Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3laX

    addikt

    válasz hobizoli #12153 üzenetére

    Ki lehet fogni rosszabb procit, de egy jobb lappal egy "szar" prociból is többet ki lehet sajtolni. Látom korábban ajánlottad a giga ab350m-met, ha nincs matx házad, miért kell a kisebb lap? Sosem értettem ezt. (Sajnos még a normál méretű giga ab350 is a gyengébb lapok közé sorolható). Sok alkatrész összetömörítve, kisebb felület, kisebb hőleadás, gyengébb vrm hűtés, akár rosszabb szerelhetőség. Azért mert 28e forint? Tényleg suzukiba pakolunk v6-os motort? 2x drágább memóriákat, processzorokat, vga-kat? Sztem a lappal nem érdemes spórolni, kicsit előretekintőbben kell látni a dolgokat. Új revízió fogadása, magasabb/stabilabb oc, ryzennél jobb memória támogatás, értékállóság... A 2012-ben vett Asrock Z77 extreme 4 lapomat 33-ért vettem anno apróról és 1,5 hónapja adtam el 27-ért. Az i5 stabilan ment benne 4.7-en, a későbbi i7 pedig 4.6-on 24/7. Jó, lehet h 20 évig semmi baja sem lesz, de elég furcsán néz ki egy 60-70 ezres 1600/1600X egy 28 ropis, olcsóbb szinte már nincs is lapban. Ki hogy érzi, sztem érdemesebb rádobni azt a +10-15e-et egy legalább erős középkategóriás lapra. Inkább 3000-es ramot választani a 3200 helyett és 1600x helyett 1600-at.

Új hozzászólás Aktív témák