Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

• Chaser

titán

válasz Raggie #13148 üzenetére

én is úgy láttam, ezért kérdeztem rá a tömegre - fém hátlap mindkettőn van, nagy eltérés amiatt nem lehet -
    160-180w-hoz már kell azért tömeg és hőcső, nagy csodák nincsenek - már persza ha extra halk hűtést szeretnénk -

DroiDMester
    több helyen azt mondták jellemzően a strixen rosszabb a venti
    amit én tapasztaltam, a 1650 tuf-on a venti is rosszabb volt és a hűtés is, mint a beugró 1650 minin, utóbbi akár néma is volt, előbbi az qrva hangos és még félpasszív módot sem tudott
    szóval passz, lényeg a lényeg, gaming x vonal biztos nem rosszabb, és azt tudok venni
    az biztos msi gaming szériás ventik nagyon-nagyon jók, és a bordázat felépítése is nagyon halk működést tesz lehetővé..találóan promózzák a sssshhhhhhhhhh mesével, eseteükben nem kamu ( :
    nemrég ránéztem egy értelmesebb oldalon 3060ti strixre, az msi gaming x/z halkabb volt náluk - ami persze nem szentírás, de strixeknél gyakran látom véleményekben kinnnről is hogy fasza, csak nem valami halk...lehet random ventikkel szerelik őket? -
    ahhoz a 200-220w-hoz elég már egy ~1,1kg tömeg is hogy extra halk legyen a működés, a tömeg csak egy irányadó, ha túl kevés abból halk kártya nem lesz - a fizikát nem lehet megb@szni:) -, több persze lehet
    bár ugye az új nv design - miszerint kiliggatjuk' a hátlapot a végén azért ha nem is megtoszta a fizikát, de más megközelítéssell kisebb tömeggel is hatékony hűtést tett lehetővé -
    volt pl 3060ti ichill x3-am is, minden adott volt hogy extra halk legyen, de a ventik nem top kategória és 1300 rpm alá nem lehetett őket vinni - pedig designban is nagyon tuti volt nálam, még a ventik is olyan festést kaptak mintha jegesek lennének, erre eltosszák egy középkategóriás ventivel :((( - , ugyanez igaz a gw phoenix kártyákra is
    a gaming x/z kártyáktól egyáltalán nem tartok, csak a cw-től
    2000rpm nekem már gaming x/z kártyán is elviselhetetlen és üvölt kategória - van egy kiskutyánk, ő sem szereti ;] -, szóval miatta is extra halk megoldást akarok, de magam miatt is
    3070 gaming z be van foglalva, de gondoltam teszek még próbát olcsóbb megoldással , meg egy amd-t is tényleg kipróbálnék, utoljára 5600xt-m volt, pulse - az qrva jó is volt, ezért:) non-official nitro+ verzió volt, és tényleg nitro+, hiába pulse néven forgalmazták - és apróért vettem újan...régi szép idők:)

szerk:
    ugyanannak az oldalnak 3060ti strix tesztje
    a gaming x a halkabb, de legalábbis ekvivalens, és tudom ezek a ventik 1000 rpm-en mr tényleg csak ennyit csinálnak ssssshhhhh, ha az ember belenyomja a fülét:) hiába "csak" ~ 1,5kg-os kártya, ennél a suprimnél tapasztaltam, csak a durva cw megölte az egészet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

• Chaser

titán

válasz DroiDMester #13173 üzenetére

azért nem tudom elismerni, mert nem hallottam - ellenben a 1650 mini meggyőzött, a tuf meg ótvar volt :d -
    és ez egy tesztoldal mérése
    ventik motorjának is van egy jellegzetes hangja, hiába papíron mondjuk 28dB valami, ha a venti motorja hasogassa' a fülem
    lásd ftw3 2080s...azért gagyinak nem mondható :N de amikor leálltak/felpörögtek a ventik, azt hittem rosszul hallok, nagyon "durva" hangjuk volt
    24-5dB-t én még hallom 20cm-ről..messzebbről is :P a cél 15dB környéke, mikor éjszakai csendben sem hallok a gépből semmit 1-1,5m-en túlról, csináltam már ilyen gépet, szóval nem megoldhatatlan - persze load értem, nem idle ( : -
    táp passzív vagy max 400rpm-en pörög benne egy 140-es értelmes fdb, cpu hűtőn egy db 120/25-ös max 500rpm van szintén értelmes - bq sw3 ventik motorja nekem pl üvölt, nyávog/cincog, sok minden de hogy nem halk az biztos -, hdd nincs, egy szem nvme ssd van..ez eddig bőven 10dB alatt van
    szóval mindig a vga marad a gyenge láncszem a mesében
    jah és open air a gép - jellemzően csak kib@szom az asztalra ( : jól ki tud szellőzni, de ki is enged magából minden zajt
    egyelőre eljön a 3070 gaming z, oszt' meglássuk
    strix meg hiába is lenne jó, ha nem kapható/gaming x-eknél is drágábban kapható :d de ha nem válik be az msi - cw-s lesz, más baj nem lehet vele -, akkor esetleg még egy strix vonalon elindulok :R
    valahol már nagyon unom, hogy még qrva drágán is vadászgatni kell ezeket a sz@rokat :(((

• BeZol

Topikgazda

válasz Chaser #13174 üzenetére

Nálam járt jópár 3xxx, és egyik sem coil whine-olt, ellenben 6xxx-ből összesen volt 6db, ebből 2 is hangosan coil whine-olt (ebből 1 másnál nem), 2 kevésbé (de ebből 1 másnál nagyon), 1nek idővel 0-ra redukálódott a coil whine-ja (az a kevéske ami volt), 1 pedig (mostani 6600 XT) nem csinálja egyáltalán. Ja és hát van egy msi ref 6800 XT-m, aminek meg a gpu-chipje hibás... :U (7. kártya)

Ismerősi kör tapasztalatai alapján, ill. hogy mostanra hol kellett garizni bármit is, pl. 4db xfx 6800 xt kártyából 2db 3 hónap bánya után megnyekkent, de msi gaming x rtx 3060-as is meghalt 2 hónap után, ill. 1db gainward phoenix 3080-as is meghalt 4 hónap után, de tekintve h 4-6szor annyi nvidia kártyával találkoztunk mint amd-vel, elég lehangoló az amd-k helyzete minden szempontból.

• Chaser

titán

válasz dobolan #13176 üzenetére

open air, és sajnos nem, nem teljesíti még a legjobb kártya sem deafulton :N
    zárt házban meg pláne nem, ha tele kell pakolni ventikkel...amiknek meg perforáció kell, szóval a hangot nem zárják be ( : max valamit tompítanak a legjobb "hangszigetelt" házak is, néma géphez néma komponensek kellenek
    ez kb uo. tévhit, mint a 75w-os 1650-et bármi lehűt, mert nagyon nem - pláne nem halkan -
    és sajnos nem a leghangosabb komponens adja meg a végleges hangerőt, hanem azok "tetézik" egymást, ha nem is összeadódnak
    ha egy komplett gép 15-20dB load az már qrva jó
    az msi tdp--jét is le kell vennem majd 240-ről 160-190w környékére hogy tényleg halk legyen, 1,5kg-os kártya ide vagy oda...de mivel kazánokat egyébként sem szeretem úgyis levenném, szóval nem hátrány

BeZol
    az xfx nem tudom mit csinál, de elég kiábrándító amiket neweggen találtam a kártyáikról
    talán 4830-am volt utoljára tőlük - és ez valszeg' nem is változik már -

zsirfecske
    ha nem sz@pattak volna be a 258e ft-os 3060 12g msi gaming x-szel amit odaadtak másnak, már rég nem kellene vadásznom ( :
    6700xt duplajáért sincs mint mondod
    minden annyit ér amennyit megadnak érte ;] most ezek ennyit érnek
    lehet egy hónap múlva lehet lőni olcsóbban is 6600xt-t, lehet már csak drágábban, egy "kicsit" felborult az egész
    én már meguntam várni, aki nem unja az várjon :R

• Chaser

titán

válasz zsirfecske #13182 üzenetére

345e-ért volt itthon msi gaming z 3060ti, 380-ért 3070 - emag/edigi -
    tegnap még a gb gaming pro oc is 300e volt emagon, mára rádobtak 10+ ezer ft-ot
    úh. azért lehet lőni "értelmesebb" áron kártyákat, de 6600xt-ből a legolcsóbb amit én láttam 258e volt iponon a red devil két hete kb - na azt is lelőttem, de nem tudtam érte menni, futárral meg ilyen értéknél nem foglalkozom, max ha tv és itt kibontjuk együtt :) -

szerk:
    BeZol
    ez még nem is vészes
    századjára mondom a 3070 suprimet, elmondani nem lehet az mit művelt, borzasztó volt, nem kellett mellélökni a mikrofont :d de hogy mit csesztek el benne passz, másik lappal, több táppal semmit nem változott...de ha levettem erősen a tdp-t a cw teljesen megszűnt
    sztem fillérb@szás megy vrm környékén náluk
    baártomhoz ment, valami 80e körüli bq házba, az sem fogja meg azt a cw-t, pedig ráadásul a földön van a gépe, nem is asztalon:d
    eddig legkellemesebben az olcsó gw phoenix szériában cslaódtam, semmi extra, de halknak mondhatóak, cw mentesek - ellenben a gw ghost az pl borzasztóan hangos volt -

[ Szerkesztve ]

• fisi

senior tag

válasz DroiDMester #13156 üzenetére

Hozzászólok már én is..

Énj nem tudom minek ajnározzátok azt a fos gaming x triot, nekem volt egy 2080 ti- m fasza venti vezérlési hibával, amit nem lehetett megszüntetni... Utána olvasva az MSI főoldalán levő fórumba nagyon sok MSI- nél jött elő ez a hiba.. Konkrétan a két szélső ventit vezérelte, a középső meg mint a porszívó maxon pörgött, hiába vetted le afterburnerben stb..
    Nálam az MSI többször leszerepelt, már semmit sem veszek tőlük..

• PsycHo88

aktív tag

Ubi82 ,Devid_81 Köszönöm a segítséget !

Közbe én keresgettem illetve próbáltam olvasgatni különböző típusú 6900-ról

Mi a véleményetek ezekről a kártyák ?

XFX Radeon RX 6900 XT 16GB MERC 319 Black Graphics £ 1,319.99

PowerColor Radeon RX 6900XT Red Devil 16GB £ 1,309.98 Nem az Ultimate egyéb ként mi a különbség :F
    Gigabyte Radeon RX 6900 XT GAMING OC 16GB £ 1,349.98
    XFX Radeon RX 6900XT 16GB SWFT 319 Graphics Card £ 1,229.99
    Mi a különbség ez és a MERC 319 Black közt :F
    MSI AMD Radeon RX 6900 XT GAMING Z TRIO £1,439.99

Sapphire Radeon RX 6900 XT Nitro+ SE OC £1,399.99

Azért írtam fontban az árakat mert Angliában élek szóval posta stb költségek nincsenek.

Bocsi a sok kérdésért de nem szeretnék mellé nyúlni :)

Élűre is köszönöm a válaszokat :R :R

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

• BeZol

Topikgazda

válasz Devid_81 #13809 üzenetére

MSI Gaming Z Trio RX 6900 XT-d van akkor ezek szerint.

Az egy ulti chipes (XTXH) példány korlátlan bios-szal. :K

Egyrészt gratula hozzá, ubi82-nek van ulti chipes xfx vizes kártyája, mást hirtelen nem tudok aki bejelentkezett volna ilyennel :U

Másrészt pedig el kell szomorítsalak, még eladási statisztikák alapján is egyik legkevesebbet eladott levegős ulti chipes példány ahogy én néztem, német tuningtopikban konkrétan senki sem vette meg.
    Az egyetlen ulti chipes levegős kártya, amire nem lehet vizes blokkot kapni :U

1. MSI Afterburner-t én nem használnék, a gyári szoftvert használd.
    Amint elindítod az MSI AB-t, felülíródik a Wattman-os beállításod.
    Tehát ha pl. fps-kijelzés miatt MSI AB-ezel, akkor AB-t elindít, utána meg Wattman-ban profilikat beállítgat/betölt és nem fordítva.

2. Én úgy olvastam, hogy az Ulti chipes kártyák sem nagyon jutottak 2160-2180MHz Fast Timing órajelek fölé, úgyhogy emiatt ne bosszankodj.
    ETH-bányát be kéne lőni a kártyára és közben állítgatni a memóriát, minden egyes beállítás után csak a bányának a konzolja legyen látható és egeret se mozdítsd legalább 30 másodpercig. Amint azt tapasztalod bizonyos órajel felett, hogy beesik a hashrate, akkor azt már nem bírja a memória. Így tudod a leggyorsabban kitesztelni, hogy mennyit bír a memóriád, kb. 5perces művelet ha már mindened adott hozzá, amúgy meg 8perc :F :DDD

3. MorePowerTool-al (MPT) ideje lesz megbarátkozni.
    Itt tudod a feszültséget a leghatékonyabban felülírni, legyen az alulfeszelés (UV) vagy tuning (OC), és itt kell a powerlimitet is átírni h teszem azt 500W legyen ;]

Azt viszont már most megjegyezném, hogy ilyen hot-spot problémáknak kitolt TDP-keret nélkül lenniük sem kéne. Még a referencia 6900 XT-m is megállt gyárilag 85fok körül, pedig 325W körüli terhelésnél meg már 110fokos volt, de gyárilag csak talán 265W vagy 285W-os :)

Az a probléma, hogy ezt a kártyát (a léghűtés ellenére) extrémebb tuningra "tervezték".
    Az, hogy gyárilag 100fokba belenyaljon az hot spot, az így konkrétan 0 tuningpotenciált jelent.
    Mivel ultimate chipes a kártya, ezért extrémebb tuning esetén 2700MHz környéke helyett 2850MHz környékét kéne tudnia.

A max boost általában 2 töltés között annyi, a gyakorlatban ha 2564MHz-es max boostot láttál és a minimum órajeled 2464MHz-en volt, akkor átlag 2514MHz-en jár valószínüleg a kártyád. (100-as tartománynál kisebb nincs és a közepe környékén szoktak tartózkodni vagy picivel lejjebb)
    Ez gyárilag oké, de amúgy kevés, és ha már most hot spot "problémád" van (100 felett is bekavar már az órajelekben, de 110-nél tutira throttlingol tőle a kártya), akkor ebből több nem nagyon lesz.

Ettől függetlenül még olyan szempontból rendben vagy, hogy 1218mV esetén 100%-os ventivel szobahőmérsékleten 108-110fok a hot spotom a Red Devillel Time Spy alatt 2565-2665MHz-es beállítással, a te kártyád pedig 1200mV-on meg gyárilag (ami azért elég sok, sima 6900 XT-k 1175mV-on mennek), mindenképp finomhangolgatni kell.
    Tehát én még nem temetném a kártyádat, de 1200mV-hoz sokkal agresszívabb ventillátor-profil kellhet ha szebb értékeket szeretnél látni.
    De a tied egy Ultis chip, amihez nekem 1218mV kell, az sztem 1175mV-ból is meglehet a tiednek, csak adjál neki extra TDP keretet is.

MPT-vel játszikálj, anélkül nem lesz itt öröm-boldogság :N
    Esetleg vmelyik este kérj személyes online tanácsadást ubi82-től vagy tőlem :B
    Sztem max 1 óra alatt megvan a körülbelüli kép arról, hogy mizu a kártyával és mit tudhat, és ha azok után azt mondjuk h gáz a kártya, na akkor kell visszavinni. ;)

###################################################

21.11.3-as driver tölthető ;) (BF2042 és 6900 XT-k esetén javít a dolgokon)

[ Szerkesztve ]

• BeZol

Topikgazda

válasz Devid_81 #13836 üzenetére

Az a kártya rosszul van összetéve.
    300-330W TDP mellett egy ref kártya elmehet 110fokos hot spotra, de az "basic" hűtés.
    Terhelés függvényében 25-35fok eltérés lehetne gpu és hot spot között.
    Nálad ez a 40-50fokos eltérés összeszerelési hiba (mert kétlem, hogy mindegyik msi gaming x/z trio ilyen lenne).
    A pontszám azért is romolhat, mert nem tesztelted ki a memóriát mennyi a stabil teteje.
    És azért is romlik a pontszám, mert a 110fokos hot spot miatt throttlingol a kártya, visszaveszi az órajeleket.

Ilyenkor jönne az hogy szétszed, újrapasztáz és újra összerak, de ezt csak Gigabyte és Asus esetén teheted meg garivesztés nélkül (szóljon aki jobban tudja).

Reméljük a következővel szerencséd lesz.

• BeZol

Topikgazda

válasz Devid_81 #13840 üzenetére

GPU-chip ügyileg az MSI Gaming Z Trio jobb kell legyen mint egy TUF.
    Már csak azon múlik a dolog, hogy vajon a következő már jól lesz-e összerakva.
    Várjuk a folytatást :)

• Devid_81

veterán

válasz Devid_81 #13843 üzenetére

Masodik proba, ez sem remekel nagyon, de par fokkal jobb a delta...
    Sztem ez most mar marad, majd egy nap szetkapom es kap egy kis folyekony femet...

Szerk: ez a gyari beallitas mellett amugy egy MSI Gaming Z

[ Szerkesztve ]

https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

• Devid_81

veterán

válasz BeZol #13902 üzenetére

Kraken keretet meretre igazitva egy AIO-t tudnek neki adni, oke az eleg hybrid, de felig vizes :DDD
    UK-ban az MSI Gaming Z £1199-ert van.
    Itt a link, de hajlamos nem mukodni nem UK teruletrol.

[ Szerkesztve ]

• BeZol

Topikgazda

válasz Devid_81 #13904 üzenetére

Rossz hírem van, már létezik az MSI Gaming Trio-hoz is vizes blokk :U

[link]

A végén levizezed így :N

• BeZol

Topikgazda

válasz Raggie #14009 üzenetére

Igen, kb. pariban vannak.
    A kitolt TDP-keret nálad 358W, nálam 348W, igazából csak annyi a dolgod, hogy wattmanban a TDP-keretes csúszkát +15-20%-ról (nem tudom nálad mennyi a max) lehúzod addig, amíg hwinfo64-ben a GPU PPT Limit-es sorod 347,5W nem lesz, na és utána mérve efölé nem kéne mennie ergo egyforma fogyasztásunk lenne. (és akkor itt még bekavar a gépház szellőzése és a szoba hőmérséklete)
    Mivel egyforma a fogyasztás (még ha el is térnek a feszültségadatok), ezért a hőtermelés is egyforma kell legyen.

A logika az mögötte, hogy a felvett teljesítmény (Watt = feszültség * amper) miatt keletkezik a hő.
    Itt viszont már sztem a szilikonlottó dönt a továbbiakban arról, hogy a te kártyád 1100mV esetén 300, vagy 320, vagy 340W-ot vesz föl (most csak random számokat írtam).

Este ahogy nézegettem az Ultis kártyám 1200mV-on termel annyi fogyasztást és emiatt hőt (hot spot alapján), amennyit 1218mV-on a sima red devilem.

Járt már nálam 2db ref 6900 XT ahogy írtam korábban, hogy példány és példány között volt simán 15foknyi hot spot ugyanolyan beállításokkal és fogyasztással, szóval még összeszerelés miatt is lehetnek eltérések, de igen egy szó mint száz, elég közel állnak hűtésügyileg egymáshoz a kártyáink, csak az MSI Gaming X és Z Trio-kkal nem smakkol valami vagy peches a kolléga.

• Devid_81

veterán

válasz kigyi_23 #14085 üzenetére

Nezz ra a hotspotra is.
    Nekem az elso MSI Gaming Z probam olyan volt, hogy alig melegedett a GPU de a Hotsot meg fent volt a hegyekben.
    Nem tudom a venti vezerles mit nezett azon a kartyan de mar 58-60 fokos GPU mellett is uvoltott a venti, mikozben persze a hotspot mar alulrol nyalta a 110-et.
    Lehet a hotspot magas hoje miatt kergult meg a ventivezerles anno nalam, lehet nalad is valami hasonlo van?

• Devid_81

veterán

Egy ujabb teszt az MSI 6900XT Gaming Z-rol, itt a neni pontosan ugyan azokat a problemakat talalta mint sokan masok a hutovel, avagy rendesen elb@cott egy valami. :W

Erdekes, hogy ebbol az MSI-bol most Angliaban szinte "mindenhol van" es a legolcsobb meg mindig tobbnyire.
    A videoban a szep neni is azt mondja, hogy van belole most itt ott. :K
    Eddig gyujottek MSI az XTXH cippeket es most hirtelen vegkiarusitas van, vagy csak kiaruljak a szemetet, passz.
    Mindenesetre a harmadik ilyen f0stalicska erkezik hozzam jovoheten, de nem sok eselyt latok arra, hogy nalam marad, hacsak nem nyulok bele valami nagyon jo cuccba :B

• Devid_81

veterán

válasz Jacek #14094 üzenetére

Powercolorral egyetlen bajom van a 2 eves gari, amugy nem sokat gondolkodnek egy 6700XT-n :N
    Abbol feljebb nem mennek, mert £1350 es felette van mindenhol a 6900XT belole, nekem annyit heti 2 ora jatek nem er meg :N

Szerk: mar az £1200-as MSI Suicide Gaming Z is hataron volt. :K

[ Szerkesztve ]

• Devid_81

veterán

válasz Ubi82 #14118 üzenetére

Vennetek inkabb MSI Gaming Z-t :K ;]

• BeZol

Topikgazda

válasz Devid_81 #14177 üzenetére

Pontszámügyileg annyi mint az én Ultis Devilem volt gyárilag.

Hőfokokban elég vaskos különbség van most is.

Nálad 31-35fokkal magasabb a hot spot a gpu-hoz képest ÉS közben 2200 RPM környékéig pörög a kártyád.
    Nálam 19 fokkal volt magasabb a hot spot mint a gpu ÉS 1700 RPM környékéig ment a venti.

A fogyasztás mindkettőnknél 304W-nál állt meg.
    A GPU nálam 4 fokkal magasabb volt mint nálad, de ezt betudhatjuk h nálad 19 fok van, nálunk kisbaba miatt meg 25-26fok.

A lényeg, hogy a gpu-hőfok rendben (bár magasabb fordulatszám mellett emiatt esélyesen magasabb hangerővel tudja ezt a Gaming Trio, de ellenpélda a Sapphire Nitro+, ahol +300-500 fordulattal van ugyanakkor hangerő, nem tudom az MSI-nél ez pontosan hogyan alakulhat).
    A GPU hot-spot viszont továbbra is fejrázós, mert 25 fok körül kéne lennie gyárilag (vizesek 15), és ez a 31-35fok már túl nagy eltérés.

Nekem él a gyanúm, hogy vagy a gyári paszta rossz az MSI-ken, vagy egyik hűtő sem illeszkedik "tökéletesen", vagy hiányos a pasztázás. A sima GPU-hőfok teljesen jó, ezért maga a hűtőnek a hőleadóképességét nem kérdőjelezném meg.

Mondanám h szedd szét és pasztázd újra és meglátjuk mizu, de akkor bukta a gari.

Ez így viszont tényleg UVOC kártya lesz, mert ha kitolnád Wattmanban a TDP-keretet 345W környékére, akkor sztem bele is nyalnál a 110 fokba, kivéve ha feltekered a ventit 100%-ra ami minden csak nem 24/7 setup :DDD

MorePowerTool-t szedd le és ott korlátozd be a max feszt sztem 1050mV-ra, és akkor ha vmi 4K-s nagy terhelést tolsz rá (time spy extreme akár), ott amit elbír azt mindenhol el kell bírnia.
    Az 1100mV legyen a tényleg nagyon teteje (csak sztem úgy 345W-ot is enne ha tehetné).

GPU-órajelet úgy állítjuk be, hogy a minimum és a maximum között 100 legyen az eltérés.
    Tehát 2400min, 2500max, és akkor 2450 körül megy majd a gpu.
    Majd így bencheld ki time spy-al a számodra szimpi feszültséghez (amit MPT-ben korlátozol bel) megfelelő órajelet.

A ram sem bizti h tudja a 2150 FT-ot, azt is ki kéne tesztelni pl. phoenixminer-rel, de van egy új progi ami szintén jó lehet ilyesmi célra, majd holnap beszámolok róla egy másik ultis kártyával. (sajnos a devil ulti helyett nem kaptam másikat csak a zsetonomat vissza, így ez most egy asrock oc formula lesz, meglátjuk mit tud)

• kisselandras

senior tag

Üdv urak!
    volna egy kis gondom a kártyával msi 6600 xt gaming el nem dolgozik csak 11 % ott bf5 ben ez mitől lehet pedig low grafikán van minden :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

• BeZol

Topikgazda

válasz Jacek #14694 üzenetére

Hangerőben ugyanaz mint a Red Devil. (max fordulatszám is ugyanaz kb.)
    Ez kicsit nehezebb annál és tömörebb.
    Ennél a VRM is hőpadolva van és hozzáér így a hűtéshez, míg a Red Devilnél szabadon fityegnek.
    Hőfokokban ugyanaz mint a Red Devil.
    Ja és hát XTXH chip mint a Red Devil Ultimate.

Nálam a red devil ulti olvadt fémszagot eresztett, ment vissza.
    Az első asrock oc formula eléggé coil whine-olt nálam (ezért is ment vissza), na meg 2770-2870MHz felett nem tudott menni és a memória is csak 2142FT-ig volt stabil. Magyarul jó gyenge darabot fogtam ki.
    A második teljesen jó volt de nem tudtam sokkal többet kicsikarni belőle, hiába volt stabil 2160MHz FT a memória, míg a red devil ulti csak 2154FT-t tudott.
    Órajelben a Red Devil Ulti 2885-2985 volt a teteje (benchmarkstabilnak sem mondanám), ugyanitt a 2. OC Formulam 2900-3000-et tudott. De annyira voltak ezek így stabilak, hogy kb. a print screent le tudtam nyomni és már crashelt is pár másodpercen belül a Forza Horizon 5, mert ott a menüben is 100%-on teker és rendesen terhelődik a kártya :N

A lényeg, hogy ha léghűtéses XTXH chipes kártyát keresnék és egyforma árban lenne az AsRock OC Formula és a Red Devil Ultimate, akkor az AsRockot vinném. Még talán +10-20ezer Ft-ért is az AsRockot vinném. Az XFX Limited Black Gaming-et nem tudom, hogy mennyire lehet ezekkel pariban, a Sapphire-t biztos nem venném, más léghűtéses XTXH chipes pedig nincs, mert az MSI Gaming Z Trio hulladék hot-spotú és nem számolunk vele :DDD(hiszen OC potenciál közel 0)

Engem elszomorított, hogy ha 25.600 pont környéke fölé akarok jutni, akkor az már csak vízzel megy, mert erkélyre kipakolt géppel is csak 1250mV-ig tudtam elmenni, úgy pedig átlag 2785MHz volt a teteje, ennél magasabb átlag-órajelhez több fesz kéne, azt meg nem hűtöd le.

Gondolkodtam, hogy folyékony fémezem, tesztalanynak egy Gigabyte 6700 XT-n el is végeztem a műveletet, és hát az a kártya durvább volt mert erkélyre kipakolva nem csak 50fok körüli delta volt, hanem 75fokosat is tudtam produkálni a gpu és a gpu-hotspot között.
    Na ennek ellenére folyékony fémmel csupán 5-6 fokot tudtam faragni a hot spoton, tehát amit a neten találtam h valakik 20fokot is nyertek liquid metallal, azoknál sztem alapból rosszul volt összerakva a kártya, itt viszont alapból jól volt, mert előtte újra is pasztáztam, amin 0-1 fokot nyertem... :N

Szóval vizezni kell ezeket ha 2900+ MHz-et akarsz nagyon nagy terheléseknél. (Meg BIOS mod is külön programozóval)

Shadow of the Tomb Raider benchet néztem fix 2100RPM-el (az még pont nem hangos) és 1125mV vagy 1150mV-on + 2600-2700 vagy 2700-2800MHz-en (nem emlékszem + nem is fotóztam), és igazából 95fok körülig ment ilyenkor a hot spot 380-385W-os maximum mellett szobahőmérsékleten, úgyhogy az meg teljesen jó. (a fogyi viszont biztosan ekkora maximumig ment!)

• BeZol

Topikgazda

válasz Celithrandi #14819 üzenetére

Nem tudom milyen körülmények között használta őket, de 6ból 3 elég gáz arány, részemről innentől kezdve kerülendő márka az XFX, legyen akármi a háttérben.
    Az sem érdekel ezek után, hogy másoknál minden rendben, mert valszeg az, ami a bánya miatt rövid távon (4 hónap) megtörtént, az majd gamereknél is előjön pár év után :N (mondjuk pont gari lejárta után ;] )
    Ha ez pedig tömegesen előfordul majd ezeknél a kártyáknál, akkor a resell value rosszabb lesz, ergo ezért ha még ha a tied működik is, aki jártas a témában nem fogja megvenni, inkább keres másikat.
    MSI Gaming Trio széria ugyanez a trutyi hot spot miatt.

• BeZol

Topikgazda

válasz MPowerPH #14986 üzenetére

Bármelyik is legyen, én azt tanácsolnám, hogy több cégtől is rendelj be 1-1db-ot.
    Amíg nem tudják a legalább 2152MHz Fast Timing-ot a RAM-ok,
    és amíg nem megy legalább 2850-2950MHz-en a gpu egy MPT-s tuningot követően (Forza Horizon 5 4k extreme bench erre tökéletes),
    addig nincs értelme megfizetni egy ultis kártya felárát és el kell álni a vásárlástól.

És sajnos nem csak ezeknek a kritériumoknak kell megfelelniük, emelett borzasztóan tudnak coil whine-olni egyes darabok... De már úgy is jártam, hogy olvadt fémszag ömlött a kártyából.

Pontosan ezek miatt sztem az egyszerűbb tesztelgetések miatt lehet jobban jársz h több Red Devil Ultimate-et bevásárolsz, kiteszteled melyik a "hibátlan", többit visszaküldöd, majd veszel a hibátlan darabra vizes blokkot ÉS folyékony fémezed. Folyékony fém nélkül necces lehet a hot spot.

Nálam a Red Devil Ulti olvadt fémszagot árasztott de elég durván, de 2154MHz FT 2885-2985MHz volt a teteje. Vissza kellett így sajna küldenem.
    Az 1. AsRock OC Formulam 2142MHz Ft 2735-2835MHz-et tudott csak (volt egy jóféle sima red devilem, az 2150MHz FT 2660-2760MHz-et tudott... ergo ultis chip felára kb meg sem érte) + viszonylag hangosan cw-zett
    A 2. AsRock OC Formulam hibátlan volt :B 2160MHz FT 2900-3000MHz elfogadható cw-vel.
    A 3. AsRock OC Formulam 2126MHz FT és az órajelet meg sem néztem mert a hot spot-ja is el volt szállva gyárilag a 326W-al... cw viszont ennek volt a legkevesebb

OC Formulara csak Bykski blokk van, tudom h hibátlan darabokat keresgélsz, írj rám privátot ha érdekel kinél van, hátha megválna tőle az aktuális tulaj :U (nincs 1 hónapos a kártya és aqua garis)

MSI Gaming Z Trio-t nem szabad venni.
    XFX Limited Black jó lehet.
    Sapphire Toxic Extreme edition is jó. (600W-os bench-nél elmelegszik a víz sajna, folyékony fémezni kell ehhez eleve)
    Sapphire Toxic AIR is van, sztem az felejtős.
    ROG Strix LC-ből a T16 kódú ulti chipes (O16 a sima), de a radi kevés lesz magas OC-hoz.
    Gigabyte-ból van még gyári custom loopba való, de alig adtak el abból is
    És ott az XFX Zero, ami Ubi82-nél volt és hát órajelben jó volt de memória visszafogta nagyon, ezért is fontos h hibátlan darabot találj.

Szóval ha csak EK blokk felel meg neked, akkor a vége úgyis az lenne, hogy szét kéne szedni a kártyát és folyékony fémezni a jobb OC miatt, vagy ha rosszul összerakott darab érkezik, akkor azért kéne újra összerakni..., szóval EK blokk miatt én Red Devil Ultikkal próbálkoznék, eladásnál könnyebb lesz, mintha gyári vizes kártya lenne, mert szélesebb a felvevő-köre.

• BeZol

Topikgazda

válasz SzlobiG #15111 üzenetére

Ultimate chipes (XTX helyett XTXH chip) RX 6900 XT-k:

MSI Gaming Z Trio (kerülendő)
    AsRock OC Formula
    Red Devil Ultimate
    Sapphire Toxic Air
    Sapphire Toxic Extreme Edition
    Asus Rog Strix LC T16G
    XFX MERC319 Limited Black
    XFX Zero WB
    Gigabyte AORUS XTREME WATERFORCE WB

Mindfactory és német fórum alapján a legtöbbeknek Red Devil Ultimate van, OC formula csak pár hónapja van nagyobb mennyiségben.
    MSI-nek rossz a hot spotja, nem szabad megvenni.
    Toxic AIR-t alig vettek mert kb venni sem lehetett.
    Az Extreme edition nagyon jó példány, ha elfér a 360as radija. (tartós OC-ra ezt venném!)
    Strix-ből is alig lehetett kapni.
    XFX-ekből is mostanság lett csak több db.
    Gigabyte-ról kb nincs tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

