Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-24 15:03:00

PROHARDVER!

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6001) Mate válasza s7evcsenko (#6000) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Köszi!

Van külön felület erre vagy simán emailt írjak? Rendelésnél nem találtam ilyet.

(#6002) qqzs válasza radi8tor (#5997) üzenetére

qqzs
(őstag)

en is mpl-t es ups-t irtam. nekem sima postas meg sose hozott amazon csomagot 100+ rendelessel

(#6003) s7evcsenko válasza Mate (#6001) üzenetére

s7evcsenko
(PH! addikt)

Rámész a rendelésedre, és ott lesz egy "get product support" elvileg.
Én aszem ide írtam.

(#6004) Mate válasza s7evcsenko (#6003) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Ott kerestem én is, de nincs. Pedig úgy rémlett, hogy régebben volt.

(#6005) radi8tor válasza Mate (#6004) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Elég sokszor megírtam hogyan lehet felvenni a kapcsolatot velük. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ https://wellbe.hu

(#6006) s7evcsenko válasza Mate (#6004) üzenetére

s7evcsenko
(PH! addikt)

Érdekes, nekem ott van a mostani rendeléseimnél is. :F

(#6007) Upo válasza radi8tor (#5993) üzenetére

Upo
(PH! addikt)

Köszönöm, így megtaláltam. Bár nekem angolra van állítva (ahogy a screenshotokon is látszik), mert németül nem tudok.
Chat ki volt szürkítve, email-t elküldtem, meglátjuk mi lesz az eredmény. Mondjuk ha vissza akarják fizetni akkor nem járok jól, mert egy egyszer használható 10€ kupont is elhasználtam rá, most annyival drágábban tudnám csak megrendelni újra. Remélem ajánlanak újraküldést is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6008) Upo válasza qqzs (#5994) üzenetére

Upo
(PH! addikt)

Már pedig ez sima posta, nem követhető csomag, nincs tracking. [link]
A visszaigazoló mail-ben van egy link amivel elő lehet hozni azt a zöld csíkos vackot, az nem ér végig, de gyakorlatilag úgysem jelent semmit.
És angolul használom az amazon.de-t én is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6009) qqzs válasza Upo (#6008) üzenetére

qqzs
(őstag)

100%hogy nem sima posta hozta. Dp deutche post egyebkent. Amazontol elkernem a dp trackingot es hogy ha tudjak azt hogy kinek adtak oda huban. Azzal meg mpl es upsnel. Vagy csak siman felhivnam mpl upst erdeklodni nev cim alapjan. Mondjuk nekem osszes helyi futar szama megvan es hetekkel elobbre emlekznek ha vol kezbesites. De pl ups titkolja a futarokat. Latsz a kornyeken kerdezd meg szemelyesen akar. Ez megyeszekhely kulvaros lehet bpen mas a hozzaalas.
Mondjuk amazonnal azota nem erdeklodtel?

(#6010) sepsi0 válasza qqzs (#6009) üzenetére

sepsi0
(őstag)

Nekem eddig az összes Amazonos rendelésemet (.de/.co.uk) a posta hozta (nem MPL). Konkrétan mindegyikért be kellett mennem a postára. Bár 6db megrendelésem volt eddig csak, de ez 2 év alatt.
Ezek olcsó vagy ingyenes szállítással voltak.

(#6011) Upo válasza qqzs (#6009) üzenetére

Upo
(PH! addikt)

De érdeklődtem, akkr küldtem a mailt nekik mikor írtam a hsz-t amire válaszoltál. Már visszatérítették a pénzt (35€), úgyhogy buktam az olcsó kamerát, mert a -10€ kupon csak egyszer járt. Most vagy rendelek 45€-ért vagy 14900-ért már itthon is megvehetem.
Írták, hogy ha mégis megjönne közben akkor sincs már semmi dolgom (magyarul akkor nyertem), ha meg újra rendelem akkor válasszam a leggyorsabb küldési módot, írjak nekik, és kinullázzák a postaköltséget (átvállalják).

(#6012) Mate válasza s7evcsenko (#6006) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Ma már sikerült. Tegnap valamiért nem látszódott.

Már válaszoltak is, hogy piacteres eladó árulta, így nem tudnak helyette másikat küldeni, de visszafizetik az árát.

(#6013) zolnagy

zolnagy
(senior tag)

Most regisztráltam amazonon, előtte nem használtam. Eddig csak ebayen vásároltam. Ahhoz képest furcsa, hogy megrendeltem a terméket, de még nem kellett fizetnem. Ez így OK? Várjak és majd jelez, ha kell? Köszi előre is.

(#6014) szunya1 válasza zolnagy (#6013) üzenetére

szunya1
(PH! addikt)

Csak akkor kapják a le a számládról, ha megerősítésre került a sikeres átvétel/kézbesítés.

