Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #12516608

    törölt tag

    válasz Thronks.90 #78170 üzenetére

    Szerintem amivel jobban fogsz kijönni az a modulonként 1 szálas beállítás. Alap 3,5GHz órajelen kb. A cache és az FPU az gyakorlatilag az első mag tulajdona a modulon belül, tehát a második mag lekapcsolásánál is marad. Phenom II X4 965BE teljesítményt (vagy valamivel jobbat) fog tolni.
    Amire használod, arra majdnem egy Athlon II X4 640 is elég lenne. Az FX meg az eredeti dobozban mehet a gyűjteménybe. ;)

    Ha a lapom annyira életre kel, hogy egy bios (rá)frissítés végig menjen akkor a régi SATA2 WD10EALS vinyóról a 2018-as állapotú Win7 boot után életképesnek fogom nyilvánítani. Csak a sorsát kéne eldöntenem. Na, ez lesz a vakarózós dolog, hogy melyik régi családi gépbe menjen "upgrade"-ként. :DDD (Nekem itt Bp.-n elég a 2 db Ryzen konfig.)
    HD7790 VGA-val lesz a műtét - ha lesz lelkierőm és fizikai is a 20 kg-os gépet kibányászni az asztal alól sérv-műtétre várva. HD7770-et meg simán tudok menteni az egyik vidéki gépemből, ha minden kötél szakad.

    --- 2010 óta csak a következő AMD procikkal szereltem családi gépeket és sajátokat:
    AM3: Athlon II X4 640, Phenom II X4 965BE (működnek most is), FX-8320 (a lap szorul belgyógyászati kivizsgálásra) FX-6300-hoz csak alaplapi BIOS-t frissítettem valakinek (aki itt most fórumtárs) működött ez is, FM2: A8-6600K a húgomnak Brüsszeli mindenes gépnek, működik 8 éve, R5 2400G és 1600AF magamnak - na ezek szépek és okosak is egyben de SZÓBA állnak velem ;) :DDD .

    --- Hencso & jokeph : A Zen magok 1. verziója is durván megverte alapon az FX-eket.
    FX-8320 és i7 4770K 4,4GHz-n multicore-ban kb egyenlő, de a 2400G-m 3,9GHz allcore oc-val erősen veri mindegyiket single és multi oldalon egyaránt. :K 3,8GHz-es 1600AF-fel meg már nem is éerdemes az előző hármat összehasonlítani. ;) :K

Új hozzászólás Aktív témák