Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz BiP #34 üzenetére

    Remélhetőleg fognak fejlődni a céláramkörök is, megjelenésükkor a legtöbb videóformátumot nem volt triviális kódolni/dekódolni, most meg azokat a legtöbb iGPU félálomban elintézi.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz BiP #34 üzenetére

    Jah, munkára szeretem. Windows asztal 4K-ban szupi. Hozza a Retina kijelző élményt.
    Viszont multimédiára feleslegesnek tartom. Már csak azért is, mert ismerem valamennyire a videózást és tudom, hogy a valós 4K felbontás egy videóban az idő töredékében jelenik csak meg. Red Tools-ban kijött vmi 2,2°/s svenk sebesség 4K-ban APSC szenzoron. Ez az a sebességhatár, aminél még nem zuhan be a mozgásfelbontás a natív alá. Ez extrém lassú svenkelés: 90°-os elfordulás a kamerával 40 másodpercig tartana ekkor, ha nem akarjuk összemosni a 4K képet olajfestményre.
    Ennél gyorsabb relatív elmozdulás olyan motion blur-t eredményez, hogy teljesen mindegy, hogy 4K, 1080p, vagy 480p. ;]
    Igazából pár másodpercnyi statikus felvételt leszámítva nem ad hozzá az életedhez a 4K mozizás túl sokat. Legalábbis ha vmi akciót nézel (játszol) és nem természetfilmet.
    Játékra meg megint nem ad hozzá nekem sokat. Kicsit élesebb a kép és kevesebb a hangya a kontúrok mentén, ami kisebb felbontásban látszana az élsimított éleken. Viszont kicsit jobban hátradőlök mondjuk kettő kar távolságra és máris nem soft az 1080p se. :U

    Tévénél se gondolom, mert 55-60" az még nagyon kicsi. Legalábbis én nem egy-két méterre szoktam ülni egy tévétől. Olyan 120" és felette (nyilván itt már vászonra vetítve) látom értelmét a 4K-nak. Ezt tapasztalatból mondom, hogy a 120-as vásznon már kijön a szúnyoghálója az 1080p-nek (ekkor kb 3 méterre ülök a vászontól). Amúgy a 32-es monitortól is kartávolságra ülök a Retina kijelző élményért. Ami azért jóval közelebb van, mint ami szerintem egészséges lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák