 4-gyel, mondjuk az eredmény nem túl meglepő: komplex kültéri helyszínen brutálisan terhel egy magot (FX-szel lazán 20 FPS köré esik még 4.8-ra húzva is), nem csoda hogy egy i5 szintig jutott csak. Na meg pont ez az egyik játék ami imádja a gyors RAM-ot, ez is könnyedén megfoghatja.

    De megmondom őszintén, kicsit elkezdtem gondolkodni hogy nem járok-e jobban egy 7700k-val. Vagy csak álljak úgy hozzá, hogy most megveszem 105-ért az 1700-at, aztán másfél - két év múlva eladom 70k körül és majd a 2700 vagy valami hozza meg a teljes boldogságot... Legalább az AM4 időtállónak tűnik, az Intel vagyonát elvből nem szívesen gyarapítanám illetve inkább támogatnám az AMD-t... Eh, na mindegy, egyelőre B350-es tesztet se láttam, nemhogy egyáltalán bármilyen AM4 alaplapot itthon :-D

Új hozzászólás Aktív témák