• foxmastR

újonc

Tisztelettel köszöntök mindenkit! Segítségre van szükségem. Adott egy konfig: MSI B450M GAMING PLUS, R5 2600x, 2X8Gb DDR4 2133Mhz Hyperx, és egy vadonat új XFX RX 6600 8GB vga. Procin egy coolermaster hyper 212 be, max 60fok friss paszta, tegnap uefi frissítés megvolt a legfrissebbre, win 10 64bit tegnap újrahúzva. Minden driver frissen feltelepitve. Tesztek alapján kétszer több fps kéne hogy legyen. Futuremark max 60fps de húzósabb részeknél 25re lemegy átlag 35fps. Hiába állítom a profilokat az amd szoftverben nem lesz jobb. Egy MSI Armor Rx580 8gb oc-t váltott és az is ennyit produkált. Tanácstalan vagyok. A memóriát volt hogy felhúztam 2666 mhz-re de stabil volt eddig is így haszbáltam. A windows játékcentrikus módban van és az adott alkalmazás is hozzá van rendelve teljesítmény módban. God of war Ultra FHD 55 fps és hasonlók. Ez is játszható persze de nem ez a lényeg. God of war fsr on vagy off között nincs fps eltérés ugyanúgy 55 fps. Apex Legends Fhd minden max 60fps a menüben, 80 átlag játékban max 110. Ennél több kell hogy a kártyában legyen. Előre is köszönöm az építő hozzászólásokat.

A bal kezem halálos, a jobbtól még én is félek...

• dzsi2006

tag

válasz BeZol #15216 üzenetére

Kösz, h nem nekem kellett kikeresnem 😃
    MSIvel még nem volt bajom, bár csak 1 olyan alaplapom volt más nem.

Gery14:
    Minek vizezni? Hogy ne legyen hangja. És mert régi vágyam, h mindenemet víz hűtse. Eleve úgy lett összerakva a vízhűtésem, h 1 VGAt is elbírjon, 120, 240, 360as radiátorok vannak a házban. Ha elosztom a hűtőblokk árát a használt hónapokéval akkor nem vészes. Az előző konfigot is 4-5 évig használtam, ezzel is annyira tervezek. Teljesen meg vagyok elégedve a FHDval. 4K gaming még egyelőre varázslat, annyit nem szánok GPUra!

FoxmastR:
    Nem a SAM hiánya okozza a gondot. Egyszerűen a driverek akadnak össze, nagy csalódás AMDben, h házon belül ekkora baj van. De procicsere óta brutálisat ugrott a teljesítmény minden játékban! 3600Xet néztem először, de HAra felkerült egy garis 5600X 15el többért mint a 3600Xek és rögtön nem is volt kérdés, h melyiket vegyem.

• Devid_81

veterán

válasz foxmastR #15215 üzenetére

foxmastR & BeZol & dzsi2006 #14916

Pont a masodlagos gepem (adatlap) alakitom at es hozom be magammal meloba es ugyanilyen alaplap van benne, mint neked (MSI B450M GAMING PLUS)
    Mar megerkezett hozza tegnap az 5700G proci...de akkor ezekszerint el kell gondolkodjak a lap csereben is, ha kesobb akarok bele egy legalabb 6600XT-t rakni? :O
    Mert az lenne a hosszutavu cel :U

[ Szerkesztve ]

• Peace

veterán

Hali!

Várom az őszt és az új generáció érkezését. De ha netán úgy jönne ki a lépés, hogy azok sem lesznek kaphatóak vagy horror áron beszerezhetőek, akkor alternatíva gyanánt RTX 3080 Ti-re gondoltam. Most már 2016 óta NVIDIA-s vagyok, de előtte nagy megelégedéssel használtam AMD kártyákat is. Nézegettem teszteket és a 6900 XT nagyon szépen felveszi a versenyt a riválissal. Egy MSI RX6900XT - GAMING Z TRIO még szimpatikus is lenne. Milyen esetleges hátulütőkkel vagy érdekességekkel kell számolnom, ha visszaváltanék a Zöld vonalról? RTX és DLSS nagy kedvenc, de az AMD is már egész sikeresen veszi az akadályokat, ahogy látom. FSR kimondottan jól működik, több játékban kipróbáltam RTX 2080S-el is és tetszett, amit látok. Szóval egyelőre csak puhatolózok, hogy mi van akkor, ha rákényszerülök a mostani generációval beérni Év vége felé. :U

• ScomComputer

veterán

válasz Peace #15240 üzenetére

"MSI RX6900XT - GAMING Z TRIO"......olvass már vissza !!! ;)
    Van itt akinek már 2-szer is cserélték...olyan sz@r....de ha akarod vedd meg... :P
    #15241BeZol : mé van olyan ? :DDD

[ Szerkesztve ]

• Peace

veterán

válasz BeZol #15241 üzenetére

Nem feltétlen az MSI-re voltam kíváncsi, hanem az RX 6900 XT sajátosságaira, játékoknál tapasztalt furcsaságokra vagy bármi másra. Driver gondok, ilyenek. De persze köszi az infót magáról a gaming z trio-ról. ;)

• steewcv65

őstag

válasz Krisz0418 #15855 üzenetére

Msi 3070 gaming trio x is adta a cw-t.De csak terhelesnel, ahogy azt ar ex is csinalja nalam.Szerintem ezek mar ilyenek.Ez alatti kartyaknal tapasztaltam olyat,hogy nincs cw.6600xt(giga volt),3060 (tuf)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x# Crucial Ballistix 3733mhz cl15 2x8gb# EK 360 Basic AIo#Asrock 6900 XT Phantom#Phanteks AMP 650W# Lian Li O11XL ROG Black#Cherry Mx 3.0s red silent switch# Asus Rog Chakram Wireless #Samsung SSD 860 evo & 970 evo# Arctic P14 + P12 cooling# Msi Optix Mag301cr2#

• Gabor777

aktív tag

Tegnap megérkezett az MSI Gaming X 6600XT, viszont azóta a gépem teljesen meghülyült.
    SSDt folyamatosan ledobálja storachi és disk hibával az eventlog szerint, illetve eddig 3szor fordult elő, h nem tudta felébreszteni a kártya a monitort és összeomlott a driver:
    A(z) amdwddmg képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
    Miniport driver failed to add device with status 3221225473

Mit lehetne tenni ezek ellen? A windowst már 5ször újratelepítettem...külön SSDkre is.

Konfig: Ryzen 2600x, MSI b450 gaming plus, 16gb kingston hyper x

[ Szerkesztve ]

• fejesg2

aktív tag

válasz steewcv65 #16117 üzenetére

Bármily meglepő de az én 6900XT-m (MSI Gaming Z Trio) is azt hozza, mint a tiéd. Undervolt óta nekem is 53-55c a gpu és 66-68c a hotspot max 45%-os venti fordulattal. Szerintem belenyúltam egy jó verzsönbe.

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül, a realisták pedig lőni!

• Thomas43

tag

Kérdés: adott egy msi 6900xt gaming x trio, utána néztem és teljes mértékben megegyezik a Z-s verzióval, de annyi a különbség hogy a Z-s biosába 1200mv-ig ki van tolva a vcore, vajon áttudnam flashelni és működne?, illetve tudnék e ezzel magasabb órájelet kifacsarni??

-Thomas43

• BeZol

Topikgazda

válasz cheatergs #16292 üzenetére

[link] - AsRock Challenger D 6600 XT
    [link] - Gigabyte Gaming OC 6600 XT
    [link] - Asus Dual 6600 XT
    [link] - AsRock vs Dual 6600 XT
    [link] - MSI Mech 2X 6600 (pici a kép, de botrány a kártya úgyis)

(közben megtaláltam nagyobb képben az MSI Mech 2X-ről a képet)

Értelem szerűen 6600-asokon is az a hűtés lesz mint a 6600 XT-ken.

• BeZol

Topikgazda

válasz cheatergs #16300 üzenetére

Fordulatszámokat ha nézed, akkor abból azért elég jól le lehet szűrni már a dolgokat, hogy vajon melyik milyen hangos.
    Itt is igaz, hogy ha igazán halkat szeretnél, akkor 2ventis helyett 3ventiset nézel, ha pedig lehet, akkor 2slot helyett 2+ slotos legyen vastagságra.

Ha meg boltból veszed, akkor ha nem jön be, visszaküldöd és nézel másik típust.
    Nálam a leghalkabb a Gigabyte Gaming OC RX 6600 XT volt, mert 2,5slotos és 3ventis... Szinte passzívban ment a kártya.
    Utána az AsRock Challenger 6600 XT ami még szintén halk kártyácska.
    Az Asus Dual már hangoska volt.
    Az MSI Mech 2X borzadáj már hangerőben.

Most eszembe jutott, hogy Gigabyte Eagle 6600-as is járt nálam (3ventis 2slotos), az is teljesen jó volt: [link] [link] (csak azért pörgött fel magasra egy pillanatra, mert előtte passzívban ment le a bench)

Tehát a saját méréseimmel a típusok nagyjából felét le is fedtem, ehhez rákeresen netes tesztekre akkor szerepel azonos típus is, és már mehet is az összehasonlítás.

Alapvetően olcsó húsnak híg a leve itt is helytáll, továbbá én sima 6600-ast nem ajánlom senkinek, inkább 6600 XT drágábban, de aki teheti inkább 6700 XT-t nézzen.

Persze pénztárca dönt, de én a magam részéről akkor inkább nem kockulnék és gyűjtögetnék tovább.

• bodo753

tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem egy MSI Radeon RX 6800 XT Gaming X Trio-t és az a problémám hogy alapon mértem 113°C-os hotspotot.A GPU még 60°C-ot sem érte el.A ventilátor pedig 80%-on ment.
    Gondoltam hátha a paszta,úgyhogy újrakentem Thermal Grizzly Kryonaut-tal,ez hozott 5°C minuszt a hotspoton.
    Kérdésem hogy egy folyékony fémes megoldás hozhat élhetőbb eredményt,vagy ennyit tudhat a hűtő?Akkor viszont marad az undervolt.

• ScomComputer

veterán

válasz trek81 #16347 üzenetére

De van, nálam is volt már ilyen msi...nem volt jól összerakva,vagy lehet ahogy írod mókoltak vele azzal ami nála van...de ami nálam volt gépösszerakáson,azt a tulaj visszaküldte és cserélték neki... :K
    De pl. itt Devid is így járt 6900-el szintén msi gaming..vagy 2db-al is.. :U
    "hyspán garos kártya" :D
    #16348bodo753: és ez most jött elő,mert ahogy Trek is írja 1 hónapja vetted,vagy eddig nem használtad ?
    Jaja pasztázd át,nézd meg nem e rosszul van feltéve a hűtő.. :K
    Már ez is megvolt.. :)

[ Szerkesztve ]

• ScomComputer

veterán

igorslab szerint az MSI igen forróra sikerült... [link] :U
    Mindenki nézzen teszteket mielőtt venne valamit,nem kell utána a sírás-rívás ! ;] :D
    Teszt gyűjtemény.... [link]

MSI RX 6900 XT Gaming X Trio (balra) és az új MSI RX 6950 XT Gaming X Trio (jobbra)

Azé na... :DDD

[ Szerkesztve ]

• BeZol

Topikgazda

válasz Zsolty20 #17053 üzenetére

Esélyesen október első heteitől várható használt-videókártya-mélypont.

Én biztos nem vennék bő 1,5 éves technikát újonnan boltból, mikor pár hónap és itt a next gen, ami gondolom újabb 2 évig itt lesz velünk.

Ez olyan mintha most vennél teli árban aktuális iphone-t, mikor 2-3 hónap múlva megkapod az újabbat ugyanennyiért.

Akinek eddig nem volt sürgős, az most már várja ki ezt a pár hónapot és ne legyen a pénztárcája ellensége.

A fő kérdés leginkább az lesz, hogy nyomot árú lehetőleg 2,5 év garis használt mostani gen-t, vagy zsír új 3 év garis next gen-t érdemes-e venni októbert követően.
    A gari nélküli, vagy csak pár hónap garis használt kártyák egyértelműen felejtősek, bár pont emiatt extrém nyomott áruk is lehet és megérhetik a kockázatot. (én anno 2018-ban 180ért vettem használt msi gaming x 1080 Ti-t gari nélkül, a garisok mentek 230-240-ért, újonnan pedig 320+ezerbe kerültek)

Legutóbb emlékeim szerint nem akkor volt a használt-videókártya-mélypont, amikor kapható lett a next gen, hanem amikor bemutatták a next gent és csak rá 3 hétre volt kapható (már ha kaptál), de akkor is jobb deal volt sztem egy zsír új 3070-es mint a hasonló teljesítményű használt 2080 Ti (lófütty garival), de ha nincs meg a keret a next gen-re, akkor úgymond teljesen oké a levedlett aktuális generáció is...

Érdemes lesz monitorozni az árakat ;)

• MM

őstag

Azért elég relatív, hogy kinek mi a halk. Látok itt a "halk" beállításoknál 1400-1800RPM-eket simán a 6900XT-knél. Ez nekem teljesen elfogadhatatlan lenne. A Red Devillel én sem voltam megelégedve ebből a szempontból, no nem azért , mert ne lenne jó a hűtése, de halk üzemre kihegyezve az XFX 6900XT Merc 319 Black szvsz sokkal jobb, vagy legalább is a nálam járt kártyák közül ez volt jobban összerakva, ami az alacsony RPM melletti GPU HotSpot hőmérsékletekben mutatkozik meg.

Eleve egy hangszigetelt házat használok (FD Define R5) 500-600RPM-es ventilátorokkal. Amit a lenti képen láttok majd, hogy 700-800 RPM a CPU, az csak teszteknél fordul elő (TimeSpy tartósan 150W-ot benyal CPU vonalon, 10700KF 5Ghz 1,31v), játékokban sosem. Ott a D15 is max 600 RPM normál esetben, mivel 80 fok a target 1000RPM-re, és azt sosem éri el. (két ventilátorral 1000RPM-en 200-220W-ot is meghűti)

Az etalon VGA nekem hangban a korábbi TUF 3070-em, ennek a ventilátora 1400RPM-ig nem hallatszott ki a házból, úgy hogy minden más max. 600RPM-en ment. Ehhez képest a 6900XT-k 1000-1200RPM-től már "hangosak" nekem. A Red Devil-nek sajnos van egy éles felhangja, ami számomra baromi zavaró 1100 RPM fölött, de ugyanez volt a helyzet pl. az MSI Gaming X 5700XT-vel is anno. Az XFX 6900 XT Merc annyiban eleve jobb, hogy 1100RPM-től felfelé nem egy éles sziszegő hangot ad ki, mint a Red Devilek, hanem egy tompább, enyhén búgó hangot, ami számomra sokkal kevésbé zavaró. Emellett 1000-1100 RPM körül és 250-260W környékén a HotSpot 90 fok alatt marad. Játékok alatt is.

Nálam a "halk" beállítás MPT-vel a -15% PL (~255W) 1,05V, és a ventilátor profilokban is a target 1000RPM-re, a MAX 2000 RPM-re van korlátozva. (ezért lenti képen a ~50%-os ventilátor csalóka, az 1000-1100RPM valójában 35-40% környéke a gyári max. fordulathoz képest)

Ez a 6900XT-k 300W-os alap beállításaitól ~ 2-3%-ban marad el teljesítményben, fogyasztásban ugye 15%-al, ventilátor pedig nemhogy a TimeSpy-ban, de játékokban sem megy 1100RP fölé. Ehhez egyébként a Chill-t is használom WQHD-ban 120-144FPS-re, de pl CSGO-ban kilövöm a stabil 288FPS-hez.

[ Szerkesztve ]

• xDarkBoyx

csendes tag

Üdv!

Ha minden jól megy, héten megjön a 6900XT Red Devil :)) Kíváncsi leszek a MSI 2060S után mit hoz majd :)

2020.04.22 vásárolt 3 éves garival mennyiért lehetne eladni MSI RTX 2060 SUPER - GAMING X - GEFORCE RTX 2060 SUPER GAMING X

Bontatlan, bányászmentes.

• fanti

addikt

Köszönöm srácok, kedvesek vagytok!

ScomComputer
    Bizony itten vagyok drága barátom! Volt egy kis zöld kanyargás, de végül bepirultam :))
    Amúgy nagyon jó kártya volt az az MSI RTX 3060 Gaming X, patentül ment vele minden 1080p - n, de én még egy éve, amikor dühöngött a bitcion láz, már akkor 6800, 6800X környékén gondolkodtam, de ugye azok a piszkos anyagiak...
    Most viszont nagyjából jó áron adtam el a hat hetes 3060-asomat, és így össze tudtam trükközni a 310 ezret erre a Sapphire Pulse 6800 - asra...éppen hogy...
    Sokat vacilláltam a 6750XT és a 6800 közt...nagyon sokat. Olvastam mindenféle rengetegsok teszteket is. Elsőbb a 6750XT állt nyerésre, abból is a Nitro+ verzió, mert ugye abból a Pulse két ventis csupán, és pont Te, kedves barátom, pont írtad régebben privátban, hogy ilyen 6700XT környéki kártyáknál ne keressek 2 ventiseket, mert azok is lehűtik ugyan, de elég hangos lesz a dolog, pláne nyáron.
    Utána meg láttam, hogy Sapphire RX 6750XT Nitro+ a legolcsóbban 270-ért van, és addig számolgattam, mire kiokoskodtam, hogy 40 ezret megér az erősebb GPU, a 256bites memóriasávszél (a 192-vel szemben, habár ott gyorsabb a VRAM), na és a 16GB VRAM is ki tudja...egyszer hátha...
    Úgyhogy minden fillért összekapva, meg lett a régi álmom :))
    És a lányomnak persze maradt az Asus RTX 3060 OC V2-ese, majd én szopok itt a piros driverekkel, ha még szopatósak... :))
    Tényleg, szopatósak még a piros driverek, mint anno kissé azok voltak másfél éve, amikor 5700XT-m volt. Most jobbak?

"Igen, tudom, mindenki videót vág, miközben a háttérben webszervert futtat és sokmilliós rekordszámú adatbázisokban keres, és nem akarja, hogy a Crysis futtatása közben szaggasson a 8K stream" - bteebi

• DroiDMester

veterán

válasz elder troll #18344 üzenetére

Azon múlik mennyire vigyáznak rá, nekem a 4.éves MSI 2080 Gaming X TRIO-m is úgy néz ki mindha most bontanád ki a gyári dobozából!

szóval akár egy 4éves kártyát is el lehet adni újként! :)

• JulianSinulf

aktív tag

válasz Zsolty20 #18470 üzenetére

Elég neki a 750W.
    Nekem egy MSI GamingX Trio-m van.
    Ránézésre majdnem ugyan olyan, mint amit te kinéztél.
    3 venti, 4 kimenet.
    Halk és akár 4 monitort is rádughatok. Nekem majdnem teljesen jó. 3 FHD monitor volt rádugva. Játékfüggően, de 100 FPS fölött is tudta az ultrán ultra széles felbontáson. 144 Hz-esek a monitorok.
    Most csak 2 FHD monitor van rajta és egy 4K-s. A 4K-n futnak a játékok. 60 FPS nem gond, többet amúgy sem tud a monitor.

Az AMD szoftver nem tetszik, az NVidia sokkal jobban kezeli a több monitort. A következő VGA-m NVidia lesz megint. Csak emiatt. Viszont az AMD proci miatt vettem az AMD VGA-t. A SAM tényleg hoz pár FPS-t. Így olyan játékok is képesek 144 FPS-sel futni, mint a Cyberpunk. Enélkül nem volt meg csak 120 körül.

• Pano

addikt

Sziasztok!

Kicsit amatőr kérdés, de mostanában olyan rábaszásokkal találkozom, hogy muszáj megnyugtatnom magam. :D
    Beruháztam egy MSI 6700 XT Gaming X-re, de utólag néztem, hogy 650-es táp az ajánlott neki. Nekem egy be quiet! Pure Power 11 600W-os tápom van (Gold kategória), Ryzen 5 5700X mellett
    Nem hiszem, hogy gond lenne, de elméletileg nem szabadna ennek gondot okozni. Meg tudjátok erősíteni nekem?
    Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

• Devid_81

veterán

válasz pitepeti71 #18767 üzenetére

Ez egy MSI RX 6800 Gaming X Trio :K

[ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák