Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Szevam

aktív tag

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topicnak!!!

Tudomásom szerint a megújuló energia források Magyarországon nem annyira jól hasznosíthatók. A legjobban mégis talán a napenergiát lehetne (belegondolva a szélerőművek kis számban, inkább a Kisalföld környékén találhatók, mert ott használható ki legjobban). Ha jól vettem észre, nem sokan tehetik meg, hogy megújuló energiát alkalmazzanak, vagy azért mert nem értenek hozzá, vagy azért mert nincs pénzük (tudjuk, hogy sajnos nem olcsó ezen berendezések beszerzése). További akadály például egy otthoni szélerőműnél, hogy a megtermelt áramot nem tudjuk raktározni, így amit nem tudunk felhasználni megy (menne) visszatáplálásra az áramszolgáltatóhoz, ami nyilvánvalóan nem gazdaságos számukra. Ugyanúgy, ahogy nem tudjuk jól tárolni a a megtermelt áramot, nem tudjuk a hőmérsékletet sem megtartani sokáig. Az elraktározás pedig azért szükséges, mert mi van akkor, ha nem süt a nap, szélcsend van stb...? Ha nem tudjuk elraktározni, lesz olyan időszak amikor más energiához kell folyamodnunk. Például télen eléggé kevés órán keresztül süt a nap, ráadásul több a felhő is általában, így még jobban rövidíti a napos órák számát, ami energia vesztéssel jár.

Node ne csak a szám járjon!

Álljon itt néhány link, aminek a segítségével majdnem ingyen (mindenképpen jóval olcsóbban), de egy kis idő és munka ráfordításával saját magunk készíthetjük el:

1. Sörkollektor: kb egy egyszeri 30000 Ft-os kiadás + saját munka (vagy van ilyen is)
    2. Mágnessel ( + ventilátorral) meghajtott LED

Egy kis plusz (most találtam) :D :[link]

Azt hiszem, amit leírtam marha kevés ehhez a témához. Ha még él a topic akkor szívesen beszélgetnék róla :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. ;)

Hozzászólok Aktív témák