Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • venom8888

    őstag

    válasz #98320896 #212 üzenetére

    link
    De par napja,volt olcsobban is más tipusok. Ha megjelenik az amd,garantsltan olcsibbak lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Jacek

    veterán

    Inet.se googlival lefordítva svédről de sajna érteni fogjátok most rakták ki.

    Tehát se készlet és a REF se lesz MSRP ...

    Fontos információk a ma 15:00 kiadásról
    A rendkívül gyenge kínálat és a rendkívüli kereslet miatt más megközelítést alkalmazunk az AMD Radeon RX 6800 és RX 6800XT kiadásához.

    Először egy extra védelmet aktiváltunk a botok / skalperek ellen.
    Amikor belép az oldalra, a Cloudflare közbenső szakaszába kerül, mielőtt átirányítaná a termék oldalaira, amelynek általában egy és öt másodperc között kell tartania.

    A megjelenés után nagyon hamar le kell állítanunk a foglalás lehetőségét is, annak alapján, hogy hány megrendelést kapunk.
    Az aktuális készletegyenleget sem mutatjuk be, csak annyit nyomtatunk ki, hogy mennyit tudunk a 'további információk' alatt a termékoldalakon.

    Ennek oka az, hogy a mai kiadás csak a referenciatervet tartalmazza, amelyet korlátozott példányszámban készítettek.
    Ahogy most látszik, nem fogunk több grafikus kártyát kapni, mint amennyiért kiadást kaptunk, ezért nem akarunk felesleges megrendeléseket fogadni olyan termékekről, amelyeket egyáltalán nem tudunk leszállítani.

    Azok számára, akik megrendelést kapnak a mai kiadás során, szeretnénk tisztázni, hogy nincs garancia az odaítélésre. Sajnos ilyen nagy kiadások esetén nincs lehetőségünk kellő pontossággal leállítani a zárat, és sokkal több megrendelést kapunk, mint amennyi rövid.

    Miután leállítottuk a foglalásokat, mindent kézzel fogunk átnézni, hogy minden rendben legyen. Később a nap folyamán e-mailt küldünk mindenkinek, aki megrendelt, a kiosztással kapcsolatos információkkal.

    Ezt követően sajnos törölnünk kell az összes többi megrendelést.

    Egy hét múlva, november 25-én, a harmadik fél gyártói kártyákat felszabadítják foglalásra. A pontos elérhetőségről még nem tudunk nyilatkozni, de tudjuk, hogy ezek nem korlátozott kiadások, ezért nem korlátozzuk az adott modellek megrendelésének számát.

    Megértjük, hogy ez frusztráló, de reméljük, hogy a megközelítés a feltételeket figyelembe véve jól érzi magát.
    Az árakat illetően
    Lábjegyzetként az árképzéssel kapcsolatos kérdéseket is szeretnénk megválaszolni. Sajnos nincs lehetőségünk megfelelni a korábban közölt ajánlott árnak, amelyet az AMD döntött, ez a vételárunk alatt van. A növekvő szállítási költségek a légi fuvarozással az uralkodó körülmények között és az instabil dollárár sajnos negatívan befolyásolják ezt a kibocsátást.

    [ Szerkesztve ]

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz Malibutomi #1386 üzenetére

    Te nagy AMD koponyának tűnsz ;] melyik gyártó kártyája bontható gari vesztés nélkül mint pl eVGA nvidia oldalon?

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • Danex

    addikt

    Warzone - WoW rendben volt.

    Viszont most így lehetőségem nyílt arra, hogy a Freesynces monitoromat használhassam AMD kártyával, nem csak az nVidia féle "compatibilis" móddal, és így is vibrál a háttérvilágítás néha a monitoromon ha aktív a Freesync.

    Ez nem a kártya hibája, de ezzel már garanciáztathatnám a monitort nem?

  • Danex

    addikt

    válasz GRaul #1989 üzenetére

    Csak az OSD appot tettem fel hozzá, majd leszedem akkor az a 0.01mb-os 2 éves drivert is hátha.

    Tyrel :
    MSI OPTIX MAG271CQR

    Érdekes karika lenne ezt így garanciáztatni, gondolom MSI ráfogja majd hogy hát ez Freesync hiba nem monitor, AMD meg majd mondja, hogy de hát ez más monitorral meg jó.

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Shkiz0 #3209 üzenetére

    Igen, egy korrektebbik "hw aprós". :))Nem scalpernek tűnt. Itt sokan csinálták fórumon is sajnos hogy villognak a 6800XT -éjükkel azután hw -n hirdetgetik nagy felárral... Mindegy kinek nem inge nem veszi föl. Hu valamit akartam kérdezni Tőled, de most nem juit eszembe :DDD
    Szerk: Megvan! A Sapphire kártyákra (6800XT) mondtad, hogy 3 év gar. jár. ha megadják. És a kisker garancia papíron csak 24 hó szerepel, akkor a +1 évet azt fogom tudni valami módon érvényesíteni? AMD -nél vagy ha be regisztrálom a Saphhire honlapján?

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

  • Jacek

    veterán

    válasz CsigaGyilkos #3289 üzenetére

    Tobbi AMD refnel is volt 2 es volt 3 eves gar, MSI pl 3 ev volt mindig.

  • nexwo

    őstag

    válasz KAMELOT #4346 üzenetére

    Nagyobb felbontáson inkább a gpu oc hoz többet, mert úgy is azzal limites. (Nyilván ha nv 30 vagy amd 6xxx a kártya) vagy mind a 3 lehetőség és gari ideig élvezheted a következő generáció belépőjét :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

  • nexwo

    őstag

    válasz fisi #4690 üzenetére

    Ha valakinek 6900 xt kell Mo.-ra akkor ez [link] Foramax
    Sapphire AMD Radeon RX 6900XT NITRO+ 16GB DDR6 (11308-01-20G) - 3év garancia - 519.900 (hamár a 3080 bolond áron van :) )

    Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz BeZol #5696 üzenetére

    Mire vagyok irigy ember közel ugyan annyiért vettem a 6900-at mint amennyiért te a 6800-at árulod. :))
    Akkor szted nem tudtam volna akár a tiédet megvenni a 6900 helyett?
    Istenem komolyan :DDD
    Irigy vagyok meg troll is vagyok persze.
    Helyesírásomal nincs baja senkinek?

    "Szobahőmérsékleten 40 perc után.."
    Na erről van szó ezt pofázom, hogy a 10%-od csak eddig tart.
    Persze megveszek azért egy garis VGA-t hogy aztán szétszedjem elbukva a garit.
    De még ezen sem lehet spórolni mert nem elég, hogy óverprised a VGA-d még komplett vízhűtést is építsek a gépbe, hogy megmaradjon a 10% különbség.
    Mennyit is költöttem pluszba erre?
    Na egy sima mezei 6900-at meg beleteszem a gépbe aztán megy ahogy kell nem kell szétszednem széthúznom és meg van a +10%-om is. (és még olcsóbban is jöttem ki)

    Nem keresek rá senki nevére én nagyon örülök annak, hogy egyesek ráernek egésznap bencsmárkolni olyan eszközökkel amik játékra lettek kitalálva. :R

    Ne érts félre én tisztelem azt ha valaki elér valamit tényleg meglepő szép tuning eredmény, de ettől én még feleslegesnek fogom tartani és csak ezért nem venném meg.

