- OLED TV topic
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen asztali médialejátszót?
- Azonnali processzoros kérdések órája
- M.2 SSD hűtés
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
- Bluetooth hangszórók
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ripla
addikt
És milyen jó lenne, ha ennek csak a századrészét képesek lennénk megfelelő módon eltárolni, a Világ energiaügyi helyzete azonnal megoldódna, hogyha még mindig nem gyerekcipőben járna az energiatárolás problémája.
-
arnyekxxx
veterán
"Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul"
Ez így van, de ha megújulókat nézünk, pl. napkollektor: a nap energiáját nem a föld nyeli el, ugyanaz a hő szabadul fel mint ami amúgy a felszínt terhelné, csak máshol (és egy minimális mértékben csökkentve). A fossziliseknél viszont konzervált energiahordozókból szabadítunk fel olyan energiát ami már rég el van zárva (bár technikailag az is a napból származik, csak egy olyan időszakból, amikor még nettó elnyelők voltunk)
Ha a végét nézed, összességében így, vagy úgy az az energia szabadul fel, amit a napból kaptunk az elmúlt 4 milliárd évben, az egyensúly helyre áll; igazán hatékonyság kérdése az egész.
az az energia szabadul fel, amit a napból kaptunk az elmúlt 4 milliárd évben,
ez a fosszilisre igaz, a hasadóanyagra nem -
arnyekxxx
veterán
1 SMR - 1 adatközpont, 1 SMR - 1 adatközpont sorminta lehetne a megoldás, de ahhoz még kell pár év.
Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul, és fűti a bolygót. Ami persze le is sugároz valamennyit, de az egyensúly akkor is egy melegebb hőmérsékleten áll be.(+ Az égő orosz olajfinomítók füstje hogy viszonyul a klímacélok teljesüléséhez? Nyilván kicsit sem zavarja, ha nincs benne a képletben...)
az ember nem tud annyit fűteni, hogy az akár kerekítési hibaként megjelenjen a Napról érkező meleg mellett. 174 petawattot kapunk a Naptól másodpercenként.
-
Reggie0
titán
"Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul"
Ez így van, de ha megújulókat nézünk, pl. napkollektor: a nap energiáját nem a föld nyeli el, ugyanaz a hő szabadul fel mint ami amúgy a felszínt terhelné, csak máshol (és egy minimális mértékben csökkentve). A fossziliseknél viszont konzervált energiahordozókból szabadítunk fel olyan energiát ami már rég el van zárva (bár technikailag az is a napból származik, csak egy olyan időszakból, amikor még nettó elnyelők voltunk)
Ha a végét nézed, összességében így, vagy úgy az az energia szabadul fel, amit a napból kaptunk az elmúlt 4 milliárd évben, az egyensúly helyre áll; igazán hatékonyság kérdése az egész.
Ez nem igaz. A napkollektor tobb energiat nyel el, mint ami a foldet terhelne, mert "feketebb". A fold tobb fenyt ver vissza a legkor-vilagur fele, mint a napkollektor.
-
BaJaZo
aktív tag
-
ddekany
nagyúr
Szerintem meg de. Ha nettó energialekötők lennénk; a nap sugarát elnyelnénk, egyből passzív energiahordozóvá alakítanánk, valamint endoterm folyamatokat végeznénk (egyszerűbb, a nap sugárzása következtében kialakuló vegyületek komplexitását növelve C-t addícionálnánk, szénláncokat építenénk, stb), akkor a felszíni hőmérséklet esni kezdene. (Az más, hogy lenne egy csomó nagy energiasűrűségű, magas entrópiájú vegyületünk, amivel nem tudunk mit kezdeni, de az energia passzív formában el lenne zárva, amint megérkezik)
Amit fosszilis energihordozók elégetéssével, vagy bármi emberi tevékenységgel felszabadítasz energiát adott időtartam alatt, az egy nagy semmi ahhoz képest, mint amit ugyan annyi idő alatt a nap ráborított sugárzás formályában a földre, vagy amit a föld hűlő (és radioaktívan is bomló) belseje ad. A globális felmelegdés arról szól, hogy a légkör meg felszín kémiai összetételének megkavarásával megváltozik, hogy hány fokos felszíni hömérsékletnél van egyensúlyban a bejövő és kimenő energia. Maga a bejővő és kimenő energia mennyiség nem változik érdemben.
-
ddekany
nagyúr
Szépen körvonalazódik az a jövő, ahol a társadalmi olló egyik, ha nem a legfontosabb pillére az lesz, hogy mennyire vagy benne az AI-ban. Ebből máris kikövetkeztethető, hogy az emberiségnek a cirka 80%-a ki is esett abból az elképzelt jövőből, amit szép lassan akár erőszakkal is rá akarnak kényszeríteni az emberiségre. Gyönyörű lesz.
A társadalmi és a környezeti károkról már nem is mondok semmit, tudatosan nyírjuk ki saját magunkat egy olyan utópia kedvéért, ami néhány tucatnyi ember meggazdagodásán kívül, minimálisan elhanyagolható pozitív hozadékot ad.
Az AI által létrejövő károkozás most még felbecsülhetetlen, de mindenképp hatalmas árat kell majd fizetni érte. Az emberiség továbbra is olyan g*ciostoba, hogy talán meg is érdemli hogy kipusztuljon. Az állat- és növényvilágot azért sajnálom, ők nem tehetnek róla, hogy a bolygó elvileg legfejlettebb lényei, egyben a leghülyébbek is...
Persze a többi élőlény valójában mérhetlenül butább mint az ember, de épp ezért nem is tudják szervezéssel és gépekkel felszorozni a primitív vágyaik hatását. Az emberrel sem igazán az intellgienciája a gond, hiszen szinte mindenki aki számít képes megérteni, hogy mi lenne a hosszútávú érdeke a fajnak. De aztán pszichés és játékelméleti okokból képtelen eszerint cselekedni.
-
V.Milán
aktív tag
Szerintem meg de. Ha nettó energialekötők lennénk; a nap sugarát elnyelnénk, egyből passzív energiahordozóvá alakítanánk, valamint endoterm folyamatokat végeznénk (egyszerűbb, a nap sugárzása következtében kialakuló vegyületek komplexitását növelve C-t addícionálnánk, szénláncokat építenénk, stb), akkor a felszíni hőmérséklet esni kezdene. (Az más, hogy lenne egy csomó nagy energiasűrűségű, magas entrópiájú vegyületünk, amivel nem tudunk mit kezdeni, de az energia passzív formában el lenne zárva, amint megérkezik)
-
ddekany
nagyúr
"Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul"
Ez így van, de ha megújulókat nézünk, pl. napkollektor: a nap energiáját nem a föld nyeli el, ugyanaz a hő szabadul fel mint ami amúgy a felszínt terhelné, csak máshol (és egy minimális mértékben csökkentve). A fossziliseknél viszont konzervált energiahordozókból szabadítunk fel olyan energiát ami már rég el van zárva (bár technikailag az is a napból származik, csak egy olyan időszakból, amikor még nettó elnyelők voltunk)
Ha a végét nézed, összességében így, vagy úgy az az energia szabadul fel, amit a napból kaptunk az elmúlt 4 milliárd évben, az egyensúly helyre áll; igazán hatékonyság kérdése az egész.
De a globális melegedés ez amúgy nem a felszabaduló energiáról szól, hanem hogy hány fokon áll be egyensúlyba a légkör. Egyensúlyba a bejövő és a világűrbe kimenő sugárzás (jobbára infra) közt.
-
gabor7th
addikt
Majd az AI kitalálja, hogyan kell megmenteni a Földet önmagától...
-
sfefe
addikt
Ha vlagyi lenyugodna, nem kellene lőni egymás infrastruktúráját és valóban jobb lenne a környezetnek...
Meg a Télen nem lett volna ekkora tirpák az ott élőkkel talán nem lenne ez...
-
Geller72
veterán
Amolyan 22-es csapdája. Meg lehetne oldani, de amíg itt is a profit a lényeg, addig ugyanúgy "bukta" van, mint általában minden más esetben..
-
V.Milán
aktív tag
1 SMR - 1 adatközpont, 1 SMR - 1 adatközpont sorminta lehetne a megoldás, de ahhoz még kell pár év.
Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul, és fűti a bolygót. Ami persze le is sugároz valamennyit, de az egyensúly akkor is egy melegebb hőmérsékleten áll be.(+ Az égő orosz olajfinomítók füstje hogy viszonyul a klímacélok teljesüléséhez? Nyilván kicsit sem zavarja, ha nincs benne a képletben...)
"Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul"
Ez így van, de ha megújulókat nézünk, pl. napkollektor: a nap energiáját nem a föld nyeli el, ugyanaz a hő szabadul fel mint ami amúgy a felszínt terhelné, csak máshol (és egy minimális mértékben csökkentve). A fossziliseknél viszont konzervált energiahordozókból szabadítunk fel olyan energiát ami már rég el van zárva (bár technikailag az is a napból származik, csak egy olyan időszakból, amikor még nettó elnyelők voltunk)
Ha a végét nézed, összességében így, vagy úgy az az energia szabadul fel, amit a napból kaptunk az elmúlt 4 milliárd évben, az egyensúly helyre áll; igazán hatékonyság kérdése az egész.
-
E.Kaufmann
veterán
Ha vlagyi lenyugodna, nem kellene lőni egymás infrastruktúráját és valóban jobb lenne a környezetnek...
-
Watchdog
aktív tag
1 SMR - 1 adatközpont, 1 SMR - 1 adatközpont sorminta lehetne a megoldás, de ahhoz még kell pár év.
Persze, ha az energiát tisztán állítják is elő, az zömében mégiscsak hővé alakul, és fűti a bolygót. Ami persze le is sugároz valamennyit, de az egyensúly akkor is egy melegebb hőmérsékleten áll be.(+ Az égő orosz olajfinomítók füstje hogy viszonyul a klímacélok teljesüléséhez? Nyilván kicsit sem zavarja, ha nincs benne a képletben...)
-
V.Milán
aktív tag
Szépen körvonalazódik az a jövő, ahol a társadalmi olló egyik, ha nem a legfontosabb pillére az lesz, hogy mennyire vagy benne az AI-ban. Ebből máris kikövetkeztethető, hogy az emberiségnek a cirka 80%-a ki is esett abból az elképzelt jövőből, amit szép lassan akár erőszakkal is rá akarnak kényszeríteni az emberiségre. Gyönyörű lesz.
A társadalmi és a környezeti károkról már nem is mondok semmit, tudatosan nyírjuk ki saját magunkat egy olyan utópia kedvéért, ami néhány tucatnyi ember meggazdagodásán kívül, minimálisan elhanyagolható pozitív hozadékot ad.
Az AI által létrejövő károkozás most még felbecsülhetetlen, de mindenképp hatalmas árat kell majd fizetni érte. Az emberiség továbbra is olyan g*ciostoba, hogy talán meg is érdemli hogy kipusztuljon. Az állat- és növényvilágot azért sajnálom, ők nem tehetnek róla, hogy a bolygó elvileg legfejlettebb lényei, egyben a leghülyébbek is...
+1, jól összeírtad. Az állat és növényvilág kipusztulása járulékos veszteség lesz; legalább megmentünk esetleges más létformákat magunktól

-
ripla
addikt
Szépen körvonalazódik az a jövő, ahol a társadalmi olló egyik, ha nem a legfontosabb pillére az lesz, hogy mennyire vagy benne az AI-ban. Ebből máris kikövetkeztethető, hogy az emberiségnek a cirka 80%-a ki is esett abból az elképzelt jövőből, amit szép lassan akár erőszakkal is rá akarnak kényszeríteni az emberiségre. Gyönyörű lesz.
A társadalmi és a környezeti károkról már nem is mondok semmit, tudatosan nyírjuk ki saját magunkat egy olyan utópia kedvéért, ami néhány tucatnyi ember meggazdagodásán kívül, minimálisan elhanyagolható pozitív hozadékot ad.
Az AI által létrejövő károkozás most még felbecsülhetetlen, de mindenképp hatalmas árat kell majd fizetni érte. Az emberiség továbbra is olyan g*ciostoba, hogy talán meg is érdemli hogy kipusztuljon. Az állat- és növényvilágot azért sajnálom, ők nem tehetnek róla, hogy a bolygó elvileg legfejlettebb lényei, egyben a leghülyébbek is...
-
E.Kaufmann
veterán
Hátha ez a hormúzi balhé arra is jó, hogy annyira mégse vegyenek vissza a zöldítésből...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Lenovo T470s 14" FHD, i5 6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- 278 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080 (ELKELT)
- GAMING PC! Ryzen 9 3900X / RTX 3080 / B550 / 16GB 3200MHz / 500GB NVMe / 1250w Gold! BezsámítOK
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Mini 6TH GEN Wifi + cellular 64GB tablet garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo ThinkPad // T - Széria // X1 carbon // X1 Yoga 2-in-1 // és a többiek... 8-12. gen. 12-15"
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