(#6015) qqzs válasza szunya1 (#6014) üzenetére

qqzs
(őstag)

marmint az elkuldes

(#6016) zolnagy válasza szunya1 (#6014) üzenetére

zolnagy
(senior tag)

Közben eltelt 1-2 óra és időközben levették a megadott összeget, jött az sms.

(#6017) szunya1 válasza qqzs (#6015) üzenetére

szunya1
(PH! addikt)

Én maradok az előző variációnál, :) A VISA terhelés ( Ausztriában), a sikeres kézbesítés után történik.

(#6018) Mercutio_ válasza szunya1 (#6017) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

És ez itt egy osztrák fórum... óh wait!:DDD

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C mITX HÁZ, SEIKO SRP639 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik

(#6019) KisTücsök

KisTücsök
(PH! addikt)

Hali!

Maestro kártyával esélytelen prime-ot csinálni? amazon.co.uk-ról próbálok, mert ez legalább elfogadja a kártyát, de amikor a prime szekciónál megadom, ezt írja: "This card is not eligible for this purchase."

Van erre valami megoldás?

(#6020) zolnagy válasza szunya1 (#6017) üzenetére

zolnagy
(senior tag)

Hát én most az USA-ból rendeltem és még fel sem adták, nemhogy megjött, de már levette a VISA kártyámról.

(#6021) qqzs válasza szunya1 (#6017) üzenetére

qqzs
(őstag)

Nem hiszem

(#6022) qqzs válasza KisTücsök (#6019) üzenetére

qqzs
(őstag)

Minek a prime? Mert arra nem jo amire szeretned

(#6023) KisTücsök válasza qqzs (#6022) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

Twitch prime miatt.

(#6024) twofatcat válasza KisTücsök (#6019) üzenetére

twofatcat
(őstag)

UK Amazon ezeket fogadja el:

Visa
Delta
Visa Electron
MasterCard
EuroCard
American Express
UK based Maestro and Solo cards

Gondolom a te Maestro kártyád magyar és azért nem. Kellene egy rendes Mastercard vagy Visa

(#6025) peter9228 válasza KisTücsök (#6023) üzenetére

peter9228
(senior tag)

Ha csak azért kell akkor inkább fizess elő Prime Video-ra, jár mellé a Twitch prime, és 6 hónapig csak 3 euró / hó.

(#6026) alratar válasza Mate (#5999) üzenetére

alratar
(őstag)

Remélem én nem járok így.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#6027) Mate válasza alratar (#6026) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Részben happy end a vége, úgyhogy nincs gond. A csomagot azért érdemes megnézni átvétel előtt. Kartonba volt csomagolva, nyitható részén érintetlen. Átvétel után vetteem észre, hogy alján és tetején simán kihúzható belőle a karton és visszadugható bontás, látható nyom nélkül.

(#6028) radi8tor válasza Mate (#6027) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Értem én hogy környezetvédelem, de egy kis műanyag spanifert igazán rátehetnének. Amikor eredeti csomagolásában küldték a vízforralót, akkor legalább volt rajta olyan...

(#6029) alratar válasza Mate (#6027) üzenetére

alratar
(őstag)

Gond nincs, csak macera írni amazonnak, végi izgulni az újraküldést (ha küldenek újat) és reménykedni, hogy az is nem szívódik-e fel. Mert harmadikat tuti nem küldenének. :)

Meg a másik, hogy valószínűleg nem én fogom átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#6030) cellukx

cellukx
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendeltem 1 hete egy billentyűzetet, de sajnos az egyik gombja nem jó. Vissza szeretném küldeni. Ehhez meg is találtam az amazon.co.uk felületén a visszaküldés gombot, ahol leírtam röviden a megjegyzésbe, hogy mi a gondom vele. Kaptam emailt is, amely tartalmazza a kinyomtatandó és a csomagra ragasztandó vonalkódokat..stb. Még azt is írták, hogy a postaköltséget majd visszautalják. Meg van minden eredeti csomagolása, így abban vissza is tudom küldeni.
Az lenne a kérdésem, hogy a tapasztalatok szerint, kivel érdemes visszaküldetnem? Általában mennyi idő mire visszakapom a pénzemet, vagy kell máshol is jeleznem? UPS hozta Angliából.
Bocs, ha már sokadjára teszem fel ezt a kérdést, de eddig nem kellett amazonhoz visszaküldenem csomagot és nem szeretnék hülyeséget csinálni.

Előre is köszi!

(#6031) K1nG HuNp válasza cellukx (#6030) üzenetére

K1nG HuNp
(senior tag)

UPS

The fact that I procrastinate and get things done is the reason I still procrastinate. __________ www.vassbence.dev __________

(#6032) radi8tor válasza cellukx (#6030) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

...vagy DPD. Amelyik olcsóbb.

(#6033) cellukx válasza radi8tor (#6032) üzenetére

cellukx
(kvázi-tag)

Nem semmi, mint a villám, olyanok vagytok :D

(#6031) K1nG HuNp

Köszönöm! :R

(#6034) radi8tor válasza cellukx (#6033) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Gyorsabb, mint Amazon support. :P

(#6035) K1nG HuNp válasza radi8tor (#6032) üzenetére

K1nG HuNp
(senior tag)

ha úgyis visszautalják akkor mindegy szerintem, személy szerint jobban megbíznék az UPSben minden téren, főleg hogy UK-ba megy a csomag

The fact that I procrastinate and get things done is the reason I still procrastinate. __________ www.vassbence.dev __________

(#6036) ldave

ldave
(PH! nagyúr)

Adnék egy pirospontot a GLS-nek: valamiért rosszul került rá a telefonszámom a csomagra (ezt nem értem hogyan), így a futár nem ért el (munkahelyre rendeltem, nem egyszerű bejutni). Viszont levadászott Facebook-on, szerencsére elég egyedi nevem van, így könnyen megtalált és ott keresett meg és tudtam vele helyet és időpontot egyeztetni.

A Slime draws near! Command?

(#6037) Möhe

Möhe
(PH! addikt)

Német amazonról rendelnék 1 db terméket 400€ értékben.
De mégis van postaköltség/csomagolás: 5.5€ Valamint mindig mondjátok ,hogy ha végig van vezetve a vásárlás a fizetési gomb-ig akkor látni,hogy mennyi a végösszeg (áfakülönbözet miatt) , nah most nekem csak ez a plusz 5.5€ jött hozzá.
Jól van ez így?Vagy majd később kopogtatnak hogy kedves ügyfelünk, fizess még ide/oda mert ...sajt.?!?!

szerk: 333ft/€ áron számolja a végösszeget ezt akkor inkább a bankra bízzam és fizessek forintban ugye?

[ Szerkesztve ]

(#6038) Bornie127 válasza Möhe (#6037) üzenetére

Bornie127
(fanatikus tag)

Nem lesz egyéb költséged. Nem fognak kopogtatni. Bankod váltsa, euróban fizess ne forintban.

(#6039) s7evcsenko válasza Möhe (#6037) üzenetére

s7evcsenko
(PH! addikt)

Az amazon az eladó, vagy külsős cég?
Tudtommal csak az amazon engedi el a pk-t.

(#6040) Möhe válasza s7evcsenko (#6039) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

külsősök, erre nem figyeltem
de nem az 5 juró vág földhöz,csak érdekességkép említettem

(#6041) Möhe

Möhe
(PH! addikt)

valami nem volt rendben a fizetéssel, nem tudom mi lehetett az ,de a kártyámat újra bevittem a rendszerbe
most már rendben van? vagy újra meg kell vennem a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#6042) Möhe válasza Möhe (#6041) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

javítottam a rendelést, de nem fogadja el a VISA kártyámat az amazon
sima forint számlához van CIB-es kártyám, mi a hiba?

(#6043) radi8tor válasza Möhe (#6042) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Bankot hívd fel, lehet zárolta a kártyádat elővigyázatosságból.

(#6044) Möhe válasza radi8tor (#6043) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

1 eur-t zároltak a számlán , a második próbálkozásnál is , de cak pakk 9xx Ft van zárolva rajta.....

(#6045) radi8tor válasza Möhe (#6044) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Bankot felhívtad? Megkérdezted van valami gond a kártyával? Ezeket nem fogod netbankon keresztül kideríteni.

(#6046) alratar

alratar
(őstag)

A rendelésemnél, ha rányomok a Track package gombra, a megjelenő csúszka mennyire pontos?
Azt írja Will dispatch 27 Mar , de a zöld csúszka még nem érte el és a pénzt se vonták le a kártyámról.

(#6047) ldave válasza alratar (#6046) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

Futárcég esetében pontos, ha posta, akkor inkább csak tájékoztató jellegű.

A Slime draws near! Command?

(#6048) radi8tor válasza alratar (#6046) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Valószínű ma éjjel útnak indítják. Erről emailt is fogsz kapni.

(#6049) alratar válasza ldave (#6047) üzenetére

alratar
(őstag)

De hát a Will dispatch a postázás idejét jelenti, ha jól tudom.
Vagy az is ilyen kb. adat?

(#6050) radi8tor válasza alratar (#6049) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Igen. Általában tartják, de nem 100%. Normál postával rendelve nincs garantált kézbesítési idő. Ha jópár napig nem változik az állapota a rendelésnek, akkor rá lehet kérdezni náluk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.