    A hirdetéseidet betettem kedvencekbe kíváncsi leszek mire fogod eladni ár csökkentés nélkül. :K

    Na megyek mer dógom van. Elő kell készítenem a PC-t az AMD fogadására.
    Remélem ennyi NV után nem fogja kiköpni magából. :DDD

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • BeZol

    őstag

    válasz Ubi82 #5996 üzenetére

    Ha eredeti árakat nézed, soha nem érte meg a 6900 XT.
    54%-os felára van a 6800 XT-hez képest.

    Német áfás árak ref kártyákra amd.com-on:
    RX 6800: 569,06 € RX 6800: 100%
    RX 6800 XT: 637,85 € RX 6800 XT: 112% RX 6800 XT: 100%
    RX 6900 XT: 981,83 € RX 6900 XT: 173% RX 6800 XT: 154%

    Heti 1szer van drop, legutóbb összesen volt 38db kártya egész németországra :N
    A lényegen viszont nem változtat, hogy ezek a "hivatalos" árak, és ha egyszer viszaállna a rend, akkor ilyen árazásoknak kéne lennie a boltokban is.

    Nyers feldolgozóegységek szerinti teljesítménykülönbség:
    RX 6800: 100%
    RX 6800 XT: 120% RX 6800 XT: 100%
    RX 6900 XT: 133% RX 6900 XT: 111%

    Minimum OC-val számolva, amit minden karinak tudnia kéne:
    RX 6800 @2400MHz: 100%
    RX 6800 XT @2500MHz: 125% RX 6800 XT @2500MHz: 100%
    RX 6900 XT @2550MHz: 141% RX 6900 XT @2550MHz: 113%

    Maximum OC-val számolva, amit csak a legjobb chipek tudnak:
    RX 6800 @2550MHz: 100%
    RX 6800 XT @2750MHz: 129% RX 6800 XT @2750MHz: 100%
    RX 6900 XT @2700MHz: 141% RX 6900 XT @2700MHz: 109%

    Aztán még lehet keverni, hogy min OC-s a max OC-s ellen:
    Min OC RX 6800 XT @2500MHz: 100% Max OC RX 6800 XT @2750MHz: 100%
    Max OC RX 6900 XT @2700MHz: 120% Min OC RX 6900 XT @2550MHz: 103%

    Játékteljesítményből kiindulva én ez alapján költenék többet egy kártyára, csak minimális extra felárat lennék hajlandó ezen felül bevállalni.

    Praktikusan a 6800-asok driver-ügyileg folytva vannak, mert se nem ehetnek 1025mV-nál többet (régi driverrel 1050mV), se nem tudnak ekkora feszültség mellett 2550MHz-nél feljebb menni.

    A 6800 XT-kben van +20% feldolgozóegység. Ez megspékelve azzal, hogy egy jó chip 2750MHz-et is elbírhat (és itt most 3dmark time spy órajelekről beszélek, nem supermario-ról), akkor azért szépen tud nyílni a teljesítményolló, főleg gyenge 6800 és jó 6800 XT között (kb. +37,5% teljesítmény).

    Azt is látni kell, hogy gyenge és jó chip között sima 6800-as esetén +6,25%-ig mehet el a jobb chip.
    Az RX 6800 XT esetén ez már 10%-os különbség. RX 6900 XT-t között pedig +5,88%.
    Tehát a szerencsefaktor a legtöbbet egy 6800 XT esetén hozhat, legkevésbé 6900 XT-nél számít.

    Visszatérve 6800 XT vs 6900 XT-re, egy +11%, +13% és +9%-os értékekkel tudnak többet nyersen, minimum OC-val és maximum OC-val hasonlítva egymáshoz.
    Ha a végleteket nézzük h min vs max, akkor 3-20% között tud erősebb lenni egy 6900 XT.

    HA 10% körüli felárat, nagyon max 15%-ot látok a boltban, akkor nyugodtan szabad 6900 XT-t vásárolni. Ugye itt 500ezer Ft körüli összegeknél 5%-is is 25ezer Ft..., ergo egy 20%-os felár sztem már bőven nem oké.

    Most én azt látom hardveraprós árakon, hogy a hivatlos 54%-os felár helyett jóval kisebb a különbség a 6800 XT és 6900 XT árában olyannyira, hogy kvázi már csak extra játékteljesítmény alapján is megérheti árban.
    További kérdés, hogy mikor használtan továbbértékesítenénk, akkor is marad-e a játékteljesítménybeli árazáskülönbség, vagy visszaállnak a hivatalos árak szerintiek.

    Ugye per pillanat a bányaláz miatt árazódnak a kártyák úgy ahogy, nem a játékteljesítmény alapján, viszont mivel egyforma a 6800 XT és 6900 XT bányateljesítménye, ezért ez itt játékteljesítménybeli árazásra sorvadhatott, praktikusabban nézve a sima 6800 és 6800 XT iránt megnőtt a kereslet, ezáltal drágábbak lettek, a 6900 XT pedig már csak a játékteljesítménybeli extra árazást tartja kb., nem a hivatalos árkülönbséget.

    Ennél viszont sztem aggasztóbb probléma, hogy amikor olvasom a hirdetéseket és 2 év garanciát látok, akkor az biztosan nem magyar, mert 3 év garanciát a magyar törvény kötelez, és a magyar boltos garis árak teljesen más magasságokban mozognak. Egy bontatlan, de akár bontott termék esetén is x hónap múlva ha vmi előjön, akkor biztos öröm lesz gariztatni :(
    Garancia xy-on keresztül sem sokkal jobb helyzet újraértékesítésnél + gariztatásnál.

    Aztán lehet csak én szofisztikálom túl, de mikor nálam vmi tönkrement régen, bevittem a boltba és kész, sosem postázgattam semmit, főleg nem külföldre.

    Coil Whine témához még kicsit:
    nálam a ref 6800-as szétvonyította magát, aki viszont megvette tőlem, azt mondta nála semmi hangja... máig azt se tudja mi az a coil whine :B
    a mostani 6800 XT-mnek minimális coil whine-ja van, amit csak alacsony fordulatú ventikkel és nyitott oldalházzal hallani, csukott oldallap + keveset pörgő ventikkel már nem hallom, pedig a ház teteje is rácsos
    DE pl. a ref 5700 XT-m az több coil whine-t adott ki mint a 6800 XT-m, viszont az a kártya anno vhogy továbbküldte ezt a hangot a fejhallgatóba is :Y
    Az MSI Gaming X 1080Ti-m ugyanez volt, hogy csillió fps-nél fejhallgatóban is hallottad a coil whine-t, nem csak kívülről cicergett a kártya.
    A founders editionös 1080Ti-nél ilyen probléma nem volt, mert annyira hajszárítós hangerővel nyomta a hűtése, hogy még a játékot sem hallottam gép mellett fejhallgatóban, nemhogy a coil whinet :DDD

    A lényeg, hogy táp és kártyafüggő, mennyire szeretik egymást, és egyiket/másikat cserélni érdemes ha nincs meg a "kémia" köztük.

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz Krisz0418 #6815 üzenetére

    De nem 1200 watt felett hajtod az 1200 wattosat. Mikor vásárolok korábban mindig arra figyeltem, hogy 60-80% legyen tuning mellett is a max táp kihasználtság, most meg átléptem többször a 100%-ot. Illetve a táp és az elektronikája öregszik, romlik az idővel. Pl már biztos nem tudna 1200 wattot, előélet függő persze. Viszont egyszer eljön az a pont hogy csere. Próbáltam megúszni, hiába a 850 az ajánlott AMD szerint a 6900XT mellé, de ha most bele nyalt a 700-ba és akarok majd egyszer egy ryzen 9 5900 vagy 5950-et oda már végképp kevés lett volna.

    Ne aggódj, tiedben van tartalék, használd amég jó.

    Megnéztem ezen nem 10 ha nem 5 év gari volt :(((
    Megint törhetem a malac perselyt pedig most törtem fel múlt héten új hátsó lámpákat vettem a hétvégi verdára ;]

    Mindegy, asszonynak ne szóljon senki.

    Szerk.: [link] Itt a 2013-as PH teszt.

    [ Szerkesztve ]

  • BullKoxa

    őstag

    Sziasztok! Xfx RX 6800XT Merc319-t lehetett venni magyarban magyar garral?? Gondolom Aorus Rx 6800XT -t lehetett. 3070-n eladva, ismét piros kari lesz a gépben 2 év után. Ez az Amd driver biztos sokat fejlődött azóta a jó irányba ahogy hallom az 5700xt-s játékos haverjaimtól.
    Már csak az olcsóbb karikra kell várnom . Addig 6870-n lesz a gépben Bf4 talán szalad vele valahogyan.

  • ScomComputer

    veterán

    válasz Ubi82 #7406 üzenetére

    Nem szabad annyira kitolni olvastam róla,hogy szétéghet a vrm, és a pci-e csati is megéghet,az amd-hez több panasz is futott be e téren gari ugrott....
    "The Power Limit GPU (default 255W) is the GPU core power only but not the total power of the GPU.
    TDC Limit GFX (defualt 300A) is the current drawn by the GPU.
    I would not advice to set it more than 290W here if you are also going to use the Power Limit (%) slider in the Radeon driver at 15%.
    If you set here 290W you need to add to it 15% from Radeon settings which means 290x1.15=333.5W power to the GPU core only.

    Now you need to add to that another 45W for other components in the GPU like the VRAM which means total power consumption of the GPU would be 45+333.5=378.5W.
    You see that with this you are on the limit of 375W allowed for 2x8pin cards.
    Now this also tells us that we have maximum headroom of 375W-300W=75W maximum to play with.
    We should not increase more than that. I actually don't plan to push my card more than 361W for daily use.
    That is why I set 275W at Power Limit GPU field.

    You should not go to 450W. There is a risk you burn your VRMs on the GPU."
    ;)

    [ Szerkesztve ]

  • BullKoxa

    őstag

    válasz Krisz0418 #7836 üzenetére

    Köszi a választ! a 4 év gari és a matrica hiánya miatt van az Aorus a szemem előtt! XfX meg ha regisztrálod akkor 2+ 1 év a gari . Aorus meg 3 + 1 év .
    Kár hogy AMD kártyáknál nincsen olyan mint az EVGA vagy a Zotac-nál, hogy kicsi plusz pénzért plusz év garanciát veszel .

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Pro!Petya #8080 üzenetére

    EKWB, szoval inkabb 80k, foleg, ha az 3090 -es blokkokbol indulok ki.

    En nem tudom, valaki kert tolem ilyet, en irtam neki, hogy most van, megtudom venni neki... A tag dragalja. Az teny, hogy az MSRP artol nagyon messze van. Ugye AMD kartyaval nem latom az okot az ekkora erteresre az MSRP -tol, mivel nem nagyon banyasznak veluk.

    Garancia egyebkent nem vesz el egyik kartyanal sem, ha a hutest leszeded. Matrica leoperalhato, de Alirol tudsz venni bulkban ilyeneket.

    Az eloszerelt blokkos kartyakkal az a baj, hogy sokkal nehezebb eladni oket.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • Pro!Petya

    addikt

    válasz MPowerPH #8082 üzenetére

    Tudom, azért írtam csak ~50-et mert annyi a legolcsóbb blokk ha valaki vizezné, plusz mellé még kérdéses hogy van-e matrica a csavaron vagy sem a garancia miatt.

    Azért is ennyi az ára AMD kártyáknak mert itt konkrétan nincs 3090/3080/3070 ami ha van az meg horror áron megy mert a 3080 is már ~1600Eur és a 3070 meg ~1100Eur.
    Gyakorlatilag nincs konkurencia ha így vesszük. /nem kapható../
    (Alternate -n meg a többi gyűjtő oldalon lehet látni olcsobban , csak a kosárba már nem tudod berakni ;] )
    A 6800XT és a 3080 egy szinten vannak szval árban is húznák egymást de mivel amd-ből még csurran cseppen naponta ezért nem kerül még ez is ~1600 ojróba. A másik oka meg ahogy te is mondtad a bánya.
    Így is csoda hogy a 6900XT-k "csak" ennyiért mennek még.
    Főleg egy blokkos 6900XT 1650-ért.
    Aki meg gamingre veszi nem hiszem hogy ennyiért inkább 3080-at venne léggel már ha kapható lenne egyáltalán így nem tudom mit drágál rajta a ismerősőd. A következő készlet már nem ennyiért fog menni! :K
    Nincs raktárkészlet , ami jön még aznap el is megy.

    [ Szerkesztve ]

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

  • BeZol

    őstag

    válasz amstorm #8500 üzenetére

    Legutóbbi AMD drop:
    RX 6700 XT - 486 Euro
    RX 6800 - 588 Euro
    RX 6900 XT - 1014 Euro
    Ryzen 9 5900X - 557 Euro
    + szállítás

    Ezt sehol máshol nem fogod überelni, a mindfactory-s link meg minden más link ehhez képest vicc kategória :D

    layman: nekem sikerült többször is, annyi h megvan a módja hogyan kell kosárba rakni, mit hogyan kell beírni (hardverapró alapján 3-4 ember biztosan ismeri a trükköt, mert árultak ilyen kártyákat). Paypallal könnyebb összehozni, de akkor a német/osztrák rokon nevére kell menjen minden. Nekem 5 hét próbálkozás után sikerült mindent hibátlanul megcsinálni, utána pedig újabb 5 hét volt mire 2. vásárlás sikeres lett, szóval nem egyszerű sajnos :(
    Próbálkozzatok legközelebb is, aztán majd rájöttök mit hogyan kell, egyszer majd összejön.

    Hardveraprón 450-500ezer között mentek 6800 XT-k (főleg 480körül), a 6900 XT-k pedig néha volt 500-ért, de inkább 520-540ezer és felfele. A magyar garis kártyák általában drágábbak.

  • layman

    kezdő

    válasz BeZol #8501 üzenetére

    amstorm: kösz a linket, de amíg van lehetőségem 500+ euróval olcsóbban megvenni dropból, inkább így próbálok meg venni. Nem sürgős, elég ha nyárra kész a PC-m (5 éves gépet cserélek le 5800X-es gépre), csak időben elkezdtem a figyelést, mert szerintem ennél csak rosszabb lesz a helyzet VGA fronton (+ ram árak is az egekben).

    Egyébként az is felmerült, hogy egész gépet vásárolok innen:
    https://www.pccomponentes.com/configurador/
    szállítanak ide, és pl 990 EUR egy MERC 319 6800XT, de a CPU és más komponensek ott drágábbak, persze így is olcsóbban jön ki mintha itthon állítanám össze a gépet, de ennyi mindent nem utaztatnék európán keresztül.

    BeZol: A paypal módszer nem úgy van, hogy a Paypal fiókhoz tartozó kártyám adatait töltené ki az AMD honlapján? A címet még meg lehetne változtatni orsztrák címre, de a nevet nem. És akkor kiszállításnál nem lenne gond, hogy az átvevő egy másik személy? Nem kérnek igazolványt?

    Nekem a tegnapi volt a 3. próbálkozásom, és egyre idegőrlőbb, ezért is néznék alternatív megoldást. Múlt héten 1 órával a szokásosnál később jött a drop, tegnap + 2 órát kellett nyomogatni a linkeket, hogy aztán valami címhiba miatt ne fogadja el az AMD a megrendelést. Úgy érzem egyre többen találtak rá erre az AMD Directre (ezt igazolja, hogy egy német fórumon 3 hete 1 ezren figyeltek, múlt héten 1,5 ezren, tegnap már kétezren voltak), és egyre kevesebb az esélyem. És ha csak egy német fórumot néznek ennyien, akkor ez alapján sok tízezren próbálnak EU-ból rendelni, ennyien vagyunk ~500 darab kártyára /típus. Nem vagyok bizakodó :D

    Lehet hogy a köv hetit még megpróbálom, de ennyi stresszt nem ér ez meg. A Rue du Commerce francia webshopot figyelem most egy ideig, ott szoktak jó dropok lenni, Belgiumba szállítanak. Egyébként van olyan AIB cég amely az EVGA-hoz hasonlóan intézi az RMA-t, tehát gyártói garancia van, és meghibásodás esetén lehet közvetlenül a gyártóhoz küldeni a kártyát?

    [ Szerkesztve ]

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz BullKoxa #8591 üzenetére

    Az Asrock (más néven TUL) gyártja évek óta az AMD-nek a referencia kártyákat, így elég sok tapasztalatuk van.
    Custom esetén pedig attól függ melyik szériát akarod venni. Minőségben Hőmérsékletben, és órajelben így néz ki a legjobbtól a a leggyengébbig:
    Liquid Devil* -> Red Devil > Hellhound -> Red Dragon / Fighter (utóbbi 2 kb egy kategória)
    A hellhound, és a Fighter most debütált a 6000-es sorozatú kártyákkal.
    Liquid Devil kicsit kilóg a sorból, mert az amint a nevéből is kiderül vízhűtéses kártya, viszont a PowerColornak nincs jelenleg kompakt verziója, azaz csak meglévő rendszerbe tudod bekötni, nincs külön hozzá radi.

    Aljáról semmikép sem beszélhetünk, anno az RX5700-as széria között az egyik legjobb ha nem a legjobb a Red Devil volt, és TPU tesztben most is a top kártyák között van.
    Arra kell figyelni, hogy hasonlóan a Sapphire kártyákhoz, sok helyen 2 év garral árulják, de amúgy egy ideje már 3 év gart adnak a kártyáikra, ez alól kivételt képez a referencia kártya, arra 2év.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Krisz0418 #8624 üzenetére

    Idén amit eladtam:
    2db ASRock AMD RX 6900 XT 16GB - RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC
    4db ASRock AMD RX 5700 XT 8GB GDDR6 - RX 5700 XT Phantom Gaming D 8G OC
    10db BIOSTAR AMD RX 570 8GB - VA5705RV82
    2db PowerColor AMD RX 580 8GB GDDR5 - AXRX 580 8GBD5-3DH/OC
    2db PowerColor AMD RX 6700 XT 12GB GDDR6 - AXRX 6700XT 12GBD6-3DHL
    1db PowerColor AMD RX 6800 XT 16GB GDDR6 - AXRX 6800XT 16GBD6-3DHE/OC

    ebből 1db Biostar 570 van gari alatt, ventivezérlés problémával

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • nagyonjjo

    tag

    Üdv!
    Most olyasmit hallottam,hogy,ha másodkézből vettél amd kártyát,akkor nem intézhető garancia.
    Illetve,hogy lehet regisztrálni,bár egyiket se tudom alátámasztani,kis google használat után.
    Erről esetleg van valakinek információja?
    Köszönöm

  • tlac

    nagyúr

    válasz atillaahun #8862 üzenetére

    azt mondom, hogy ha a gyártóhoz akarsz fordulni garanciát érvényesíteni, akkor ők szokták kérni a saját névre szóló számlát
    videokártyát pont nem tudom, hogy mennyire általános a különböző gyártóktól közvetlenül venni (evga-tól régen lehetett venni nvidia-t)

    elvileg az amd-től is lehet, de ők nem szállítanak ide
    trükközni lehet pl. német vpn-nel, meg német címmel, meg nagy szerencsével, felkészüléssel (kb. 1 perc alatt elfogy mind)

  • ƵøŁĭ

    veterán

    Üdv!

    Ha Spanyolországban élő ismerősöm megveszi a 6700XT-t a hivatalos AMD áruházból akkor garanciális ügyintézéshez nekem vissza kell küldenem a kártyát neki vagy én átvehetem tőle mint 2. vásárló ?

    (ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

  • fboldog

    senior tag

    Igen, elméletben garivesztés,mert az AMD is matricázza a csavarokat. (Jelen esetben egy darabot).

    Azért szedtem szét mert a jövőhéten amúgy is kerül rá egy univerzális vizes blokk és kiváncsi voltam.

    Amit nézni kell:
    - kiszáradt hűtő paszta.
    - az a műanyag fóila darab bele volt ragadva gyárilag
    - illetve 2 (, de inkább több) memória modulnál lévő pad nem érintkezett rendesen. Nem látszik a modul lenyomata, hanem még a gyártási mintázat ami ott maradt.

    üdv.: Boldog Ferenc

  • Bennyboy

    őstag

    Szerintetek mi a menete egy amd-től vásárolt vga gariztatásának itthonról?
    Nagyon nagy macera?

    ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC, ZENFONE 9

  • zsirfecske

    addikt

    válasz Bennyboy #9915 üzenetére

    Szerintetek mi a menete egy amd-től vásárolt vga gariztatásának itthonról?
    Nagyon nagy macera?

    ez engem is érdekelne, van itt a fórumon tapasztalat?

  • Garsza

    veterán

    Helló! Győzzetek meg róla, hogy jó választás, egy garnélküli Strix 3060 Ti helyett, egy Új garanciális Strix RX 6700 XT és kb. 70k a zsebemben marad.
    HD7950 óta nem volt AMD kártyám (vagyis pár hete egy Sapphire RX 6700 XT Pulse de azt gyakorlatilag ki sem próbáltam).
    Milyen hátránya van az AMD kártyáknak az NV vel szemben? DLSS RTX ilyenek?

  • Garsza

    veterán

    válasz ScomComputer #10100 üzenetére

    Nem akarok én minden áron AMD -t csak nem mind1, hogy mennyi pénzért kapom meg ugyan azt a teljesítményt. 70k azért nem kevés pénz. Főleg hogy garnélkülit cserélem új garanciálisra.
    Egyébként a Pulse -t azért adtam el mert hozzá jutottam egy 3060 Ti Strixhez. És hát a ROG funságom nem hagyott nyugodni. De nem is bántam meg, kegyetlen jó sikerült a Strix hűtése ezeknél a szériáknál.

  • laychi

    veterán

    Üdv urak
    Elképzelhető, hogy a közeljövőben visszatérek közétek.
    Érdekelne, hogy AMD oldalon melyik gyártó-nál lehetséges a kártya megbontása garanciavesztés nélkül.

  • BeZol

    őstag

    válasz IzI #10722 üzenetére

    A 6800 XT és 6900 XT referencia-kártyák hűtése ugyanaz és nagyon jók!

    Techpowerup mérései alapján:

    6800 XT hűtésösszehasonlítások alapján 35dBA hangerő mellett:
    - PowerColor Red Devil: [link] ---> 3 fokkal hűvösebb
    - Sapphire Nitro+: [link] ---> 3 fok itt is
    - XFX Speedster Merc 319 Black: [link] ---> 4 fokkal hűvösebb
    - AsRock Taichi X: [link] ---> 2-3 fokkal rosszabb mint a ref hűtés!!! (és létezik phantom gaming verzió is ami olcsóbb)
    - MSI Gaming X Trio: [link] ---> 7-8 fokkal hűvösebb, DE!! -->
    6900 XT hűtésösszehasonlítás alapján szintén 35dBa mellett:
    - MSI Gaming X Trio: [link] ---> 3-4 fokkal hűvösebb
    - Gigabyte Gaming OC: [link] ---> 8 fokkal rosszabb mint a ref hűtés!!!
    - AsRock OC Formula (ULTIMATE CHIPES!!!): [link] --> 3 fokkal rosszabb mint a ref hűtés!!!

    ========================================================================

    Következtetésnek azt érdemes levonni, hogy :
    - AsRock-ot ne vegyünk csak ref kártyaként
    - Gigabyte Gaming OC-t ne vegyünk csak ha vizezzük (nincs rajta garimatrica)
    - nálam volt Gigabyte Aourus Master (van rajta led kijelző), kb. ugyanazt hozta mint a Sapphire Nitro+-om (viszont nekem nem tetszett), a ventije sokkal többet tudott pörögni és hangosabb is volt azonos fordulat mellett
    - MSI-knél év elején volt BIOS probléma h egyszer csak random elment a kép és csak gépújraindítás oldotta meg, gondolom megoldották mostanra...
    - ismerős ismerősének az ismerősének a szomszédjának a gyerekének a barátjának a szüleinek a nagymamájánál 2db XFX volt bányára berakva (és még sok más márka), 3 hónap után tönkrementek és gariztatásra szorultak

    Még van Asus Tuf, Rog Strix is (levegősre gondolok), azok MSI Gaming X Trio szintűek!

    Szóval miután kiválasztottad a legjobb ár/értékarányú hűtésű kártyát, simán járhatsz úgy mint itt a két vizes kolléga: a vizes rog strix és a powercolor liquid devil (custom loopba) gpu-chipje sem volt "hibátlan", OC mellett semmmivel sem tudtak többet egy hagyományos léghűtésesnél, csak halkabbak voltak.

    Továbbá létezik olyan is, hogy gyárilag nem tökéletes a hűtés illeszkedése, ezért hiába jó a gpu-hőfok (a fenti tesztekben is csak ezt nézték), ha a gpu-hotspot viszont elszáll az egekbe!!!
    Ilyenkor két lehetőséged van: szétszeded és újra összerakod (garimatrica-probléma...), vagy visszaküldöd a 14 napos elállással élve (--> nem vehetsz hardverapróról kártyát és magánszemélyként kell vegyed, legalábbis első körben).

    Szóval ha a hűtés minésőgibb és még jó is a kontakt (nem száll el a hotspot), akkor még simán lehet a gpu-chip vagy a memória-chip gagyibb.

    Nálam járt 2db ref 6900 XT, az egyiknek a gpu és memória chipje volt gyenge: time spy 2460MHz-ig ment neki, a memória 2109MHz Fast Timing-ot tudott (de a hőfokok jók voltak mert 415W-ot is tudtam vele etetni!), míg a másik 2560MHz-et tudott Time Spy-ban, a memória 2128MHz Fast Timing-ot tudott, viszont 300W felett elszállt a hot-spot (91fokról 310-315W-nál már felment 110fokra), ergo nem volt 100%-os a hűtés kontaktja (viszont maga a chip esélyesen elég jó darab lehetett, még ha a memória nem is volt hibátlan h tudja a 2150MHz Fast Timing-ot).

    Úgyhogy lutri h mit kapsz a pénzedért, túl sok a változó :U

    Talán nem feltétlen hülyeség gigabyte-okat (de nvidia kártyák alapján asus is szétszedhető, nem baj h garimatricás) vásárolni addig amíg ki nem derül h jóféle a gpu-chip és a memória is bírja a 2150MHz Fast Timing-ot, és akkor ha kell az extra +10% teljesítmény és h halkabb legyen, akkor levizezni :)

    Egyébként meg a gyengébb hűtésű kártyákat is meg lehet venni, optimalizálni kell a feszültséget rajtuk, máris nem fognak annyira melegedni és nem lesznek annyira "hangosak", viszont így egy kimaxolt hibátlan kártya már +15-20%-ot ver majd rájuk, hiába ugyanúgy 6800 XT v. 6900 XT-ről beszélünk...

    Egyébként van nálam egy rog strix oc 3070-es, elvileg legjobb 3070-es, aztán gyenguszka a gpu-chip rajta, 2100MHz-nél vége (holott más 3070essel tudtam 2210MHz-et is...), a memóriája átlagos, cserébe tényleg halk, de a lényeg h nvidia részéről is lutri h mit kapsz a pénzedért és ott is volt h 2 egyforma típus volt nálam és 5 fokkal forróbb volt az egyik mint a másik... (külön-külön voltak a gépben x hét eltéréssel de a szobahőmérséklet az klímázós 24-25fok :)), úgyhogy a fentebbi amd-s dolgok nem csak az amd-re vonatkoznak ;)

  • ScomComputer

    veterán

    válasz DroiDMester #10994 üzenetére

    Hát nem tudom nálam járt jó pár darab 6*** szériából,még ilyen nem volt....bár a TUF-ra itt Bennyboy panaszkodott hasonló hibákkal,ő visszaküldte garanciába,de azt mondták neki 1 hónap "vizsgálat" után,hogy nincs baja...
    Pedig én is amik nálam voltak,vagy saját vagy gépösszerakás gyanánt,azok is voltak intel és amd-s gépekben is, érdekes dolog ez....

  • válasz BeZol #11003 üzenetére

    Time Spy (nem az első gyengébb része) órák hosszàt megy hiba nélkül!

    Mint írtam játékok is mennek 6-8órát is hiba nélkül, tehát a kártya HIBÁTLAN NINCS MIT GARIZTATNI!

    de van jópár játék amit nem szeret! Ez NEM GARANCIÁLIS PROBLÉMA!

    Hanem AMD BUG!!!

    Ha gariba küldöd ott is benyomják 3DMark Loop tesztbe 24H.ra, ott meg még annyi hiba se lesz! Szóval ülnek rajta 2-3hónapot és visszajön hogy hibátlan, ami igaz is csak épp némelyik játékot nem komázza!

    Nem egyedi eset ez a Black Screen és NEM garis probléma! Ez AMD BUG keress rá neten 5700XT óta létező dolog AMD.nél!

    [ Szerkesztve ]

  • Pro!Petya

    addikt

    válasz DroiDMester #11039 üzenetére

    Az nvidianál is panaszkodnak a blackscreen-re és a random crash-ekre.
    Akkor ez most hogy van ? Elkapta az is az "amd bug-ot"?! :DDD

    Elmondom szerintem mi a helyzet.
    A bányaszat miatt akkora volt az igény hogy a hulladék kártyákat is kiszórták a gyártók.
    Alapon minden gyártónál kijut x % selejt a szűrés után is, de most mikor egy ipari hulladékot is el lehetett adni arany áron ezért a gyártók bevállalták ezt.
    Aztán ennek tudatában mikor majd utolérik magukat (mivel nem tudtak annyit gyártani amennyi elég lenne) majd cserélik a hibásakat ha lesz miből. (Ami kb mostanság van...)

    Egy szónak is 100 a vége.
    Megprobálod nekünk elmagyarázni akiknek aztán tényleg 20/20 game is hibátlanul fut hogy a te kártyádnak nincs baja mert 10ből 7 játéknál működik ... ami kb 70%-os működési arány.
    Cserélni kell azt a francos kártyát!
    Raggie is írta, meg abban amit te magad linkeltél is annyi lett megoldás hogy gariba kártyacsere és problem solved.

    [ Szerkesztve ]

    Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz zsirfecske #11339 üzenetére

    Zen 2 és Zen 3 topikban is oldalakon keresztül volt erről vita.
    Az AMD - mint gyártó - célja, hogy a chipjein MINDEN körülmények között garantálja a stabil teljesítményt. Ezt ugyanúgy kell tudnia a chipnek 40°C-ban a trópusokon, mint egy norvég csávó garázsában, akár 5°C-on is.

    Példa: Nekem volt Vega 64-em, ami 50mV UV-t se bírt, más meg 80-120mV-al használta éveken át.
    Erre hogyan fejlesztesz gyártás tesztet, és minden kártyára egyedi BIOS beállítást és EC táblát? Valszeg sehogy.
    A tömeggyártás negatívuma, hogy mindent azonos minőségen biztosítanak.

    Az emberek 50%-a megveszi és úgy használja, hogy soha semmit nem nyúl a cuccokhoz.
    Az AMD driver-be is került már Auto Undervolting fícsör, ha valaki nem ért hozzá de van kis bátorsága. Mi meg, akik itt vagyunk, úgy sejtem az érteni próbálkozó és bátor tulajok max 10%-a vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

  • zsirfecske

    addikt

    válasz thomasvold #11509 üzenetére

    nem néztem használt árakat még, de akkor az amd shop garis(?) ref 6700 xt-m most kb. mennyit ér plusz bordával és thermal pad moddal? lehet havernak menne, lehet apróra, de ki tudja már ebben a katyvaszban. ember legyen a talpán aki jó pillanatban tud venni/eladni, ugye legtöbben még a whattomine napi értékei alapján számolják a kari árakat :))

    amúgy én is sapphire párti vagyok, hd 3870 passzív karim óta, de a devilek is rohadt jók. viszont érdekes, hogy a 6600 xt pulse 24 hó garos elvileg mindenhol, míg a 6800 pulse-ok 36 hóval jöttek. olcsóság és/vagy bányászás hatása ez :F

    [ Szerkesztve ]

  • válasz zsirfecske #11510 üzenetére

    A Sapphire az AMD kiemelt partnere és mindig is 2 év garancia volt rájuk. Most a magyar törvények miatt lett rájuk 3 év. (250 ezer ft +)

    Külföldön élsz, hogy tudsz AMD shop-ról vásárolni? Vagy hogyan tervezed?

    Nagyon jók a Devil-ek és hűvösebbek is pár fokkal, viszont a Sapphire valamennyivel halkabb és jobban tetszik. Majd kicsit alulfeszelem, ha nem leszek elégedett a hőfokokkal. Emag-nál amúgy sem szeretek vásárolni, kóklerek, nem egyszer küldtek már bontott/használt, újként megvásárolt terméket.

    szerk.: Most látom, neked volt 6700XT-d eladtad?

    [ Szerkesztve ]

  • zsirfecske

    addikt

    válasz thomasvold #11511 üzenetére

    jaa, gari télleg így van már, elfelejtettem, köszi!

    6700 xt-t még most szereltem csak ki, eladom majd de még a 6600 xt-t azért ki kell tesztelnem előbb, addig csak agyalok mennyit ér (és haveromat is érdekli). én ezt német ebay scalpertől vettem, ő nevén van az amd shop-os számla, csak továbbította és lefölözte, usual shit :O

  • C4mp3r

    addikt

    válasz Fitzgerald #12530 üzenetére

    topicba majd legyszi irj updateket, hogy hogy ment a gariztatas. ha jol latom amd garis a kartya.

  • BeZol

    őstag

    válasz DroiDMester #12519 üzenetére

    +1 (gigabyte aourus master rx 6800 xt járt nálam + sztem a kijelzője is gagyika)

    A gigabyte-ok egyetlen előnye, h nincs rajtuk garimatrica, akkor szeded szét amikor akarod (pl. vizezés, újrapasztázás, újrapadolás).

    Fitzgerald:
    nekem is ilyen a ref 6800 xt-m ami érkezett, viszont bányában "tökéletes" (mondjuk a memóra csak 2082MHz FastTiming-ot bír...), úgyhogy majd 2. év végén legariztatom. Nálam mindig elindult, és amint amd drivere betöltött, akkor szétartifactolta magát windowsban, de sosem halasztotta le a gépet.
    Én a helyedben kitesztelném h bányára stabil-e, elkapargatna 2 évig épp amit, utána meg legariztatva teljesen új kártyát kapnál (vagy mivel addigra nem gyártják, esélyesen egy hasonló teljesítményű next geneset), annyi h akkor viszont most kellene egy 2. kártya amivel tényleg lehet játszani :U
    Szóval tekinthetsz úgy erre a hibás kártyára h ha a bányában megállja a helyét, mint egy 2 évig ingyenes kártyára ami játékra rossz, de bányászva pénzt hoz a konyhára és mivel kapsz majd egy újat, az egész "ingyen" volt. Szerintem ezek a "legjobb" kártyák ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz BeZol #12535 üzenetére

    Sajnos APU-val, illetve IGP-vel nem rendelkező rendszerrel most már egyáltalán nem postol a kártya.
    Az Inteles rendszeren többször eljutottam oda, hogy sikerült postoltatni driver telepítés után (tehát az IGP-ről bebootoltam Windowsba, telepítettem a Radeon drivert, majd a 6700XT-vel indítottam újra hdmi-n, vagy display porton). Még BIOS-t flashelni is tudtam így (csak teszt jelleggel, hogy hogyan reagál rá a kártya).
    Viszont rebootot követően kb. 5-10 perc használat után már a desktopon is elindul az artifaktolás, aztán következő újraindításnál már nem postol...
    Néha a BIOS-ig eljutok, de Windowsba már nem.
    Következő logikus lépés ugye az lenne, hogy ha már fent van a driver, akkor downclockolom a kártyát.
    De 100MHz-et ír minimum és maximum clocknál is a wattman (minimum clocknak 100MHz a teteje a csúszkán, maximum clocknak 130 (!))...tehát nem tudom stabilizálni sehogy sem.
    A VRAM az 2000MHz, illetve a feszültség is rendben van ahogy látom.
    GPU-Z 0 MHz-et ír memóriára, mag órajelet látja normálisan.
    Szóval van itt baj.
    De a nagyobb baj, hogy az AMD-től vásárolt VGA-k garanciális jogai nem átruházhatóak, mint kiderült. Én meg mástól vettem.
    Szóval fizetem most keményen a tanulópénzt így 40 évesen :C
    Ezt csak úgy itt hagyom, hogy más ne kövesse el ezt a hibát...

    https://www.amd.com/system/files/documents/radeonrx6700xt-warranty-card.pdf

    Viszont most már akár szét is szedhetem, megtisztítom, átfújom hőlégfúvóval, újrapasztázom, aztán hátha lesz még belőle valami, bár nem hiszem.

  • Benoe77

    őstag

    válasz Fitzgerald #12539 üzenetére

    Szerintem a garancia kérdése más szinteken is szabályozott, tehát lehet, hogy hiába mondja azt az AMD, hogy nem átruházható, mondjuk uniós rendelkezések miatt kötelező foglalkoznia vele. Nézz utána ennek is.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz tlac #12560 üzenetére

    Szerintem ez is olyan dolog, mint a gari.
    Hogy több szinten is szabályozva van (lenne), ha bizonyítható (lenne).
    Ahogy pl. a "Warranty void if removed" matrica is, ami pl. az USA-ban semmit nem számít. Mármint fel lehet rakni (nyilván megpróbálják megijeszteni a user-t, ahogy nálunk netes rendelésnél a "rendelése fizetési kötelezettséggel jár" c. hülyeséggel is csinálják), csak hát attól még ugyanúgy át kell vegyék gariban, mintha nem lenne rajta.
    De nem bizonyítható, ergo az ember hülye lenne nem élni a garanciális igénnyel.
    Főleg mivel maga az AMD is csak bátorítja a user-t azzal, hogy több különféle szoftvert is fejleszt oc-hez (Wattman, Ryzen Master, stb.).
    Gyári feszen, a Wattman csúszkákon gyárilag elérhető maximális értékek beállításával sem kéne hogy csak úgy, bármiféle előjel nélkül megdögöljön a kártya ha jó a design, illetve megfelelő az airflow a házban.
    Ha ez valós veszély lenne és gyakran történne, akkor a feszültségen kívül a core/ram oc-t is hard lockolnák BIOS-ban, és nem lehetne 2950/2150-ig húzni (6700XT).

    #12561 Krisz0418

    Csak 100-at húztam rajta, 2000MHz a gyári érték. 2150-el csak tesztelgettem egy darabig, de első héten viszavettem 2100-ra.
    Ezelőtt majdnem 2 évig használtam egy XT-re flashelt 5700-at, azon is 100-at húztam a GDDR6-on, soha semmi baja nem volt.

    Viszont most már szöget ütött a fejembe, hogy lehet hogy a thermal padekkel van valami, illetve elképzelhető, hogy por ment valahova ahova nem kéne.
    Ahogy látom a teardown videóban, a backplate-et le lehet szedni anélkül, hogy a warranty-s csavarhoz hozzá kéne nyúlni.
    A belsejéhez viszont csak akkor nyúlok, ha 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem tudnám már gariztatni.

    [ Szerkesztve ]

  • .Ishi.

    aktív tag

    válasz BullKoxa #12558 üzenetére

    Koszi, vegre kiprobaltam egy masik monitoron (1080p144hz, Freesync, Displayport kabel), baromira orultem, hogy megszunt a baj. Mindig feleledt a monitor, nem volt driver crash, stb.

    ...na, es ez tartott kemeny ket napig. :W Tortent ugyanis, hogy az Asrock boot logo utan a monitor kabe 2 masodpercig bement sleep mode-ba, de ez eleg volt, hogy a Windowsba belepve egy driver crash report tool fogadjon. :( (Eszkozkezeloben ilyenkor a kartya mellett sarga felkialtojel van.) A durva az volt, hogy a restart nem segitett, de meg egy rendes leallitas sem - ugy oldottam meg, hogy leallitottam a gepet, kihuztam a DP kabelt, gep bekapcs, majd bedugtam a DP kabelt - es lass csodat, minden mukodott, 144hz, stb.

    Baromira frusztralo dolog, az tuti, ha nem lenne gpu hiany, elgondolkodnek a gariztatason. (Erdekes modon az RX560nal ilyen problemam nem volt.) Ha tippelnem kene, valamilyen driveres bug bekavar a sleep mode-nal. Az AMD Community oldalan is van egy 10 oldalas thread errol, oda is beirtam, remelem majd javitjak.

  • válasz Chaser #12855 üzenetére

    3.éve, pontosabban 2021-10-09.én lesz 3éves az MSI 2080 GAMING X TRIO-m(még van rá bő 2hét gari) :)

    Mióta megvan azóta 1440p-ben játszottam vele az összes játékot, még a VGA gyilkos Metro Exodus EE-t is, és volt olyan beállítás ahol szép volt a játék és megvolt a 90-100FPS

    Szóval egy hasonló tudású új friss(6600XT) VGA-nak is tudnia kell(ene) akkor ezt.

    Az hogy "dedikáltan" minek minősíti az AMD a kártyáit egy másik dolog, PL: a 6700XT-t 1440p re minősítik de 1440p-re éppenhogy elegendő a 6900XT-m ha nem 60FPS el akarok szötymörögni hanem kihasználom amit tud a monitorom (FreeSync™ 144Hz)

    A helyedben 2X át gondolnám a 6600XT vásárlást főleg hogy te egy nagy 4K-s OLED-en akarnád tolni vele, hát ott össze fogja magát fosni..... :C

    [ Szerkesztve ]

  • Raggie

    őstag

    válasz DroiDMester #12850 üzenetére

    Az RX 6600 XT-t teljesen felesleges 1080p felett nézni bármire. Nem arra való.
    Az 1080P-s eredményei pedig továbbra is eléggé ott vannak a 2080-ason.

    Ha neked volt is 6600XT-d, akkor sem neki való környezetben tesztelted ezek szerint.
    És ne gyere a mit is kellene tudnia szöveggel, mert a 6600XT eléggé világosan le lett kommunikálva AMD által is hogy 1080p kártya(meg úgy kb mindenhol ezt lehet olvasni amióta kijött).

    Valamint továbbra is ott van, hogy fele annyit fogyaszt és hogy új mostantól 2-3 év garis kártya ami helyett te használt már éppen nem garis két-három éves kártyákat javasolsz... enyhén szólva rossz tanács...

    Clint Eastwood FTW

  • válasz Raggie #12860 üzenetére

    160Watt vs 210Watt az hol van 2x annyi? ez +50W nem 2X annyi! már számolni sem tudsz?

    Nem azt mondtam hogy 3.éves kártyát kell venni PL: én 2.hónapja adtam el 200.ért az 1.éves OC-s 2070Super-t(ami alapon hozta a 2080as szintet) amire még 2év garancia volt, és nem látott 1másodperc bányát sem! olyan állapotú volt mindha most vennéd a boltban!

    hasonlókat lehet most is kifogni aprón, bár azóta kicsit emelkedtek az árak(de írtam is hogy kb ~250.e) nem agyon harcolt használtra gondoltam hanem amire még van 1-2.év garancia!

    a 2080.is 1080p re lett tervezve mégis 3évig kiszolgált 1440p-ben, ez nem mentség a 6600XT-nek attól még ugyan úgy -20% ot tud, mind1 hogy 1080 vagy 1440.be nézem!
    ahogy írtam a 6600XT akadozott PL: DaysGone-alatt mikor motorozol, ott olyan szép laggokat csinált hogy öröm volt nézni, 2080al meg vaj sima mindég.

    Fogyasztást is írtam ha valakit zavarna a +50Watt lehet neki adni UV.t 0,95Voltal el megy gyári órajeleken úgy hogy nem veszít az erejéből és 170-180W ot eszik.

    De zárjuk a témát, mert ahogy látom van jópár AMD-s fan, akinek nagyon fáj hogy egy 3.éves nv kártya jobb mint a frissen vett 6600XT-je

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Chaser #12863 üzenetére

    Nem azt kell nézni hogy melyiknek melyik a párja, vagy utódja! és igen ha most vennék VGA-t és MAX 250-300.e lenne a keret!

    Akkor előbb vennék egy használt 2080at mint egy vadi új 3060ast vagy 6600XT-t, soha nem azt néztem hogy melyik VGA-nak melyik az amd-s vagy nv-s párja!
    Én azt nézem hogy pl 250.e ből melyik az a VGA ami a leg erősebb mind1 hogy új vagy 2éves(ha van még rá legalább 1év gari)

    Mikor vettem a 6800XT akkor is azt néztem hogy, akkor és jelenleg is ez a VGA az aminek a legjobb ár/teljesítménye van.
    Sajnos kifogtam belőle egy gyári hibásat állítólag, (ha vissza olvasol itt írtam róla elég sokat) hiába volt bontatlan új, olcsó volt és lecsaptam rá! Elég sokat váltogatom a VGA-imat 3gépem van, így van hogy évente 5-6. kártya is átmegy a kezem alatt, tavaly pl több mint 10.et cseréltem de idén is már a 6.odiknál járok!

    De az elmúlt 25.évben szerencsére egyetlen VGA-m sem volt hibás, utoljára(12.éve) egy Sapphire HD 4890 Toxic-ot kellett gariztatnom, de az is 3.napon belüli volt szintén gyári hibás.

    Sajna a 6800XT vel befürödtem, mert német garis és ASUS VGA-k lokális garisak, itthon nem intézhető a gari csak ott ahol vásárolva lett!

    Vettem volna újra egy másik 6800XT-t de sehol nem lehetett kapni már, itthoni boltba akartam venni mert még 1X nem kínlódok a külföldi garival az hót ziher! így lett a 6900XT Red Devil

  • válasz 3800+ #12866 üzenetére

    Ismét egy AMD buzi! :C

    Leírtam világosan, nem keverek semmit, azt veszem ami az adott keretből a leg gyorsabb, vettem volna 3080Ti.t is ha annyiért árulnàk mint a 6900XT.t, de sajna nem annyi hanem 150-200.e el drágább! Leírtam ha használt vga a cél akkor minimum 1év garis legyen.

    Raggie képzeld nincs egy deka eladó 2080.asom se, az az 1 van amiről beszéltem, ha olvastad amiket írtam gyakran cserélgetem a gépeimbe a vga.t és minő csoda a 2080as még 3év után is megvan(vajon miért?), és továbbra sincs tervben eladása, mivel erre a projektra nem szándékozok ráfizetni nagyon semmit, az árából meg nem kapsz se új se használtan jobbat, ezért próbáltam be a 6600xt mert kb az az ársáv de sajna nem jobb tőle hanem szarabb!

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Chaser #13134 üzenetére

    6600XT Nitro 290.e(ahol mondtad).

    KFA2 RTX3060TI 300.e, és 5év gari!

    a 2kártya hűtése kb azonos! egyik sem a halk/néma kategória! És hiába játszadozol a TDP limittel, meg UV-vel egyik sem lesz néma ahogy akarod!

    Ha 6600XT ből halkat akarsz akkor legalább XFX Speedster QICK 308, de hát ugye az nem 290.e hanem 370.e de ennyiért meg megkapod a létező legjobb(ASUS ROG-STRIX) hűtésű 3060Ti-t ami tényleg néma még szarrá OC-zva is, és nem kell azon törnöd a fejed hogy mit csinálj vele hogy néma legyen!

    ******************************************************************************************
    Mumee lehet eltévedtél valóban! mert neked még iskolában lenne a helyed úgy 1-2.osztályba ha ennyire nem tudsz számolni!

    10.e Ft eltérés van a 6600XT nitró és a linkelt 3060Ti között ez kérek szépen kemény 3,3% nem 20-30.ahogyan te számoltál!

    Az FC6ot meg hagyjuk mindenki tudja hogy AMD-s cím még szép hogy AMD.n jobban fut!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák